Senior Formula witaminy dla seniorasenior-formula-calivitaWitaminy dla seniora. Wraz z wiekiem zmienia się również zapotrzebowanie organizmu na witaminy. Zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie, oraz słabo zbilansowana dieta to bardzo częste problemy osób starszych. Ich metabolizm ulega spowolnieniu, a składniki odżywcze są wchłaniane już mniej skutecznie.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Z tego powodu w takim wieku suplementacja witamin i składników mineralnych jest wysoce wskazana. Po upływie 50 roku życia zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na witaminy oraz składniki mineralne. Dzieje się tak głównie za sprawą  ważnych fizjologicznych zmian, pojawiających się wraz z upływem lat.

Przemiana materii jest o wiele wolniejsza, a i wchłanianie składników odżywczych jest mniej skuteczne. Zmienia się także rytm życia.

Witaminy dla seniora – Senior Formula Calivita

Suplementy diety, takie jak Senior Formula firmy Calivita są zalecane przede wszystkim osobom, których dieta nie jest całkowicie prawidłowo zbilansowana, jak również tym, którzy prowadzą zwiększoną aktywność fizyczną.

Palenie tytoniu, picie dużych ilości kawy, stres, wzmożony wysiłek umysłowy, fizyczny, jak też różnorodne niekorzystne zmiany środowiskowe prowadzą do zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne.

Witaminy dla seniora przeznaczone są w szczególności dla osób powyżej 50 roku życia.

Składniki aktywne suplementu mają znaczny wpływ na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia organizmu i  właściwy przebieg procesów fizjologicznych.

Poza witaminami i składnikami mineralnymi, suplement zawiera również inne korzystnie oddziałujące składniki roślinne, takie jak np. liść miłorzębu japońskiego.

Miłorząb japoński jest gatunkiem drzewa istniejącego na Ziemi już od ponad 200 milionów lat, dlatego często jest określany mianem „wiecznie żywej skamieniałości”.

Naukowcy potwierdzają szerokie spektrum właściwości miłorzębu japońskiego, korzystnie wpływających na organizm człowieka między innymi silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki zawartości flawonoidów wspiera również właściwe funkcjonowanie układu krążenia i przepływ krwi, zwiększając natlenienie i odżywienie komórek, co wpływa na zapewnienie większej sprawności fizyczno-umysłowej.

Witaminy dla seniora zawierają też inne cenne składniki jak luteina, oraz ekstrakt z winorośli, które również posiadają właściwości antyoksydacyjne. Dlatego uczestniczą w hamowaniu szkodliwych procesów utleniania, zachodzących w organizmie.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Senior Formula witaminy dla seniora

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *