Profolan tabletki na wypadanie włosów łysienieProfolan

zł 199
9

skuteczność działania

9.8/10

szybkość działania

9.4/10

trwałość rezultatów

9.5/10

brak skutków ubocznych

9.6/10

dostępność na rynku

6.6/10

Zalety

 • Stymulacja porostu włosów
 • Wzmocnienie naturalnego koloru włosów
 • Wzmocnienie mieszków włosowych
 • Blokada DHT
 • Całkowicie naturalna formuła

Główne Składniki

 • Pokrzywa
 • Skrzyp polny
 • L-Cysteina
 • Witaminy i Minerały

Profolan tabletki na wypadanie włosów to prawdziwy czarny koń wśród preparatów na łysienie. Eksperci pracujący nad składem Profolanu stworzyli unikatowy kompleks cennych składników w odpowiednio zbilansowanych dawkach uzyskując wysoce aktywny biologicznie środek na łysienie. Dzięki formule Grow3 Profolan skutecznie powstrzymuje proces wypadania włosów i pobudza je do intensywnego wzrostu.

Profolan skład preparatu
 • L-cysteina – aminokwas, budulec włosów. L-cysteina bierze udział w procesach regeneracji komórek organizmu, w tym również komórek włosów. Jej deficyt w organizmie powoduje nadmierne wypadanie włosów. Zażywanie l-cysteiny przyczynia się do odbudowy komórek włosów oraz ich szybszego wzrostu.
 • Tauryna – aminokwas, naturalny stymulator wzrostu włosów. Tauryna hamuje proces wypadania włosów, chroni i odżywia ich komórki, wzmacnia cebulki włosów.
 • Pokrzywa i skrzyp polny – zioła, które od wieków uważane są za jedne z najskuteczniejszych naturalnych leków na osłabienie włosów objawiające się ich wypadaniem. Wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego wzmacniają włosy, chronią je i poprawiają ich kondycję, przyspieszają wzrost włosów.
 • Witaminy i minerały – a wśród nich między innymi: witaminy z grupy B, biotyna, witamina A i E, cynk, miedź. Wszystkie te składniki pokarmowe w znacznym stopniu wpływają na regenerację, odżywienie i porost włosów.
Co mówią eksperci o Profolan?

O Profolanie mówi się ostatnio sporo, wielu moich pacjentów pytało mnie o opinię na jego temat. Z całą pewnością Profolan stosowany regularnie może przynieść dobre efekty. Szczególnie, jeśli łysina nie jest jeszcze w bardzo zaawansowanej postaci. Warto wypróbować od razu, gdy zauważysz u siebie zwiększające się zakola w okolicach czoła, osłabienie włosów, łysiejące partie głowy, np. w części górnej. Profolan zawiera cenne aminokwasy w wysokim stężeniu, które pobudzają włosy do intensywnego wzrostu. Oprócz tego są w nim ekstrakty z drogocennych ziół, a także zestaw witamin i minerałów. Skład jest naprawdę bardzo bogaty. Jeśli miałabym polecić najlepszy pod względem zawartości preparat na łysienie, to jest to właśnie Profolan.

– Iza, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej

Łysienie u mężczyzn – czym charakteryzuje się łysienie typu męskiego?

profolan opinieŁysienie rodzaju męskiego posiada – jak zdecydowana większość chorób – swoje cechy charakterystyczne. Warto się z nimi zapoznać, bowiem im wcześniej wykryty rodzaj dolegliwości, tym większa jest szansa na wyleczenie pacjenta i zapobieżenie dalszemu postępowi choroby.

Łysienie androgenowe diagnozowane jest w około 95% przypadków łysienia u mężczyzn. W zależności od wieku chorego, dotyka ono 25% mężczyzn w wieku 25 lat. 40% w wieku 40 lat i więcej niż 50% mężczyzn po ukończeniu 50 roku życia. Przyczyną łysienia androgenowego są uwarunkowania genetyczne. A więc to, czy dana osoba zachoruje na ten rodzaj dolegliwości, związane jest z predyspozycjami genetycznymi. Charakterystyczną cechą choroby jest nasilenie się dolegliwości w momencie, kiedy na łysienie typu męskiego cierpiała znaczna ilość krewnych I i II stopnia.

Łysienie u mężczyzn pierwsze symptomy

Pierwsze symptomy łysienia u mężczyzn mają miejsce zazwyczaj po okresie dojrzewania, a więc pomiędzy 20, a 30 rokiem życia. W tym okresie życia, u chorych osób obserwuje się zwłaszcza pogłębienie się kątów czołowo-skroniowych. Natomiast linia włosów w obszarze czoła zaczyna się cofać.

W miarę postępowania dolegliwości dochodzi do przerzedzenia się włosów na szczycie głowy. W początkowym etapie łysienia u mężczyzn, łysiejące partie skóry głowy nie są jeszcze silnie odgraniczone, co ma z kolei miejsce w późniejszych etapach dolegliwości, kiedy wspomniane partie wyróżniają się na tle obszarów pokrytych włosami czy też już tylko samym meszkiem włosowym.

Profolan – zamiennik >>>

W zaawansowanych stadiach choroby na powierzchni skóry głowy mogą być widoczne gruczoły łojowe, które przypominać będą wówczas małe grudki, o lekko żółtawym zabarwieniu.   Ich obecność wiąże się z reguły z nadmierną produkcją sebum (łoju skórnego), co przyczynia się do świecenia się skóry głowy. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że nierzadko wypadanie włosów poprzedzone zostaje silnym łojotokiem lub łupieżem w formie tłustej.

profolan skład

Charakterystyczną odmianą łysienia androgenowego jest postać choroby określana mianem łysienia androgenowego z bliznowaceniem. W tym przypadku u osób chorych dochodzi do wytworzenia się nacieku zapalnego, zlokalizowanego wokół mieszków włosowych.

Skutkiem takiego zachowania skóry głowy jest powstanie blizny w miejscu, w którym jak do tej pory był włos. Stąd też nazwa dolegliwości. Łysienie androgenowe jest dolegliwością niezwykle charakterystyczną. Jednak w przypadku chęci potwierdzenia diagnozy, lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań. Takich jak trichogram bądź też badanie hormonalne.

Czytaj więcej o tabletkach Profolan na stronie producenta>>>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Profolan tabletki na wypadanie włosów łysienie

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *