Tabletki na stres – Stress ManagementTabletki na stresSuplement diety Calivita Stress Management

Zalecany jest osobom narażonym na stres życia codziennego.  Ciągły stres zwiększa zapotrzebowanie naszego organizmu na witaminy oraz energię. Witaminy z grupy B skutecznie poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowo są istotnym elementem procesów biorących udział w produkcji energii.

 

Najważniejszymi składnikami aktywnymi suplementu Stress Management są witaminy z grupy B. Działają one w ludzkim organizmie jako katalizatory większości procesów fizjologicznych.

Kompleks witamin z grupy B odgrywa istotną rolę w metabolizmie węglowodanów (tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy i niacyna), tłuszczów (ryboflawina, niacyna, tiamina, kwas pantotenowy, biotyna), białek (ryboflawina, witamina B6, kwas pantotenowy) i kwasów nukleinowych (tiamina).

Witaminy z grupy B – oprócz wspomagania właściwych funkcji układu nerwowego – wpływa również pozytywnie na energetyczną równowagę w organizmie. Suplementacja witaminami z grupy B jest zalecana przede wszystkim w przypadku występowania zwiększonego stresu lub też wysiłku umysłowo-fizycznego.

Cholina oraz inozytol, biorą udział w przekazywaniu impulsów nerwowych. Następnym ważnym składnikiem suplementu diety jest witamina C, będąca skutecznym antyoksydantem. Wspomaga aktywność układu odpornościowego organizmu, a także układu nerwowego.

Składniki aktywne znajdujące się w produkcie pomagają zachować zdrową ładną skórę oraz błony śluzowe. Biorą udział w procesach właściwego tworzenia krwi oraz podziału komórek. Odgrywają także bardzo ważną rolę w wytwarzaniu niektórych substancji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Stress Management jest naturalnym suplementem diety, który zawiera pełne spektrum witamin z grupy B, witaminę C i magnez. Działa jako środek uspokajający w napięciu nerwowym i chroni układ krążenia.

Dieta i niedobór witamin z grupy B

Witaminy grupy B są to środki powierzchniowo czynne w układzie nerwowym. Utrzymują jego poprawne funkcjonowanie i pomagają radzić sobie ze stresem.

Problemem jest to, że składniki te mogą być łatwo sabotowane dietą:

 • Cukier – działa bezpośrednio na witaminę B3, zmniejszając efekt jej oddziaływania. Witamina B3 wpływa na mózg, przez co na stany psychiczne.
 • Alkohol – trucizna tworząca blokadę w wątrobie, uniemożliwiającą prawidłowe przetwarzanie witaminy B.
 • Tłuste pokarmy – tłuszcze i inne niezdrowe pokarmy mogą prowadzić do dysfunkcji trawiennych.
 • Kofeina – wpływa negatywnie na naturalne rozpuszczanie witaminy B w wodzie.

 Witaminy z grupy B i zarządzanie stresem

Witaminy B oddziałują w szerokim zakresie procesów układu metabolicznego i nerwowego. Pomagają zapewnić energię i odżywiają cały układ nerwowy, który pod wpływem stresu ma wysokie wymagania odżywcze.

Stres psychiczny, stres emocjonalny i fizyczny zwiększa dzienne zapotrzebowanie na niezbędne witaminy B. W czasie stresu optymalny poziom witaminy B zostaje zmniejszony, co może prowadzić do dokuczliwych objawów, osłabiać zdrowie i witalność, sprawiając, że czujemy się zmęczeni, zestresowani i rozdrażnieni.

Ponadto witaminy z grupy B, są niezbędne do metabolizmu energii w komórkach, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i tworzenie krwinek czerwonych.

Witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie i trzeba często je uzupełniać

Zastosowanie suplementów Calivita opartych o witaminy B, jest bardzo ważne, ponieważ nie mogą one być przechowywane przez organizm i muszą być często dostarczane. W przeciwieństwie do innych pojedynczych witamin, które są szybko uwalniane i wykorzystane przez organizm, dosłownie w ciągu godziny, Stress Management działa powoli, zapewniając dynamiczną energię, odprężenie i inne kluczowe korzyści przez cały dzień.

Witaminy B są najbardziej efektywne, kiedy stosuje się wszystkie 8 razem

Istnieje naturalna synergia ośmiu witamin, które tworzą rodzinę witamin B. Podobnie jak orkiestra symfoniczna składa się z całej gamy dźwięków, z różnych instrumentów muzycznych, utwory mają brzmieć w harmonii. Podobnie nasz organizm otrzymuje optymalną korzyść podczas gdy witaminy z grupy B działają razem jako „symfonia” składników odżywczych w odpowiedniej relacji. Stres Management, dostępny w Calivicie zawiera wszystkie osiem witamin z grupy B w ilościach najbardziej skutecznych, co potwierdziły badania naukowe.

Formuła suplementu Stress management Calivita sprawdza się jeszcze lepiej dzięki dodatku witaminy C i magnezu. Witamina C ułatwia wchłanianie innych witamin i działanie hormonów biorących udział w syntezie neuroprzekaźników, które są istotne dla funkcji mózgu i wpływają na nastrój. Przyczynia się to także do wytwarzania energii w organizmie. Magnez jest również niezbędny dla wspierania procesu konwersji węglowodanów i tłuszczów w energię użytkową.

Dla kogo ważne jest uzupełnienie witaminy B?

Suplementacja witaminą B jest niezwykle ważna dla każdego, zwłaszcza dla ludzi, których organizmy nie są w stanie przetransformować witamin do ich aktywnych form w wątrobie z powodu zainfekowanych enzymów wątrobowych, zaburzeń trawienia, lub ze względu na wiek. Witamina B poprawia biodostępność, zapewniając organizmowi składniki odżywcze, których potrzebuje.

Jakie korzyści ze stosowania produktu Stress Management?

 • Zapewnia działanie uspokajające ( redukuje drżenie rąk, nadmierne mruganie powiek)
 • Redukuje stres i drażliwość
 • Chroni układ krążenia
 • Zalecany przy depresjach i nadpobudliwości
 • Zalecany jest również przy migrenach
 • Zapobiega wypadaniu włosów i siwieniu
 • Pomaga w leczeniu anemii i chorób skóry

Przeciwwskazania i uwagi

Podczas korzystania z suplementów zawierających witaminy B kompleks, mocz może stać się ciemno żółty i mieć wyraźny zapach. Jeżeli masz problemy z wątrobą, dną moczanową, lub wysokie ciśnienie krwi, przed zastosowaniem suplementów Calivita B kompleks należy skonsultować się z lekarzem. Niacyna/B3  wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i może powodować problemy w sytuacjach, opisanych powyżej.Powiązane wpisy
Komentarze do wpisu: Tabletki na stres – Stress Management
 1. gaja
Skomentuj wpis: Tabletki na stres – Stress Management

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *