Trądzik u mężczyzn – jak pozbyć się problemu?trądzik u mężczyznTrądzik u mężczyzn jest problemem estetycznym niesłusznie lekceważonym przez panie. To właśnie kobiety stanowią grupę docelową branży kosmetycznej, chętnie odwiedzają salony piękności i gabinety SPA, co nie oznacza, że mężczyźni nie chcą dobrze wyglądać. A trądzik skutecznie im to uniemożliwia. Warto wiec temu zaradzić. Jak? Oto sprawdzone metody walki z trądzikiem – specjalnie dla mężczyzn!

Czego potrzebuje cera trądzikowa?

Wbrew pozorom cera trądzikowa jest bardzo wymagająca. Nie wystarczy koncentrować się na pozbywaniu się pryszczy. Skóra trądzikowa jest bardzo skłonna do podrażnień. Potrzebuje delikatnych preparatów oczyszczających oraz silnego nawilżania. Ważne, by kosmetyki miały konsystencję żelu, bo gęste kremy zatykają pory.

Naturalne metody walki z trądzikiem

Nie musisz kupować drogich preparatów na trądzik, jeśli tylko jesteś człowiekiem cierpliwym i systematycznym. Jest wiele naturalnych metod na trądzik, które działają bardzo skutecznie, choć – oczywiście – znacznie wolniej, niż kosmetyki z apteki, czy tabletki Nonacne. Jednak ich zaletą jest bardzo niska cena, a także całkowity brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Stosując metody naturalne w walce z trądzikiem warto pamiętać, że zwykle jedna nie wystarcza. Najlepiej skorzystać z bogactwa natury, połączyć działanie wewnętrzne z zewnętrznym.

 

trądzik

Oto kilka propozycji. Świetnym remedium na trądzik jest fiołek trójbarwny. Ma on działanie oczyszczania organizmu z toksyn, więc nadaje się świetnie dla osób, które odżywiają się nieprawidłowo i często korzystają z gotowych potraw. Zła dieta może też negatywnie wpływać na stan cery. Jaka powinna być dieta przy trądziku?

Najlepiej zaopatrzyć się w spory zapas herbatki z tej rośliny. Przy zaawansowanym trądziku trzeba ją pić dwa – trzy razy dziennie. Na początku stan cery się pogorszy, bo toksyny będą usuwane z organizmu miedzy innymi przez skórę.

Ale już później cera będzie się stopniowo wygładzać. Napar z bratka jest też świetnym, naturalnym płynem do przemywania cery trądzikowej. Należy rano i wieczorem przemywać naparem z fiołka trójbarwnego oczyszczoną skórę twarzy.

Bratek działa antybakteryjnie i koi podrażnienia, jakie powstają często u mężczyzn, którzy często golą zarost. Jest to lepszy płyn niż woda po goleniu, zawierająca alkohol, który wysusza skórę, stymulując gruczoły łojowe do jeszcze intensywniejszej pracy. Podobnie jak bratek działa też rumianek, który również występuje w formie herbatki ekspresowej.

Naturalnym suplementem diety są też zwykłe drożdże na trądzik. Jak je stosować? Najlepiej jako odżywczy koktajl, który uzyskasz po rozpuszczeniu dwóch łyżeczek drożdży w trzech czwartych szklanki ciepłego mleka. Taki napój należy pić nawet codziennie wieczorem,jeśli walczysz z uporczywym i zaawansowanym trądzikiem.

Drożdże można też stosować, po wymieszaniu ich na papkę z odrobiną mleka i miodu, jako maseczkę na czoło i policzki, jeśli występuje na nich dużo pryszczy.

Trądzik u mężczyzn – pielęgnacja cery trądzikowej

Jeśli naturalne metody walki z trądzikiem ci nie wystarczają, skorzystaj z tradycyjnej pielęgnacji cery trądzikowej. Jej podstawą jest staranne oczyszczanie skóry rano i wieczorem. Musisz wybrać preparat skuteczny, ale jednocześnie bardzo łagodny. Te warunki spełnia specjalny żel do cery trądzikowej.

Działa bardzo skutecznie, bo dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii nanosomów, cząsteczki aktywnej substancji docierają głęboko do porów skóry i oczyszczają się aż do końca, likwidując ogniska zapalne wywołujące trądzik. Przemycie twarzy żelem to dobry wstęp do kuracji preparatem na trądzik Nonacne.

Składa się on z dwóch, uzupełniających się wzajemnie produktów. Jednym jest krem na trądzik, zawierający wysokie stężenie substancji aktywnej, dzięki czemu szybko i skutecznie likwiduje istniejące pryszcze, pozostawiając skórę czystą i gładką. Tabletki na trądzik u mężczyzn Derminax działają od wewnątrz. Zawierają bogaty koktajl witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania skóry; pomagają przywrócić równowagę gruczołom łojowym.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Trądzik u mężczyzn – jak pozbyć się problemu?

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *