Thyrolin tabletki na tarczycę



Thyrolin

zł 159
9.1

skuteczność działania

9.8/10

szybkość działania

9.9/10

trwałość rezultatów

9.5/10

brak skutków ubocznych

9.6/10

dostępność na rynku

6.6/10

Zalety

  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
  • Wspiera prawidłową produkcję hormonów tarczycy
  • Efektywnie zmniejsza odczucia zmęczenia i znużenia
  • Ułatwia utratę wagi ciała, pomaga zwiększyć uczucie sytości
  • Przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej

Główne Składniki

  • Ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego
  • Selenometionina
  • Cynk, Biotyna, Ryboflawina, Witamina B6.B12
  • Ekstrakt z lucerny siewnej
  • Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego, pieprzu czarnego, korzenia ashwagandhy

Thyrolin to innowacyjne tabletki wspierające zdrowie tarczycy. Bogata formuła suplementu obejmująca aż 13 naturalnych składników wpłynęła na powstanie unikatowego preparatu, który wspomaga produkcję hormonów tarczycy.

Jak działa Thyrolin

Thyrolin wpływa na przyspieszenie tempa przemiany materii, oraz poprawę trawienia. Zwiększa ponadto uczucie sytości, dzięki czemu powoduje redukcję masy ciała. Thyrolin pomaga również utrzymać prawidłowy poziom cukru i cholesterolu we krwi. Thyrolin jest środkiem działającym wielopłaszczyznowo, co sprawia, że doceniają go osoby z niedoczynnością tarczycy, ale także osoby które chcą zadbać o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie tego ważnego gruczołu.

Choroby tarczycy

Tarczyca jest jednym z większych ludzkich gruczołów położonym w dolnej części szyi. Nie jest on większy od ludzkiego kciuka i chociaż jest gruczołem pojedynczym składa się z dwóch płatów połączonych tzw. cieśnią. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów gruczoł ten pełni w organizmie szereg ważnych funkcji, a jego choroby dają bardzo różnorodne objawy.

Najważniejszą funkcją tarczycy jest produkowanie hormonów T3 i T4, które są odpowiedzialne za przemianę materii w narządach oraz tkankach naszego organizmu. Dzięki temu mają duży wpływ na pracę serca, układu nerwowego, mięśniowego oraz oczywiście, pokarmowego.

Najważniejsze choroby tarczycy to:
  • Nadczynność tarczycy
  • Niedoczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy to jedno z najczęstszych schorzeń tego gruczołu. Polega ono na tym, że tarczyca produkuje zbyt wiele hormonów w stosunku do tego, jakie zapotrzebowanie na hormony wysyła organizm. Ten nadmiar hormonów ma niekorzystne dla organizmu skutki.

Nadczynność tarczycy objawy

Objawami nadczynności jest nadmierna pobudliwość i nerwowość bez określonej przyczyny, do tego występuje osłabienie i nadmierna potliwość, nawet przy niewielkim wysiłku, skóra jest wilgotna i aksamitna, oraz bardzo często zaczerwieniona, występować mogą też biegunki, wymioty, obrzęki kostek i nóg.

Leczenie niedoczynności tarczycy

thyrolinW pierwszej fazie leczenie polega na przyjmowaniu leków przeciwtarczycowych, a jeśli jest nieskuteczne na operacyjnym wycięciu części lub całości gruczołu i jest to bardzo skuteczne pozbycie się problemu. Niedoczynność tarczycy jest stosunkowo rzadko występującym schorzeniem związanym z tarczycą.

Polega ono na niedostatecznej produkcji hormonów: tyroksyny i trijodotyroniny. Objawami typowymi dla niedoczynności tarczycy są zaparcia, przybieranie masy ciała, osłabienie organizmu, częste uczucie zimna, obrzęki w okolicach twarzy, powiek, dłoni i kostek, skóra przybierająca blady i żółty odcień na całej powierzchni ciała, zwolnienie akcji serca, spłycenie oddechu, wypadanie włosów i ich przesuszenie.

Objawy niedoczynności są bardziej dostrzegalne niż nadczynności tarczycy, dlatego łatwiej też je zdiagnozować. Niedoczynność tarczycy w stanie przewlekłym powodować może chorobę Hashimoto czyli przewlekłe zapalenie gruczołu trzustki, która nasila objawy niedoczynności.

Tarczyca regulatorem stanu Twojego zdrowia

Tarczyca to organ umiejscowiony w przedniej części szyi, którego prawidłowa praca warunkuje stan zdrowia. Jej niedoczynność bądź nadczynność są źródłem zarówno przykrych dolegliwości, jak i ciężkich chorób, dlatego warto poznać bliżej tarczycę i zasady jej działania.

Tarczyca to gruczoł dokrewny

Tarczyca składa się z dwóch połączonych ze sobą wąskim wiązaniem płatów, ma wielkość niedużego motyla i odrobinę podobny kształt. U niektórych osób występuje także trzeci płat, nazywany piramidowym, przeważnie znajdujący się po lewej stronie gruczołu.

Tabletki Thyrolin dzięki zaawansowanemu składowi silnych ekstraktów dbają o prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, oraz prawidłową produkcję jej hormonów.

Tarczyca jest gruczołem dokrewnym, czyli wydzielającym do układu krwionośnego, co odróżnia ją od gruczołów wydzielających do układu pokarmowego czy na powierzchnię skóry. Wytwarza ona hormony: trójjodotyroninę, tyroksynę i kalcytoninę, jednocześnie sama działa zależnie od hormonów: TSH, tyreoliberyny, wazopresyny i adrenaliny – przy czym czynników warunkujących prawidłowe działanie tarczycy jest dużo więcej.

Na zaburzenia pracy tarczycy narażone są kobiety, zwłaszcza ciężarne. Gruczoł tarczycy odpowiedzialny jest za wytwarzanie w ciele człowieka grupy hormonów. Należą do niej trójjodotyronina zwana T3, tyroksyna (T4) oraz kalcytonina.

Kiedy tarczyca nie pracuje prawidłowo – nadczynność i niedoczynność

Niedobór w organizmie hormonów produkowanych przez gruczoł tarczycy nazywamy niedoczynnością tarczycy. Do jej objawów należą: nawracające zaparcia, uczucie senności lub zimna i wzrost wagi ciała. Na niedoczynność tarczycy cierpi sześć procent ludzi, w ogromnej większości są to kobiety. Szczególnie narażone na wystąpienie tej dysfunkcji są młode matki.

Nadmierne wydzielanie trójjodotyroniny i tyroksyny nazywamy nadczynnością tarczycy. Odczuwamy wówczas kołatanie serca, spadek siły mięśniowej i nagłą utratę wagi. Na nadczynność tarczycy cierpi jeden na sześćdziesięciu ludzi na świecie.

Często nadmierna aktywność gruczołu prowadzi do obrzęku podudzi lub wytrzeszczu gałek ocznych – co jest szczególnym utrapieniem dla kobiet. Zdarza się jednak, że nadczynność jest utajona- wtedy do jej wykrycia nieuniknione są badania morfologii krwi. Zarówno niedoczynność i nadczynność tarczycy należy diagnozować i leczyć specjalistycznie. Powikłania związane z dysfunkcjami tego gruczołu są poważne i mogą trwale uszkodzić zdrowie.

Leczenie tarczycy

Dysponując rozpoznaniem zaburzenia tarczycy i zaleceniami lekarza, należy stosować przepisane leki. Najczęściej kuracja przynosi szybką i długotrwałą poprawę stanu zdrowia i samopoczucia osoby dotkniętej zaburzeniem tarczycy. Osoby zdrowe mogą stosować profilaktycznie suplement diety Thyrolin, który zawiera wyłącznie naturalne składniki i skutecznie reguluje pracę gruczołu.

Warto również zadbać, by do diety na stałe weszły składniki bogate w jod (owoce morza, warzywa z miejsc o wysokim natężeniu jodu) i – w rozsądnych ilościach – sól jodowana. Dużym wsparciem dla każdej tarczycy będzie również dwutygodniowy urlop nad morzem, ponieważ stężenie jodu w powietrzu jest tam bardzo wysokie.

Czy niedoczynność tarczycy jest groźna?

Niedoczynność tarczycy, tak jak i inne choroby związane z tym gruczołem zdarza się coraz częściej. Warto więc poznać bliżej to schorzenie, by skutecznie mu zapobiegać, a także zaplanować właściwy program profilaktyczny. Z tego artykułu dowiesz się też, jakie objawy powinny cię zaniepokoić i kiedy warto udać się do lekarza specjalisty. Suplement Thyrolin to doskonały wybór dla osób szukających odpowiedniego wsparcia dla zdrowia tarczycy.

Po co nam tarczyca?

leczenie tarczycyWszystkie organy człowieka są równie istotne, jednak tarczyca należy do tych najważniejszych. Jest gruczołem wydzielania wewnętrznego, a więc dzięki niej do krwi trafiają hormony niezbędne do prawidłowego działania całego organizmu człowieka. Tarczyca to gruczoł, który usytuowany jest u nasady szyi.

Odpowiednia ilość hormonów tarczycy zależy od właściwej diety, bogatej w jod (jednak nie może być tego pierwiastka zbyt dużo), a także od pracy podwzgórza i przysadki, które wzajemnie z tarczycą wpływają na siebie na zasadzie sprzężenia zwrotnego o cechach ujemnych. Hormony tarczycy regulują szereg ważnych funkcji organizmu.

Wpływają na układ krążenia, ruchu i trawienia – warunkują prawidłowy metabolizm. Ich działanie ma też wpływ na procesy intelektualne i pamięciowe. Podczas ciąży odpowiedni poziom tarczycy zapewnia prawidłowy rozwój płodu, przede wszystkim jego mózgu. Później od hormonów tarczycy zależy rozwój dziecka, między innymi osiąganie przez nie prawidłowego wzrostu i dojrzewanie płciowe.

Przyczyny niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy może być pierwotna lub wtórna. O pierwotnej mówimy wówczas, gdy nieprawidłowości są wrodzone i wynikają z wad w budowie gruczołu. Wtórna niedoczynność tarczycy pojawia się z czasem, najczęściej po czterdziestym roku życia, co ma związek z licznymi zmianami hormonalnymi w organizmie.

Niedoczynność tarczycy jest też często powiązana z ciążą. Lekarze szacują, że niedoczynność tarczycy pojawia się u pięciu procent ciężarnych kobiet, a u aż szesnastu procent pań rozwija się w ciągu pierwszego roku po porodzie. Z niedoczynnością tarczycy są też powiązane takie przyczyny jak choroba Hashimoto i związane z nią stany zapalne. Wtórna niedoczynność tarczycy może być też efektem rozwoju nowotworu lub skutkiem urazu.

Skutki niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy, oprócz wielu nieprzyjemnych objawów ma też inne poważne skutki. U kobiet utrudnia zajście w ciąże i jej prawidłowe donoszenie, a także zwiększa ryzyko wad płodu. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy są bardziej zagrożone miażdżycą i zawałem oraz depresją.

Inne objawy niedoczynności tarczycy

Objawy niedoczynności tarczycy trudno rozpoznać, bo niewiele z nich jest przypisanych tylko tej dolegliwości. Wiele symptomów pacjenci błędnie interpretują jako naturalne problemy pojawiające się wraz z wiekiem lub efekty stresu i przepracowania.

Do takich objawów należy miedzy innymi ciągłe uczucie przemęczenia i senności, obniżony nastrój oraz wolniejsze myślenie i kojarzenie faktów, a także problemy z pamięcią. Na niedoczynność tarczycy może też wskazywać suchość skóry połączona z jej łuszczeniem się, problemy z widzeniem po zmroku oraz ciągłe uczucie zimna.

Niepokoić powinien także brak apetytu i – pomimo tego – przybieranie na wadze oraz obrzmiałe rysy twarzy i napuchnięte ręce. U kobiet o niedoczynności tarczycy mogą świadczyć zaburzenia miesiączkowania. Często niedoczynności tarczycy towarzyszą też problemy z metabolizmem i częste zaparcia.

Jak leczyć niedoczynności tarczycy

W leczeniu niedoczynności tarczycy stosuje się przede wszystkim doustnie tabletki l-tyroksyny. Ważna jest także odpowiednia dieta, powinna być wysoko białkowa, nie może zawierać nadmiaru błonnika, bo to utrudnia wchłanianie składników leku.

Z tego względu problemem jest dieta wegetariańska, bo warzywa i owoce maja dużo błonnika, podobnie jak kasze itp. Zanim dojdzie do choroby tarczycy, warto jej zapobiegać, a wiec przede wszystkim dbać o odpowiednią ilość jodu – rewelacyjnie wpływają pobyty nad mrozem, które zaleca się pacjentom leczącym tarczycę. Można też sięgnąć po dostępne bez recepty preparaty poprawiające pracę tarczycy jak np. Thyrolin.

Czytaj więcej o tabletkach Thyrolin na stronie producenta>>>



Powiązane wpisy








Skomentuj wpis: Thyrolin tabletki na tarczycę

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *