Reprostal tabletki na prostatę



Reprostal

zł 139
9.3

skuteczność działania

9.4/10

szybkość działania

9.3/10

trwałość rezultatów

9.3/10

brak skutków ubocznych

10.0/10

dostępność na rynku

8.5/10

Zalety

  • Odpowiednie funkcjonowanie prostaty
  • Koniec z dolegliwościami układu moczowego
  • Wsparcie układu płciowego
  • Prawidłowy poziom testosteronu we krwi

Główne Składniki

  • Cynk i Selen
  • Pokrzywa
  • Jeżówka wąskolistna
  • Palma Sabałowa
  • Żurawina i Witamina E

Reprostal tabletki na prostatę. Prostata to gruczoł seksualny zlokalizowany poniżej pęcherza, przed odbytnicą lub kanałem odbytowym. Zwykle gruczoł ten ma wielkość orzecha włoskiego i otacza cewkę moczową, przez którą mocz płynie z pęcherza do prącia.

Gruczoł ten rośnie stopniowo w okresie dzieciństwa i dojrzewania, aż osiąga swoje pełne rozmiary. Około czterdziestego roku życia zaczyna powiększać się ponownie, mogąc stać się źródłem niewielkich dolegliwości lub poważnych problemów medycznych.

Rola prostaty polega na wytwarzaniu ważnego składnika płynu nasiennego, który łączy się ze spermą i jest wyrzucany na zewnątrz podczas wytrysku nasienia. Płyn zawarty w prostacie zwiększa płynność spermy, pozwalając jej na bardziej swobodne poruszanie się, zwiększając szansę zapłodnienia komórki jajowej.

Płyn ten zawiera również tzw. swoisty antygen sterczowy PSA. Z powodu miejsca położenia gruczołu krokowego, jego niewłaściwe funkcjonowanie wpływa przede wszystkim na pęcherz i układ moczowy.

Istnieją trzy główne choroby prostaty: zapalenie gruczołu krokowego (stercza), łagodny przerost stercza oraz rak prostaty.

Rak prostaty to nie wyrok.

reprostal tabletki na prostatęPodobnie jak inne choroby nowotworowe, rak prostaty jest chorobą komórek ciała, która występuje często, gdy naturalny proces naprawy i wzrostu komórek gruczołu krokowego wymyka się spod kontroli. Powoduje to powstawanie guza nowotworowego, ponieważ jednak rak prostaty rozwija się bardzo wolno, czasami musi upłynąć nawet do dziesięciu lat, zanim wystąpią objawy kliniczne choroby.

Widziałem mężczyzn, u których rak prostaty przebiegał w sposób bezobjawowy, i którzy zdali sobie sprawę z choroby dopiero, gdy doszło do nacieków na otaczające tkanki i objawów w postaci bólów kości. U około 60 % mężczyzn chorujących na raka gruczołu krokowego w momencie rozpoznania doszło już do przerzutów do innych tkanek.

Rak prostaty występuje stosunkowo rzadko u mężczyzn poniżej czterdziestego roku życia. Chociaż przyczyna choroby nie jest znana, czynnikami ryzyka jest występowanie przypadków nowotworu prostaty w rodzinie, tłusta dieta, pochodzenie afro-karaibskie i mała ekspozycja na światło słoneczne. Jednak najsilniejszym czynnikiem ryzyka jest zwyczajnie proces starzenia.

Geograficznie rzecz ujmując, liczba przypadków zachorowań na raka prostaty wzrasta w miarę oddalania się od równika. Znamienne jest, że na raka prostaty umiera najwięcej Norwegów i Szwedów,
chociaż podejrzewa się, że istotnym czynnikiem może być niska ekspozycja na światło słoneczne. Objawy zlokalizowanego raka prostaty mogą być bardzo podobne do objawów łagodnego przerostu prostaty (BPH), co może wywołać u chorego fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Objawy raka prostaty:

  • słaby strumień moczu,
  • opóźnienie w oddawaniu moczu,
  • zaprzestawanie oddawania moczu i rozpoczynanie na nowo,
  • moczenie lub sączenie moczu,
  • częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy,
  • poczucie, że pęcherz nigdy nie zostaje do końca opróżniony,
  • ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,
  • krew w moczu,
  • bóle pleców bez żadnego wyraźnego powodu.

Rak prostaty wykryty we wczesnym stadium jest prawie zawsze uleczalny.

Warto wiedzieć, że …..

reprostal opiniePowiększanie się prostaty wraz z wiekiem jest zjawiskiem normalnym.Około 30 % mężczyzn po pięćdziesiątce ma problemy z oddawaniem moczu, lecz zaledwie połowa zwraca się o pomoc do lekarza. Często trudno jest odróżnić objawy łagodnego powiększenia prostaty od choroby nowotworowej.
Rak prostaty rzadko występuje u mężczyzn przed czterdziestym piątym rokiem życia.Wartości PSA powinny być odniesione do wieku, aby odczyt był bardziej miarodajny. Sposoby diagnozowania raka prostaty pozostają kontrowersyjne. W dalszym ciągu trwają poważne dyskusje na temat sposobów leczenia raka prostaty.

Kiedyś jedyną metodą wykrycia choroby było palpacyjne badanie gruczołu krokowego przez odbyt, które, chociaż pozwala stwierdzić powiększony kształt prostaty, jest ograniczonym narzędziem diagnostycznym. Na szczęście, badanie to można obecnie uzupełnić badaniem PSA krwi. Swoisty antygen sterczowy (PSA) jest białkiem wytwarzanym przez gruczoł krokowy.

Wydzielina prostaty służy w odżywianiu i przenoszeniu plemników. Ogólnie, im zdrowsza prostata, tym mniejsza ilość swoistego antygenu sterczowego, chociaż jego poziom wzrasta zwykle wraz z wiekiem. Komórki o prawidłowej budowie gruczołu krokowego są zdrowe i w rezultacie tylko bardzo niewielka ilość PSA przedostaje się do krwiobiegu. Rozwojowi raka prostaty towarzyszy przenikanie PSA do krwiobiegu, co można wykryć w badaniu krwi i na tej podstawie ustalić rozpoznanie.

Zanim jednak zaczniemy skakać z radości, że wynik naszego testu jest ujemny, należy podkreślić, iż nie jest on doskonały. Idealne badanie obecności raka prostaty powinno jednoznacznie określić, kto jest chory, a kto nie. Niestety, badanie PSA posiada pewien „szary” obszar, w którym nie można określić, czy pacjent cierpi na łagodny przerost stercza, czy raka prostaty.

W konsekwencji niektórzy zamartwiają się tym, że mają raka, podczas gdy w rzeczywistości wcale tak nie jest. Trzeba również dodać, że prawie połowa wszystkich mężczyzn powyżej osiemdziesiątego roku życia choruje na raka prostaty, lecz tylko 4 % z nich umiera z tego powodu. Im bliżej przypatrujemy się tej chorobie, tym bardziej staje się zawikłana, zaś wyniki badań w kierunku PSA powinny być ujmowane w tym kontekście wartości „typowych dla wieku”.

Przybliżone prawidłowe wartości PSA dla kolejnych grup wiekowych:
Wiek
Normalny poziom PSA
40-49 0-2,5 nanogramów/milimetr
50-59
0-3,5 nanogramów/milimetr
60-69
0-4,5 nanogramów/milimetr
70-79 0-6,5 nanogramów/milimetr

Pozytywne strony badania krwi w kierunku obecności PSA są następujące:

pozwala na znacznie wcześniejsze wykrycie raka prostaty,
umożliwia określenie stopnia zaawansowania choroby
w momencie rozpoznania,
pozwala przewidzieć, w jaki sposób rak prostaty będzie reagował na leki,
umożliwia kontrolowanie stanu zdrowia mężczyzn, których krewni chorowali na raka prostaty,
pozwala na monitorowanie postępów leczenia.
Słaby strumień moczu.
Częste oddawanie moczu w dzień i w nocy.
Krew w moczu.
Uczucie, że pęcherz nie został do końca opróżniony.
Bóle pleców bez żadnego wyraźnego powodu.

Negatywne strony badania krwi w kierunku obecności PSA:

Pacjenci mogą się niepotrzebnie denerwować tym, że mają raka prostaty w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku badania i muszą wykonywać dalsze badania,
niektórzy mężczyźni z rakiem prostaty mają prawidłowe wyniki PSA i, chociaż poziom PSA jest niski, ich stan jest poważny, wysokie stężenia PSA nie przesądzają, czy jest to nowotwór złośliwy, czy łagodny przerost, inne czynniki, oprócz raka prostaty, mogą podwyższyć wartości PSA, np. zakażenie układu moczowego lub zapalenie gruczołu krokowego.

prostataPodwyższone stężenie PSA nie musi oznaczać, iż masz raka prostaty. Zapalenie gruczołu krokowego i łagodny przerost stercza mogą spowodować znaczący wzrost poziomu PSA. Jednak pozytywny wynik badania oznacza konieczność przeprowadzenia palpacyjnego badania stercza przez odbytnicę oraz wykonanie biopsji stercza. Urolog wykona pałpacyjne badanie stercza przez odbytnicę, a następnie przeprowadzona zostanie biopsja prostaty przez odbyt (zwykle w znieczuleniu miejscowym lub po podaniu słabego środka uspokajającego).

Biopsja wykaże istnienie komórek nowotworowych, jednak i to badanie nie jest doskonałe, chociaż w połączeniu z badaniem USG można określić rozwój choroby nowotworowej. Zmiany nowotworowe mogą mieć różne zaawansowanie, poczynając od guza nowotworowego, który nie daje żadnych objawów, po przerzuty nowotworowe do całego organizmu. Określenie stadium rozwoju choroby jest ważne, gdyż pociąga za sobą określone leczenie.

Radykalna prostatektomia. Jest to poważna operacja chirurgiczna, podczas której usuwa się cały gruczoł krokowy, zwykle poprzez nacięcie powłok brzusznych. Jeśli zabieg jest wykonywany, gdy zmiany nowotworowe są ograniczone do obszaru gruczołu krokowego, okres hospitalizacji trwa dziesięć dni (niekiedy krócej).

Niestety, operację źle znoszą starsi pacjenci lub mężczyźni o słabym zdrowiu. Operacja jest często bardzo skomplikowana i może wiązać się z poważnymi powikłaniami. Zaliczyć można do nich duże ryzyko impotencji i problemów seksualnych (z niektórych badań wynika, że cierpi na nie 60 % mężczyzn, którzy poddali się prostatektomii). Z drugiej strony tylko niewielka liczba operowanych ma problemy związane z nietrzymaniem moczu.

Radioterapia. Leczenie polega na naświetlaniu promieniami rentgenowskimi prostaty i tkanek, które ją otaczają, w celu zniszczenia komórek rakowych. Najczęściej stosowana jest metoda radioterapii, w której naświetla się chorą tkankę z zewnątrz, chociaż coraz bardziej dostępna staje się brachyterapia. Maleńkie cząstki promieniotwórcze emitujące niskie promieniowanie wszczepiane są na około rok do objętej zmianami nowotworowymi prostaty.

Skutki leczenia są ograniczone do obszaru prostaty, zaś napromieniowanie tego gruczołu jest przypuszczalnie większe niż w przypadku radioterapii zewnętrznej. Celem obydwu metod leczenia jest spowodowanie zmniejszenia się liczby komórek rakowych. Dzięki metodzie naświetlania zewnętrznego i brachyterapii można mieć nadzieję na wyleczenie oraz uniknięcie dłuższego cewnikowania i operacji chirurgicznej.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Niestety, leczenie wspomnianymi sposobami bywa długotrwałe, w krótkim okresie trudno też ocenić, czy daje ono pożądane rezultaty. Inną wadą jest to, że nie można poddać chorego ponownemu naświetleniu dużą dawką promieniowania, zaś operacja chirurgiczna wykonana po radioterapii jest obarczona większym ryzykiem i rzadko daje zadowalające rezultaty.

Po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” z urologiem, wybór pomiędzy operacją chirurgiczną i radioterapią należy do pacjenta. Należy dodać, że postępy w medycynie powodują, iż poprawia się odległe rokowanie dla pacjentów, którzy zdecydowali się na każdą ze wspomnianych metod.

W wariancie optymistycznym współczynnik przeżycia wśród pacjentów poddanych radioterapii jest zbliżony do występującego wśród chorych, którzy zostali poddani radykalnej prostatektomii, szczególnie jeśli była ona połączona z terapią hormonalną. W terapii hormonalnej leczy się raka prostaty poprzez pozbawienie organizmu męskiego hormonu płciowego testosteronu, od którego w dużym stopniu zależy wzrost gruczołu krokowego.

Ten rodzaj leczenia jest stosowany w leczeniu raka, który dał już przerzuty poza obszar stercza lub przed zastosowaniem innych sposobów terapii, np. radioterapii. Leczenie hormonalne powoduje zmniejszenie się liczby komórek rakowych w prostacie oraz spowalnia ich wzrost, co z kolei nie tylko zmniejsza objawy, lecz powoduje, że rak lepiej reaguje na inne rodzaje leczenia.

reprostal skutki uboczneZ najnowszych badań wynika, że plastry hormonalne stosowane w hormonalnej terapii zastępczej u kobiet mogą być stosowane w leczeniu raka prostaty u chorych w zaawansowanym stadium choroby. Potrzebne są dalsze badania, aby stwierdzić, czy nie powodują one działań niepożądanych i wydłużają życie pacjentów, jednak dotychczasowe rezultaty wydają się zachęcające.

W jednym z zakrojonych na szeroką skalę badań prowadzonych w Szwecji, których wyniki opublikowano w New England Journal of Medicine, mężczyzn chorujących na raka prostaty we wczesnym stadium poddano radykalnej prostatektomii, lub tradycyjnemu leczeniu polegającemu na podawaniu leków i obserwowaniu rozwoju choroby.

Po sześciu latach 4,6 % mężczyzn poddanych operacji chirurgicznej nie żyło w porównaniu z 9 % chorych leczonych w tradycyjny sposób, jednak, co interesujące, wskaźnik odległych przeżyć był jednak podobny w obydwu grupach.

Stara zasada wpajana studentom medycyny nadal zachowuje ważność: „Jeśli nie wsadzisz tam palca, to tak jakbyś wsadził tam stopę!”. Palpacyjne badanie gruczołu krokowego przez odbyt pozostaje badaniem kluczowym, gdyż uzyskane w ten sposób informacje są w dużym stopniu miarodajnym sposobem wykrycia raka prostaty. U co ósmego mężczyzny z normalnym odczytem PSA palpacyjne badanie gruczołu krokowego lub biopsja wykazują raka prostaty.

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna liczba informacji na temat problemów z prostatą. Internet przyczynił się do ich upowszechnienia na skalę dotąd niespotykaną, a pamiętajmy, że w przypadku wszystkich problemów zdrowotnych wiedza oznacza władzę. Mimo to istnieje pilna potrzeba propagowania wiedzy na temat wczesnych symptomów raka prostaty oraz zachęcania mężczyzn, aby szybciej niż do tej pory zwracali się o pomoc medyczną. Poszukiwanie pomocy w późnym stadium rozwoju choroby jest frustrujące, bowiem wczesne wykrycie raka prostaty daje dużą szansę wyleczenia.

Tabletki na prostatę Reprostal na męskie problemy

Męskie problemy zdrowotne mają często związek z prostatą. Prostata, czyli gruczoł krokowy, znajduje się tuż poniżej pęcherza moczowego. Przebiega przez niego część cewki moczowej. Rolą gruczołu jest wytwarzanie płynu wchodzącego w skład nasienia. Gruczoł ten ma tendencje do przerastania (co ma miejsce zwłaszcza w starszym wieku) i może powodować problemy w oddawaniu moczu. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego wymaga leczenia antybiotykami i lekami hamującymi rozrost gruczołu.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Medycyna naturalna dostarcza możliwości wsparcia klasycznego leczenia ziołowymi mieszankami do picia lub do nasiadówek, które przynoszą poprawę. Właściwości hamujące rozrost gruczołu krokowego maja m.in. owoce niektórych palm, nasiona dyni, ziele i korzeń pokrzywy, pączki i kora młodych gałęzi topoli, kora śliwy afrykańskiej.

Także na problemy z erekcją (np. przedwczesny wytrysk nasienia czy tzw. impotencję czynnościową) medycyna naturalna może być pomocna.

Impotencja czynnościowa polega na niemożności odbycia aktu seksualnego przy braku jakichkolwiek zmian anatomicznych lub chorobowych innych niż zaburzenia psychoemocjonalne. Zwykle do aktu płciowego nie dochodzi z powodu braku wzwodu lub zbyt krótkiego jego utrzymywania się.

Medycyna naturalna zaleca tu ziołolecznictwo, balneo- i hydroterapię oraz rekreację, turystykę i sport na świeżym powietrzu, jak również tabletki na prostatę zawierające naturalne składniki. Wskazane są wszelkie zabiegi poprawiające tężyznę fizyczną. Spośród ziół stosowane są najczęściej dziurawiec, seler, owoc jałowca, lubczyk. Wpływają one wzmacniająco na układ nerwowy, powodują przekrwienie narządów miednicy mniejszej i pobudzają czynność gruczołów płciowych.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Przedwczesny wytrysk jest natomiast zaburzeniem występującym u osób ze wzmożoną pobudliwością i reaktywnością nerwową, a zmniejszona potencją seksualną. Zaburzenie polega na tym , że na skutek przedwczesnego wytrysku (zaraz po wzwodzie, często przed zbliżeniem, w momencie pierwszego dotyku lub zaraz po wprowadzeniu prącia do pochwy) i ustąpieniu wzwodu, niemożliwe jest spełnienie aktu seksualnego. Ziołolecznictwo proponuje mieszanki ziołowe (np. na bazie dziurawca, kozłka lekarskiego i melisy) wpływające uspokajająco i wzmacniająco na ośrodkowy układ nerwowy

Łagodny przerost prostaty

Określenie „starcza prostata” często budzi u panów drwiący uśmiech i wzruszenie ramion, że to jeszcze ich nie dotyczy. Właściwa nazwa wspomnianej jednostki chorobowej to „łagodny przerost stercza”, czyli stan nadmiernego rozrostu gruczołu krokowego, który nie ma jednak charakteru nowotworowego.

Cewka moczowa łącząca pęcherz z prąciem przebiega przez gruczoł krokowy, dlatego jeśli prostata ulegnie powiększeniu, występuje ucisk na cewkę moczową, co utrudnia przepływ moczu. Przerost prostaty występuje u około 45 % mężczyzn po 65. roku życia. Nie trzeba dodawać, że im większa prostata, tym większe ryzyko wystąpienia łagodnego przerostu gruczołu krokowego, jednak wraz z wiekiem komplikacje mogą również wystąpić u mężczyzn, którzy zawsze wolniej oddawali mocz. Rozwiązaniem mogą być tabletki na prostatę Prostamol.

Objawy łagodnego przerostu stercza to:

  • słaby strumień moczu,
  • trudności z oddawaniem moczu lub długie oddawanie moczu,
  • przerwy w trakcie oddawania moczu, kiedy wydaje się, że oddawanie moczu już się zakończyło, a po chwili
  • rozpoczyna się ponownie (określa się to mianem „trudności w rozpoczęciu mikcji),
  • częste oddawanie moczu w ciągu dnia i nocy oraz silna potrzeba oddania moczu, czasami poprzedzona niewielkim moczeniem, który je zapowiada, nasilająca się niezdolność do normalnego oddawania moczu.

Lekarz, który stwierdzi u chorego powyższe objawy, powinien przeprowadzić ogólne badanie medyczne, m.in. badanie brzucha, aby stwierdzić czy nie występuje powiększenie pęcherza, powinien również wykonać badanie palpacyjne stercza przez odbyt. Wielu mężczyzn reaguje przerażeniem na to badanie, chociaż jest ono tylko w niewielkim stopniu nieprzyjemne – trwa bardzo krótko i pozwala lekarzowi wyrobić sobie zdanie na temat wielkości i konsystencji gruczołu krokowego.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Umożliwia również stwierdzenie, czy jest to stan łagodny, czy też ma charakter złośliwy. W skład standardowych badań wchodzi również badanie krwi i moczu. Bardziej specjalistyczne testy obejmują badanie przepływu moczu, w których określa się szybkość jego przepływu oraz badanie ultrasonograficzne pozwalające stwierdzić, czy został opróżniony cały pęcherz.

Inne rzadziej stosowane testy to np. badanie hydrodynamiki moczu pozwalające ustalić, czy objawy wskazują na łagodny przerost stercza, czy są to problemy z pęcherzem; badanie USG przez odbytnicę (TRUS od trans-rectal ultrasummography) stosowane w celu określenia rozmiarów gruczołu krokowego oraz biopsja.
Łagodny przerost stercza leczy się skutecznie w sposób farmakologiczny lub operacyjny, można też stosować tabletki na prostatę Reprostal.

Jeśli objawy są łagodne, należy obserwować i poczekać na dalszy rozwój choroby, kiedy ustali się, że problem nie jest poważny. Jeśli objawy mają umiarkowane nasilenie, zwykle wybiera się leczenie farmakologiczne. Osobiście stosuję dwa rodzaje leków. Pierwszym są alfa-blokery, które ułatwiają rozluźnienie mięśni wokół prostaty i szyjki pęcherza. Chociaż środki te nie leczą łagodnego przerostu stercza, okazują się niezwykle skuteczne w usuwaniu objawów.

Z przeprowadzonych badań wynika, że stan przynajmniej połowy wszystkich pacjentów uległ radykalnej poprawie w ciągu pierwszych dwóch tygodni leczenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, alfa-blokery mają działania niepożądane, które występują u 10 % leczonych mężczyzn.

Do działań niepożądanych towarzyszących leczeniu alfa-blokerami można zaliczyć bóle i zawroty głowy oraz zmęczenie. Na szczęście, alfa-blokery nowej generacji mają mniej skutków ubocznych niż pierwsze, które pojawiły się na rynku.
Drugim rodzajem leku są inhibitory enzymu 5-alfa reduktazy, które blokują przekształcanie się męskiego hormonu testosteronu w dehydrotestosteron, który wydaje się być przyczyną powiększania się gruczołu krokowego.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Leki te (tabletki na prostatę) są skuteczne, mogą mieć jednak poważniejsze działania niepożądane od alfa-blokerów, np. wywoływać problemy z erekcją i obniżać libido (chociaż występują one u mniejszej grupy mężczyzn). Łagodny przerost stercza można leczyć także metodami chirurgicznymi. Istnieją tutaj trzy możliwości: przezcewkowa elektroresekcja (TURP od transuretheral resection of prostate), przezcewkowe nacięcie gruczołu krokowego (TUIP od transuretheral incision of prostate) oraz prostatektomia (wycięcie stercza).

Najbardziej rozpowszechnioną z opisanych procedur chirurgicznych jest przezcewkowa elektroresekcja (TURP), którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na wprowadzeniu małego instrumentu medycznego przez prącie w celu usunięcia środkowej części powiększonej prostaty. W końcowej części operacji do pęcherza wprowadza się cewnik ułatwiający odpływ moczu, który pozostaje tam przez kilka dni po zabiegu.

dobre tabletki na prostatęOperacja taka jest zwykle bardzo skuteczna, jednak przez jakiś czas po usunięciu cewnika oddawanie moczu może wywoływać uczucie pieczenia, może też wystąpić krwawienie. Najbardziej powszechnym skutkiem ubocznym TURP jest wsteczny wytrysk nasienia, kiedy podczas orgazmu sperma trafia do pęcherza, zamiast na zewnątrz. Oznacza to, że sperma jest wydalana wraz z moczem, co nie jest szkodliwe i nie stanowi problemu dla większości mężczyzn, którzy wiedzą, co się dzieje.

Zdarza się po zabiegu TURP osłabione kontrolowanie pęcherza, jednak u większości osób sytuacja ulega poprawie wraz z upływem czasu. Przezcewkowe nacięcie gruczołu krokowego (TUIP) jest zwykle stosowane w przypadku łagodnego przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn o stosunkowo małej prostacie. Przebieg zabiegu jest podobny jak TURP, jednak zamiast wycięcia kawałka prostaty, nacina się w jednym lub dwóch miejscach gruczoł krokowy i szyjkę pęcherza.

Ma to na celu poszerzenie szyjki pęcherza i zapobiegnięcie tworzeniu się zatorów. Po zakończeniu zabiegu choremu zakłada się cewnik. Ejakulacja wsteczna stanowi tutaj mniejszy problem, jeśli jednak objawy choroby powrócą w przyszłości, kolejnym krokiem jest zwykle przezcewkowa elektroresekcja TURP.

Prostatektomia (wycięcie stercza) jest najrzadziej stosowaną chirurgiczną metodą leczenia łagodnego przerostu prostaty i jest zarezerwowana dla pacjentów, którzy mają bardzo duży gruczoł krokowy lub duże kamienie w pęcherzu. Jest to ciężki i bardziej skomplikowany zabieg od TURP lub TUIP, większe jest też ryzyko wystąpienia powikłań. Podczas zabiegu usuwa się środkową część prostaty poprzez rozcięcie powłoki brzusznej, zakłada się też cewnik umożliwiający oddawanie moczu przez kilka dni po operacji.

Sprawdź jak działają tabletki na prostatę Reprostal >>

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest dłuższy niż w przypadku dwóch wspomnianych wcześniej zabiegów, jednak u większości pacjentów dochodzi do znacznej poprawy. Operacja ta sprawia, że zmniejsza się prawdopodobieństwo konieczności wykonania kolejnej operacji w przyszłości.
Łagodny przerost gruczołu krokowego w nieco frustrujący sposób rzuca światło na sposób funkcjonowania hormonów testosteronu i estrogenów.

Badania wskazują, że mieszkańcy Dalekiego Wschodu są narażeni na mniejsze ryzyko zachorowania na łagodny przerost gruczołu krokowego od mężczyzn z Zachodu, dlatego badacze snują spekulacje, czy zjawisko to nie ma związku ze sposobem odżywiania się (np. spożywaniem soi, która zawiera substancje chemiczne podobne do estrogenów). Dobrym sposobem na problemy z prostatą są tabletki na prostatę Reprostal.

Możliwość ta jest w dalszym ciągu analizowana, wydaje się jednak, że wyznacza to kierunek fascynujących przyszłych badań.



Powiązane wpisy

Tagi:







Skomentuj wpis: Reprostal tabletki na prostatę

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *