Zioła na odchudzanie i poprawę zdrowiazioła na odchudzanieZioła na odchudzanie i poprawę zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że niektóre zioła mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Dlatego od wieków wykorzystywane są w medycynie alternatywnej. Stanowią więc bardzo często pierwszą pomoc w razie mniej poważnych dolegliwości. Zamiast więc stosować gotowe środki lecznicze, warto poznać moc ziół.

Czasami odpowiedni napar potrafi złagodzić wiele problemów i przynieść znaczną poprawę. Jednym z często wykorzystywanych ziół jest rumianek. Wykazuje silne właściwości przeciwobrzękowe, przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Odpowiada za zwężenie naczyń włosowatych i jest w stanie złagodzić ból, szczególnie nerwobóle. Doskonale sprawdza się jako środek w łagodzeniu kolki u niemowląt.

Ze względu na swoje właściwości bardzo często występuje w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Babka lancetowata wykazuje działanie łagodzące. Przykładana do ran otwartych, w miejsce ukąszenia owadów czy ran ropiejących, odpowiada za przyspieszenie procesów gojenia. Łagodzi także ból. Wykazuje ponadto właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Ponadto działa wykrztuśnie.

Zioła na odchudzanie i poprawę pracy żołądka

Mięta odpowiada za stymulowanie produkcji soków żołądkowych. Wpływa również korzystnie na pracę jelit. Wykazuje silne właściwości antyseptyczne oraz przeciwbakteryjne. Działa ponadto odkażająco. Doskonale sprawdza się w przypadku dolegliwości żołądkowych. Cenne są także właściwości melisy.

Doskonale sprawdza się jako środek przeciwdziałający bezsenności, jak również wspomagający leczenie nerwicy. Wykazuje właściwości tonizujące na układ nerwowy, dzięki czemu pomaga zwalczyć silne bóle głowy oraz przeciwdziała zespołowi przewlekłego zmęczenia. Działa ponadto rozkurczająco, dzięki czemu wykorzystywana jest w łagodzeniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zwalcza zaparcia, gazy, wzdęcia.

To zaledwie kilka z długiej listy ziół leczniczych o właściwościach prozdrowotnych. Warto jednak mieć świadomość, że i ich nie można nadużywać, szczególnie jeśli chodzi o zioła na odchudzanie. Niekiedy „przedawkowanie” może powodować nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego zaleca się stosowanie ziół z umiarem. Sprawą oczywistą jest, ze rośliny lecznicze i zioła wywierają korzystny wpływ na zdrowie.

Witaminy, minerały i inne cenne składniki odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Powszechnie uważa się, że najlepiej dostarczać je wraz z pożywieniem, bo właśnie w takiej postaci są najbardziej przyswajalne. Niekiedy jednak, szczególnie jednak gdy diecie daleko jest do ideału, dobrze jest wspomóc się suplementami diety zawierającymi ekstrakty ziołowe.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Zioła na odchudzanie i poprawę zdrowia

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *