Varicoz tabletki na żylakiVaricoz

zł 159
9.1

skuteczność działania

9.5/10

szybkość działania

9.2/10

trwałość rezultatów

8.8/10

brak skutków ubocznych

9.9/10

dostępność na rynku

8.2/10

Zalety

 • Zapobiega powstawaniu żylaków i działa przeciwzapalnie
 • Pomaga utrzymać prawidłowy przepływ krwi w żyłach i jej prawidłowe ciśnienie
 • Przyczynia się do utrzymania prawidłowej budowy i funkcji naczyń krwionośnych
 • Chroni błony naczyń krwionośnych przed działaniem wolnych rodników
 • Witamina K jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie procesu krzepnięcia

Główne Składniki

 • Diosmina
 • Wyciąg z kasztanowca
 • Ekstrakt z liści winorośli
 • Witamina C i K
 • Rutyna

Tabletki na żylaki Varicoz. Krew powracająca do serca żyłami musi pokonać całą swą drogę przeciwstawiając się prawu grawitacji. W tę pracę jest zaangażowanych wiele części ludzkiego ciała, tworzących naturalne mechanizmy wypychające krew do góry. Ażeby lepiej zrozumieć to zjawisko warto poznać zasady funkcjonowania układu żylnego nóg.

Funkcjonowanie układu żylnego

Krew wędrująca z kończyn dolnych w górę przedostaje się z drobniejszych naczyń do żylnych, tworzących dwa układy: powierzchowny i głęboki. Żyłami powierzchownymi (podskórnymi) przepływa około 10-15 proc. krwi, żyłami głównymi płynie 85-90 proc. krwi. Oba układy łączą żyły przeszywające, tzw. perforatory. W każdej nodze jest ich od 80 do 150.

Krew płynąca żyłami powierzchownymi przedostaje się do perforatorów, transportujących ją do żył głównych, a następnie jest odprowadzana do żyły głównej skąd płynie dalej w kierunku serca. Ażeby krew mogła poruszać się odwrotnie z prawem ciążenia musi zostać uruchomiony naturalny system pomp i mechanizmów transportujących krew.

Co sprawia, że krew płynie w górę?

Podczas ruchu zostają uruchomione wszelkie możliwe sposoby wypychania krwi do góry:

 1. Pompy mięśniowe łydki i stopy – mięśnie łydek tworzą naturalne pompy powodujące przesuwanie krwi żylnej z niższych partii ciała do coraz wyższych. Zostają one uruchomione podczas naprzemiennego zginania i prostowania mięśni oraz stawów łydek oraz stóp. Podczas poruszania się, do pracy włączają się także: pompa ssąca pod wiązadłem pachwinowym, pompa mięśni stawu skokowego, pompa stawu kolanowego, pompa mięśni uda.
 2. Siła ssąca serca – serce zasysa wracającą do niego krew, lecz najsilniej oddziałuje w ten sposób na krew znajdującą się w jego pobliżu.
 3. Podciśnienie jamy brzusznej – na skutek oddychania w jamie brzusznej wytwarza się podciśnienie, kiedy wdychamy powietrze przepona obniża się i powoduje ucisk na żyły brzucha i miednicy. Ciśnienie więc rośnie ułatwiając odpływ krwi do serca. Podczas wydychania powietrza maleje ciśnienie w klatce piersiowej i jamie brzusznej, krew przechodzi do żył miednicy i jamy brzusznej, a górnej żyły głównej do serca.
 4. Zastawki żylne – wspomniane wcześniej zastawki, prócz żył przeszywających znajdują się we wszystkich innych żyłach nóg. Zastawki działają niczym śluzy tam regulujących bieg rzeki. W zdrowych naczyniach zastawki domykają się prawidłowo uniemożliwiając cofanie się krwi. W zmienionych chorobowo żyłach, które poszerzają się z powodu nadmiaru zastałej krwi zastawki nie domykają się prawidłowo, przez co coraz więcej krwi obciąża chore żyły.

Jak zapobiegać powstaniu żylaków – tabletki na żylaki Varicoz?

tabletki na żylaki Niestety jak każda choroba tak i niewydolność żylna powstaje na bazie predyspozycji genetycznych. Ale to nie musi oznaczać wyroku. Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie cierpieli z powodu schorzeń żylnych, zacznij stosować się do zasad profilaktyki, bo jak w każdej innej chorobie także tutaj ma ona ogromne znaczenie. Tabletki na żylaki Varicoz mogą Ci w tym skutecznie pomóc.

Nie zapominaj o działaniach profilaktycznych, nawet wtedy, gdy masz już bardzo przykre, bolesne i utrudniające wykonywanie codziennych czynności przejawy niewydolności żylnej. Prawdopodobnie zdziwisz się, kiedy przekonasz się jak szybko mogą przynieść Ci ulgę. Pomożesz też udzielającemu Ci pomocy lekarzowi i unikniesz groźnych powikłań zdrowotnych.

Obecnie istnieje sporo metod, które pomogą Ci zapobiec rozwojowi żylaków, a także znacząco złagodzić dolegliwości obecne na każdym etapie rozwoju przewlekłej niewydolności żył np. tabletki na żylaki Varicoz.

Jak sobie pomóc? Podstawowe zasady profilaktyki niewydolności żylnej.

Zmień swoje nastawienie. Potraktuj objawy niewydolności żylnej nie jak chorobę. Podobnie nie wpadasz w panikę, gdy pojawia się próchnica w zębach. Robisz wszystko, by jej nie było, ale jeśli już się pojawi, umawiasz się do stomatologa na prosty zabieg, który przywróci uśmiech na Twojej twarzy. Jeśli nie zadbasz o higienę jamy ustnej, nie będziesz poddawać się cyklicznej kontroli, a wynikłe z tego problemy mogą być bardzo poważne.

Podobnie jest z niewydolnością żylną. Dbaj o higienę swoich nóg, stosuj się do zasad, które proponujemy i co pewien czas kontroluj stan swoich nóg u lekarza. Obok swojego stomatologa, warto mieć swojego specjalistę od nóg. Coraz więcej jest flebologów, lekarzy którzy specjalizują się wyłącznie w diagnostyce i leczeniu niewydolności żylnej.

Niewydolność żylna to bardzo powszechna dolegliwość. Wiele osób Cię zrozumie, bo ma ten sam problem, dlatego masz prawo być zmęczona i szukać wypoczynku dla swoich nóg. Żylaki to nie wstyd. Dla większości kobiet nogi są bardzo ważnym elementem urody, świadczącym o ich seksualnej atrakcyjności. Zatem jest im trudno pogodzić się z utratą ich urody. Jednak wiele opisanych tu technik pozwoli ukryć te niedoskonałości.

varicoz

Żylaki w pracy

W pracy poinformuj o swoich kłopotach, byś mogła zadbać o bezpieczeństwo swoich nóg podczas wykonywania obowiązków zawodowych, zwłaszcza tych, które wymagają długotrwałego przebywania w pozycji stojącej lub siedzącej. Koniecznie wypróbuj terapię uciskową czyli kompresjoterapię.

Nie ma lepszej metody na zapobieganie problemom żylnym oraz przeciwdziałanie groźnym powikłaniom. Terapia ta wspomaga również leczenie bardzo poważnych stanów. Poszukaj specjalistycznych wyrobów pończoszniczych: podkolanówek, pończoch lub rajstop. Te profilaktyczne są dostępne w wielu punktach sprzedaży, lecznicze sprzedają apteki, niektóre przychodnie a także sklepy medyczne.

Nogi muszą być wymierzone, ponieważ jedynie prawidłowy dobór pozwoli na zniesienie przykrych dolegliwości. Wyroby uciskowe muszą być produkowane z zachowaniem zasady stopniowalności ucisku i zawsze są najciaśniejsze w okolicy kostek. Lecznicze wyroby uciskowe mają 4 klasy ucisku. Od drugiej powinien przepisać je lekarz. Nałóż je rano, gdy masz przed sobą dzień obciążający Twoje żyły (praca na stojąco lub siedząco, mało ruchu). Nałóż je, gdy pojawi się obrzęk. Nie zapomnij o nich, gdy podróżujesz samochodem lub samolotem.

Inne sposoby na żylaki

Zastanów się nad zmianą stosowanej dotychczas antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej.
To ważne, ponieważ hormony wywierają bardzo duży wpływ na krzepliwość krwi i zwiększają ryzyko zakrzepicy. Ponadto wpływają na stan żył u kobiet, zwłaszcza w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży i w czasie poprzedzającym menstruację. Zwykle obserwuje się wtedy nasilenie objawów niewydolności żylnej. Wiele żylaków powstałych w okresie ciąży cofa się po porodzie a żyły znów odzyskują swoją sprężystość.

Jeżeli w Twojej rodzinie ktoś chorował na zakrzepicę, to podczas wizyty u lekarza, który ordynuje Ci terapie hormonalne poinformuj go o tym. Skonsultuj z nim również tymczasowe odstawienie hormonów przed planowanymi zabiegami na żyłach.

 

varicoz opinie

 

Ruch jest Twoim najlepszym przyjacielem. Pozwala zmniejszyć ilość krwi zalegającej w nogach. Dzięki niemu bóle i obrzęki ustępują. Minimalizuje ryzyko powstania zakrzepów. Wybieraj taką aktywność fizyczną, która najbardziej Ci odpowiada i jest przyjazna dla Twoich nóg. Zwróć tylko uwagę, że nie każdy rodzaj wysiłku Twoich mięśni i jest korzystny dla żył. Skup się na aktywności, która zmobilizuje do pracy mięśnie łydek. Sprawdź też działanie tabletek na żylaki Varicoz.Powiązane wpisy
Komentarze do wpisu: Varicoz tabletki na żylaki
Skomentuj wpis: Varicoz tabletki na żylaki

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *