Resveratrol PlusResveratrol plusWszyscy nie raz słyszeliśmy o właściwościach czerwonego wina. Produkt Resveratrol Plus jest unikalnym zestawem składników o najwyższej jakości –  źródłem skoncentrowanej siły polifenoli – resweratrolu  z czerwonych winogron, dodatkowo wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron i koenzymem Q10.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Jak głosi stara, znana prawda, kieliszek dobrego, czerwonego wina wywiera bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych mądrość tą potwierdziły liczne badania naukowe, a zjawisko nazwano „paradoks francuski”.

Jak się okazuje, pomimo diety bogatej w tłuszcze nasycone, społeczeństwo francuskie odnotowuje znacznie mniej przypadków dolegliwości sercowo-naczyniowych, niż ma to miejsce w innych obserwowanych krajach.

W czym tkwi fenomen Resveratrolu?

Fenomen ten należy tłumaczyć, nie predyspozycjami genetycznymi Francuzów, lecz ich regularną konsumpcją wysokiej jakości czerwonego wina, obfitującego w polifenole. Nazwa ta kryje złożoną rodzinę związków chemicznych o bardzo silnych właściwościach antyoksydacyjnych, których zadaniem jest ochrona komórek i systemu obronnego organizmu, przed wolnymi rodnikami, powstającymi podczas procesów fizjologicznych, oraz w wyniku licznych czynników środowiskowych.

Resveratrol jest najbardziej znanym polifenolem czerwonego wina, a obecnie uważa się go za jeden z najbardziej obiecujących przeciwutleniaczy o pochodzeniu naturalnym. W przyrodzie związek ten możemy spotkać w czterech chemicznych formach, wśród których najbardziej aktywnym biologicznie jest trans resweratrol. Największe ilości tej substancji znajdują się w skórce i nasionach winogron, co tłumaczy również jego obecność w czerwonym winie.

Resweratrol ma również korzystny wpływ na cały układ sercowo naczyniowy przez wspomaganie prawidłowego ukrwienia naczyń krwionośnych, hamowanie utleniania się lipidów, frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL).

Suplement diety Resveratrol PLUS, jak można się domyśleć z nazwy, został dodatkowo wzbogacony o ekstrakt z nasion winogron, oraz koenzym Q10. Ekstrakt z nasion winogrona to źródło oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), które są cenione ze względu na korzystny wpływ jaki wywierają na układ krążenia.

Koenzym Q10, oprócz właściwości antyoksydacyjnych, wspomagających funkcjonowanie układu krążenia odpowiada za dostarczanie do komórki niezbędnych ilości energii. Tak dobrane składniki dodają organizmowi witalności, spowalniają procesy starzenia i wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Resveratrol Plus jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb współczesnego człowieka.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Resveratrol Plus

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *