Olej z oregano – Oregano Oilolej z oregano oil calivitaOlej z Oregano. Oregano ze względu na swój charakterystyczny zapach, oraz walory smakowe, jest powszechnie znane jako przyprawa. Warto jednak docenić nie tylko jego doskonały smak. Już od starożytnych czasów unikalne właściwości oregano były docenione w medycynie. Na czym więc polega sekret tej rośliny?

koszyk suplementy diety

 

 

 

Lebiodka pospolita to ziele zawierające mnóstwo substancji aktywnych takich jak: olejek lotny bogaty w fenole (karwakrol, tymol), flawonoidy (apigenina, luteolina, kwercetyna, kemferol), kwasy fenolowe (kwas galusowy, kwas rozmarynowy), gorycze, terpenoidy, garbniki, fitosterole, witaminy z grupy A i C, oraz sole mineralne.

Jakie zalety posiada olej z oregano?

  • olej z oregano ma pozytywny wpływ na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej,
  • pozytywnie wpływa na procesy trawienia i przyswajania pokarmu,
  • chroni komórki przed atakiem wolnych rodników
  • ma korzystny wpływ na aktywność układu odpornościowego organizmu

W porównaniu do tradycyjnych form oregano takich jak przyprawa i suszone ziele, ekstrakt z liści oregano zawiera stężone ilości naturalnych substancji czynnych. Wszystkie składniki suplementu diety Calivita Oregano Oil są wyłącznie pochodzenia naturalnego. Płynna formuła suplementu sprawia, że wchłania się on szybciej i bardziej skutecznie.

Olej z Oregano  CaliVita to unikalny na rynku produkt z zawartością składników aktywnych, takich jak karwakrol, bedącego składnikiem olejku eterycznego zaliczanego do grupy fenoli. Jedna porcja olejku (4 krople – 0,17 ml) zawiera aż 13 mg ekstraktu z oregano.

Oregano Oil produkt CaliVita jest wytwarzany z wykorzystaniem najnowszej technologii produkcji, która zapewniają stabilność produktu, a wszystkie użyte w produkcji surowce są wyłącznie pochodzenia roślinnego. Stosując olej z oregano otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości.

Oregano – Lebiodka pospolita, jest byliną z rodziny wargowych, która występuje w Europie, Azji Mniejszej i na Syberii. W antycznej Grecji Lebiodka była symbolem radości i szczęścia.  Olejek z oregano ma korzystny wpływ na procesy trawienne i osiągnięcie komfortu trawiennego, posiada działanie antyoksydacyjne, czyli wspomaga ochronę komórek przed negatywnym wpływem wolnych rodników.

Olej z oregano może być skutecznie stosowany w przypadku przeziębienia i bólu gardła. Zawartość kwasu rozmarynowego w oleju z oregano sprawia, że ma on działanie przeciwzapalne.

Może być stosowany zewnętrznie na skórę, 1-2 razy dziennie. Jeśli wystąpi taka reakcja jak świąd, należy przerwać stosowanie. Olejek z oregano może być stosowany na skórę w przypadku ukąszeń owadów. Należy delikatnie wmasować go w skórę, aby wniknął w głąb skóry. Jeśli to konieczne, należy powtórzyć za jakiś czas.

W przypadku zakażeń grzybiczych, lub łupieżu można dodać kilka kropel olejku oregano do szamponu przed myciem włosów. Przez kilka minut wcierać, aż wystąpi piana, następnie dokładnie spłukać.

Dodanie oleju z Oregano do mydła w płynie, lub żelu pod prysznic daje wspaniałe właściwości antyseptyczne. Polecane zwłaszcza podczas epidemii.

Aby chronić zęby i dziąsła można umieścić kilka kropel na szczoteczce do zębów, zamiast pasty. Szczotkować raz, lub dwa razy dziennie, co może poprawić stan dziąseł.

Przy znamionach i pęcherzykach zaaplikować olej z oregano na dotknięty obszar, a następnie przykryć bandażem. Powtarzać aż do zagojenia się ran.

Olej z Oregano może być stosowany jako środek przeciwgrzybiczny, podczas grzybicy palców. Delikatnie wmasowywanie powoduje wnikanie do skóry niszczenie grzybów.

Stosowany wewnętrznie ma silne działanie przeciw szerokiemu spektrum grzybów i bakterii, wirusów i pasożytów wewnętrznych. Należy podawać go w łyżce wody, soku owocowego lub mleka.

 Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Olej z oregano – Oregano Oil

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *