Strong Bones – wapń i magnezwapń i magnez CalivitaWapń i magnez. Podstawowy czynnik, który decyduje o tym, że struktura całego szkieletu jest odpowiednio mocna to prawidłowa  zawartość w naszym organizmie składników mineralnych. Po zakończeniu procesu wzrostu kości, ciągle możemy wiele zrobić, aby je wzmocnić, ponieważ mineralizacja – czyli stopień wysycenia kości składnikami mineralnymi, może trwać nawet do ukończenia trzydziestego roku życia.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Po przekroczeniu tego wieku nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej podaży tych substancji, ponieważ uczestniczą one również w wielu innych, ważnych procesach fizjologicznych naszego organizmu.

Wapń i magnez wzmacniają kości.

Aktywne składniki suplementu diety Strong Bones to wapń i magnez. Zawartość wapnia w organizmie ludzkim to około 2% jego masy ciała. Aż 99% tego składnika umiejscowiona jest w kościach i zębach, dlatego jest on tak bardzo potrzebny do zachowana ich prawidłowej struktury.

Wapń odgrywa dodatkowo bardzo ważną rolę w procesie właściwego funkcjonowania mięśni, układu nerwowego, a także  w właściwej koagulacji krwi.

Trzeba wiedzieć, ze palenie papierosów, picie herbaty i kawy, oraz duże spożycie błonnika, ale również kwas szczawiowy i fityniany znajdujące się w niektórych roślinach (takich jak szczaw i rabarbar) mogą skutecznie hamować wchłanianie wapnia. Natomiast zbyt wysokie spożycie białka i sodu może zwiększyć wydalanie wapnia z organizmu.

Najwięcej magnezu zlokalizowane jest w kościach (jakieś 60%) oraz w mięśniach (około 30%). Magnez jest także obecny w przestrzeniach międzykomórkowych, oraz w samych komórkach. Jest niezbędny do utrzymania prawidłowej struktury kości i zębów. Odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu właściwego funkcjonowania układu nerwowego, oraz mięśni. Magnez jest też podstawowym czynnikiem niektórych procesów biorących udział w produkcji energii w organizmie. Uczestniczy w syntezie białka, odgrywa ważną rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek. Odpowiada też za utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w organizmie.

Wapń i magnez są dwoma pierwiastkami, które wzajemnie się uzupełniają swoim działaniem: w tym połączeniu dbają o doskonałą kondycję naszego organizmu:

  • wzmacniają cały układ kostny
  • pomagają utrzymywać prawidłową wagę ciała
  • dbają o prawidłowe funkcjonowanie mięśni
  • wzmacniają szkliwo zębów i chronią je przed uszkodzeniami
  • powodują wzrost sił witalnych i zapewniają dobry nastrój
  • zapobiegają obniżeniu odporności
  • stanowią wsparcie dla układu krążenia

Wapń i magnez w suplemencie Strong Bones występują w idealnej proporcji 2:1 – taka proporcja gwarantuje odpowiednią przyswajalność tych bezcennych pierwiastków. Magnez i wapń działając razem doskonale i skutecznie zatroszczą się o kondycję Twojego organizmu.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Strong Bones – wapń i magnez

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *