Olej z wiesiołka na wzmocnienie włosów i choroby skóryolej z wiesiołka calivita

Olej z wiesiołka dwuletniego korzystnie wpływa na skórę i włosy nadając im zdrowy i młody wygląd. Może być wykorzystany jako skuteczny dodatek do diety odchudzającej, jak również pomocny w łagodzeniu zdecydowanie nieprzyjemnych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Wspiera także nasze zdrowie, uczestnicząc w pracy serca i stawów. Wykazuje również właściwości antyoksydacyjne.

koszyk suplementy

 

 

 

Wiesiołek to roślina wieloletnia pochodząca z Ameryki Północnej. Roślina ta osiąga do 1.5 metra wysokości. Olej z wiesiołka Evening Primrose Oil to bogate  źródło, nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu gamma-linolenowego oraz kwasu cislinolowego, które od dawna znane są ze swoich licznych, korzystnych dla zdrowia właściwości.

Kwas cis-linolowy wpływa bardzo pozytywnie na całkowity poziom cholesterolu we krwi oraz stężenie trójglicerydów, wspierając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Piękna skóra oraz zdrowy i ładny wygląd to nie tylko kwestia estetyki.

Kwas gammalinolenowy wpływa korzystnie na strukturę tkanki łącznej i nabłonka, wspierając w ten sposób utrzymanie młodej i zdrowej skóry. Stwierdzono, że olej z wiesiołka może być pomocny w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów, poprzedzających menstruację (tzw.zespołu napięcia przedmiesiączkowego).
Olej z wiesiołka wspomaga również kondycję i funkcjonowanie stawów. Zawarta w oleju witamina E zapobiega procesom utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kwasy gamma-linolenowy oraz cis-linolowy uzupełniają wzajemnie swoje działanie w organizmie.

 Czym jest Evening Primrose oil ?

Olej z wiesiołka dwuletniegoOlej z wiesiołka posiada składnik, który jest najbardziej sensacyjnym odkryciem działającym profilaktycznie, zaraz po witaminie C. Posiada właściwości uśmierzające ból ze względu na zawarte związki fenyloalaniny i jest coraz częściej wykorzystywany w leczeniu przewlekłego bólu głowy.

Olej z wiesiołka jest obecnie badany na całym świecie, jako substancja na problemy starzenia, alkoholizm, trądzik, choroby serca, nadpobudliwość u dzieci, objawy menopauzy, stwardnienie rozsiane, kontrolowanie masy ciała, otyłości, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i schizofrenii. Ma wiele właściwości profilaktycznych i terapeutycznych, które stały się standardową częścią zaleceń, w celu utrzymania ciała w z zdrowiu i zapobiegania chorobom .

Olej z wiesiołka zawiera wysokie stężenie kwasu tłuszczowego zwanego GLA, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za niezwykłe właściwości lecznicze roślin. W rzeczywistości, olej z wiesiołka jest jedną z roślin o najwyższym znanym stężeniu tej substancji, wraz z kilkoma innymi roślinami. To wszystko sprawia, że wiesiołek jest ważną rośliną leczniczą, a biorąc pod uwagę, że badania nad wiesiołkiem nadal trwają, lista korzyści zdrowotnych może okazać się o wiele większa.

Kwas gamma – linolenowy, kwas linolowy i inne składniki tego oleju to zasadnicze substancje odżywcze dla struktury komórkowej, które  poprawiają elastyczność skóry. Te dwa kwasy tłuszczowe pomagają również regulować hormony i poprawiają funkcje nerwów, pomagają na zespół napięcia przedmiesiączkowego i migreny. Równowaga hormonalna pomaga w utrzymaniu zdrowej tkanki piersi.

Olej z wiesiołka może pomóc w:

  • Zmniejszeniu dyskomfortu spowodowanego przez menopauzę, miesiączkę, endometriozę i dysplazję piersi.
  • Przez zakłócanie produkcji prostaglandyn zapalnych uwalnianych podczas miesiączki, GLA w oleju z wiesiołka może zmniejszyć bóle menstruacyjne. Może również zmniejszać objawy napięcia przedmiesiączkowego, wrażliwość piersi, choroby jelit.
  • Wiele kobiet, które cierpią z powodu zespół napięcia przedmiesiączkowego, z jakiegoś powodu ma niezwykle niskie poziomy GLA w swoich systemach, suplementacja wiesiołkiem może pomóc w takich sytuacjach. Jest już powszechnie wiadome, że w okresie menopauzy olej z wiesiołka zmniejsza uderzenia gorąca i zwiększa poczucie komfortu.

 Łagodzenia bólu stawów i obrzęku spowodowanego przez reumatoidalne zapalenie stawów

Suplementacja olejem z wiesiołka wykazała, że można zmniejszyć ból stawów i obrzęk spowodowany przez tę chorobę. W ciągu sześciomiesięcznych badań odnotowano mniejsze objawy zapalenia u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów przy podawaniu  kapsułek zawierających olej GLA, niż u tych, którzy przyjmowali placebo. W innym badaniu, olej z wiesiołka zmniejszył opuchnięte i obolałe stawy.

Zapobieganie cukrzycy związane z uszkodzeniem nerwów

Badania wskazują, że GLA w obecny w oleju z wiesiołka może zapobiec, a w niektórych przypadkach nawet odwrócić uszkodzenie nerwów (neuropatia), tak powszechne u pacjentów z cukrzycą. W badaniu trwającym jeden rok, objawy takie jak drętwienie, mrowienie i utrata czucia u badanych z łagodną neuropatią cukrzycową były mniej nasilone u tych, którzy przyjmowali olej z wiesiołka, niż u tych, którzy przyjmowali placebo.

Zmniejszenie objaw egzemy

Kiedy organizm ma problemy z konwersją tłuszczów do GLA, w niektórych przypadkach może rozwijać się egzema. GLA w oleju z wiesiołka może zatem być pomocne w takim przypadku . Niektóre badania wykazały, że olej z wiesiołka może przezwyciężyć placebo w łagodzeniu egzemy i zapalenia związanego ze swędzeniem i łuszczeniem skóry.

Pomoc przy trądziku różowatym

Olej z wiesiołka może zmniejszyć ryzyko zatykania porów i zmian skórnych. Pomaga w leczeniu i trądziku różowatego, zmniejszając stan zapalny. Komórki kontrolne wykorzystują substancje odżywcze i prostaglandyn, które pobudzają skurcz naczyń krwionośnych.

Zmniejszenie szkód przy stwardnieniu rozsianym

Zawarte w oleju z wiesiołka istotne kwasy tłuszczowe mogą być pomocne w zmniejszaniu zapalenia związanego z tym postępującym zaburzeniem nerwów. Kwasy tłuszczowe mogą również przyczyniać się do polepszenia funkcjonowania narządu wzrokowego.

Leczeniu Alzheimera i związanej z tym utraty pamięci

Przez zwiększenie transmisji impulsów nerwowych, olej z wiesiołka może być cenny w leczeniu tej choroby mózgu.

Zapobieganie impotencji i niepłodności

Przez promowanie przepływu krwi, GLA występujący w oleju z wiesiołka może pomóc w leczeniu głównej przyczyny impotencji – zaburzenie krążenia, co prowadzi do upośledzenia przepływu krwi do członka . Poprzez poprawę funkcji macicy, GLA może również pomóc kobietom, które nie mogą zajść w ciążę.

Zdrowe paznokcie, skóra głowy i włosy

Bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, olej z wiesiołka może zapobiegać pękaniu i rozdwajaniu się paznokci i ogólnie zachować ich zdrowie. Ponadto, niezbędne kwasy tłuszczowe odżywiają skórę głowy, co jest potencjalnie cennym uzupełnieniem leczenia różnych problemów z włosami.

Zapobiega objawom odstawienia alkoholu

GLA wzmaga mózg do produkcji pewnego rodzaju prostaglandyn o nazwie prostaglandyna E, która zapobiega objawom odstawienia alkoholu, takim jak depresja, pośrednio chroni też wątrobę i układ nerwowy.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Olej z wiesiołka na wzmocnienie włosów i choroby skóry

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *