Preparaty na wypadanie włosów i łysieniepreparaty na wypadanie włosówPreparaty na wypadanie włosów i łysienie. Wypadanie włosów nie jest czymś nadzwyczajnym. Jest to naturalny proces, żywot każdego włosa wynosi bowiem kilka lat, a po tym czasie wypada, by na jego miejscu pojawił się nowy i zdrowy. Jednak gdy ilość wypadających włosów przekracza pewną normę (ok. 100 – 150 włosów), to oznacza, że zaczęło się łysienie.

Najwyższy czas sięgnąć po jakieś sprawdzone preparaty na łysienie i wypadanie włosów. Przerzedzanie włosów i łysienie dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Kobiety niemal natychmiast rozpoczynają leczenie, tymczasem mężczyźni uznają ten stan za naturalny dla swojej płci i często godzą się z łysieniem. Okazuje się jednak, że u większości mężczyzn zahamowanie łysienia i porost nowych włosów są możliwe.

Oblicza się, że nawet u ok. 80% – 90% pacjentów płci męskiej dochodzi do znaczącej poprawy stanu czupryny wskutek regularnego stosowania preparatów na łysienie i wypadanie włosów. Największe szanse na odzyskanie i zachowanie czupryny mają młodzi mężczyźni, u których łysina nie jest zbyt rozległa, a utrata włosów nie nastąpiła dawno. Im starsza jest łysina, tym mniejsze szanse na to, by odzyskać utracone włosy.

Naturalne preparaty na łysienie i wypadanie włosów

Gdy nadmierne wypadanie włosów dopiero się zaczęło warto przetestować domowe sposoby na ich wzmocnienie. Do tego celu służą takie rośliny jak: skrzyp polny, pokrzywa, czarny bez, jaskółcze ziele, rozmaryn, szałwia lekarska, żeńszeń, czarna rzepa i liście brzozy. Można z nich robić płukanki i maseczki, także stosować wywary do picia. Szampony produkowane na bazie tych roślin także wzmacniają włosy, które są dzięki nim lepiej odżywione i silniejsze.

W przypadku występowania łojotoku i łupieżu, co również sprzyja wypadaniu włosów, należy używać szamponów działających antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo (np.szampon Dandrene). Takie właściwości posiadają środki z ketokonazolem (np. szampon Revita). Poza tym należy dbać o codzienną higienę włosów, stosować odżywki, nie nadużywać preparatów typu lakier, pianka czy farba do włosów, nie myć głowy w gorącej wodzie, nie suszyć gorącym strumieniem powietrza z suszarki, odżywiać się zdrowo, dostarczając włosom niezbędnych witamin i minerałów.

Skuteczne leki na porost włosów

Za najbardziej skuteczne w terapii łysienia uznaje się leki na bazie minoxidilu. W Polsce są to m.in. Loxon, Piloxidil, produkty Sigma Skin oraz DS Laboratories – wszystkie przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Stężenie substancji czynnej nie jest zbyt duże. Wynosi ok. 2 lub 5 procent w zależności od preparatu, mimo to rezultaty leczenia są zadowalające. U 80% mężczyzn następuje zahamowanie procesu łysienia, w mniejszym procencie następuje porost włosów w miejscu łysiny.

Leczenie łysienia nie jest uciążliwe, ponieważ polega tylko na dwukrotnym w ciągu dnia wsmarowaniu preparatu w skórę głowy, wymaga jednak systematyczności i cierpliwości. Pierwsze efekty dadzą się zauważyć po kilkunastu tygodniach kuracji. Konieczność stosowania minoxidilu jest jak wyrok dożywocia, nie można bowiem zaprzestać używania leku. Przerwanie kuracji, nawet wtedy, gdy nastąpił znaczny porost włosów, powoduje ponowne wypadanie włosów.

Należy więc wyrobić w sobie nawyk wcierania minoxidilu tak, jak nawyk mycia zębów. Preparaty na wypadanie włosów z zawartością minoxidilu mogą stosować z pełnym powodzeniem także panie cierpiące na przerzedzanie włosów. Pojawia się tu jednak jeden wyjątek – kobiety nie mogą wykorzystać finasterydu, leku przyjmowanego doustnie, który choć jest bardzo skuteczny, przeznaczony jest jedynie dla mężczyzn.

Inne sposoby na wypadanie włosów

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się grzebienie laserowe np Vivicomb, które są bezpieczne, nieinwazyjne, nie powodują skutków ubocznych, mogą być stosowane przez przedstawicieli i przedstawicielki obydwu płci i radzą sobie z łysieniem lepiej niż niejeden preparat (miejscowy czy doustny). Więcej propozycji różnych preparatów wypadanie włosów i łysienie znajdziecie poniżej:

profolan

Profolan tabletki na wypadanie włosów łysienie

Profolan tabletki na wypadanie włosów to prawdziwy czarny koń wśród preparatów na łysienie. Eksperci pracujący nad składem Profolanu stworzyli unikatowy kompleks cennych składników w odpowiednio zbilansowanych dawkach uzyskując wysoce aktywny biologicznie środek na łysienie. Dzięki formule Grow3 Profolan skutecznie powstrzymuje proces wypadania włosów i pobudza je do intensywnego wzrostu. Profolan skład preparatu L-cysteina – aminokwas, […]

0 komentarzy
follixin opinie

Follixin tabletki na wypadanie włosów

Follixin tabletki na wypadanie włosów – zapobiegaj i lecz łysienie! Wypadające włosy to problem coraz większej liczby osób. Dotyka on nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. W dużej mierze jest on związany z gospodarką hormonalną, która nie działa prawidłowo. To także często kwestia niedostatecznej ilości składników odżywczych i witamin w organizmie, zaburzonego metabolizmu, stresu, prowadzenia […]

0 komentarzy


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Preparaty na wypadanie włosów i łysienie

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *