Oczyszczanie wątroby Liver AidOczyszczanie i wątroby

Liver Aid – oczyszczanie wątroby. Wątroba jest jednym z najbardziej skomplikowanych i niezbędnych do życia narządów naszego ciała. Jej funkcja to produkowanie ważnych dla życia substancji, przetwarzanie składników i oczyszczanie organizmu. Z tego powodu ochrona wątroby wymaga szczególnie zwiększonej uwagi. Wątroba jest największym i z punktu widzenia metabolizmu najbardziej skomplikowanym narządem naszego organizmu.

liver aid

 

 

 

Większość procesów i oczyszczanie przebiega właśnie w wątrobie. Równocześnie tym samym czasie procesowi syntezy podlega kilka innych istotnych dla organizmu substancji takich jak: białka, witamina A, niektóre substancje odpowiedzialne za proces krzepnięcia krwi, żółć itp.).

Wątroba funkcjonuje również jako ważny magazyn witamin. Podczas całego naszego życia, organizm poddawany jest licznym czynnikom, które wpływają destrukcyjnie na wątrobę.

Oczyszczanie wątroby z suplementem Liver Aid

Należą do nich niektóre substancje chemiczne jak: pestycydy, rozpuszczalniki, farby do włosów, lekarstwa (niektóre antybiotyki). Doskonale znane są nam skutki uboczne nadmiernego spożywania alkoholu. Tak samo często występuje infekcyjne zapalenie wątroby (hepatitis), spowodowane różnymi wirusami. Nasza wątroba wykonuje bardzo istotne zadania, dlatego powinniśmy dbać o nią w szczególny sposób. Pierwszym podstawowym krokiem powinna być tutaj profilaktyka.

Na proces regeneracji komórek wątroby dobrze wpływają aminokwasy zawierające siarkę (metionina, cystyna, cysteina), ale w dzisiejszych czasach, z powodu znacznego zanieczyszczenia powietrza, ubocznych efektów przyjmowania lekarstw, spożywania różnego rodzaju alkoholu – równie istotna jest ochrona wątroby przez aminokwasy takie jak np. arginina i ornityna.

Nowoczesne suplementy diety wspomagające pracę wątroby takie jak Liver Aid z CaliVita, oferują ludziom wsparcie w utrzymaniu zdrowia. Oprócz wspomnianych wyżej aminokwasów (L-arginina, metionina, L-cysteina, L-ornityna), zawierają również inne cenne składniki.

Chrom, we współpracy z insuliną, może wpływać na metaboliczne procesy węglowodanów, białek i tłuszczów.

Karnityna bierze udział w procesach wytwarzania energii. Selen to bardzo skuteczny antyoksydant. Ostropest plamisty już od tysiącleci jest wykorzystywany w ludowej medycynie jako duże wsparcie dla pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Wątroba jest narządem o dużym znaczeniu i zawsze działa na pełnych obrotach. Ma podwójne zadanie: z jednej strony, syntetyzuje substancje korzystne i ważne dla organizmu, z drugiej strony, rozkłada i odtruwa szkodliwe dla organizmu substancje. Ze względu na duże znaczenie, wątroba musi być w dobrej kondycji i stale chroniona.

Wątroba pełni wiele funkcji : jest centralnym miejscem metabolizmu węglowodanów i lipidów, odgrywa ważną rolę w regulacji poziomu glukozy ( cukru we krwi ) i metabolizmu cholesterolu (rozkład cholesterolu do kwasów żółciowych niezbędnych do przyswajania tłuszczu ). Synteza i metabolizm aminokwasów odbywa się częściowo w wątrobie. Wątroba jest odpowiedzialna za syntezę pewnych związków, takich jak białka i hormony, oraz pewnych czynników krzepnięcia. Toksyczne metabolity w wątrobie wynikające z procesów metabolicznych wewnątrz ciała, zobojętniają się poprzez spożycie pokarmu.

Wątroba jest organem, który odgrywa istotną rolę w tworzeniu krwi w okresie rozwoju płodu. Witamina B12 magazynowana w wątrobie po urodzeniu, przyspiesza tworzenie krwinek czerwonych. Synteza hemoglobiny odbywa się dzięki zwiększeniu ilości miedzi i żelaza w wątrobie. Prowadzi to do wniosku, że choroby wątroby towarzyszą niektórym rodzajom niedokrwistości. W wątrobie następuje też transformacja beta karotenu w witaminę A.

Codziennie stykamy się z wieloma szkodliwymi czynnikami, które mogą powodować przewlekłe uszkodzenie wątroby. Niektóre z tych czynników to przyjmowanie leków, takich jak antybiotyki przez długi okres czasu, które może prowadzić do uszkodzeń wątroby. Szkodliwy wpływ alkoholu na wątrobę, jest też powszechnie dobrze znany. Różnego rodzaju zapalenia wątroby, występują często, a wywoływane są przez wirusy.

Zakłócenie procesów metabolicznych w wątrobie, często jest spowodowane przez uzależnienia takie jak narkotyki, alkohol , itp., które prowadzą do zatrucia wątroby, stłuszczenia, a następnie do marskości wątroby. Urogeneza jest zakłócona, w związku ze wzrostem stężenia amoniaku we krwi. Podwyższone zatrucie ołowiem negatywnie wpływa na metabolizm i aktywność mózgu.

Zaleca się, aby stosować produkty ochraniające wątrobę, ponieważ ludzkie ciało jest narażone bardzo często na agresywne działanie czynników, które działają niszcząco na ten narząd. Liver Aid to suplement diety przygotowany przez specjalistów z Calivita, który jest najbardziej odpowiedni w tym zakresie.

Liver Aid zawiera aminokwasy, zwłaszcza metioninę, która neutralizuje toksyczne metabolity w organizmie, takie jak wolne rodniki, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie komórek wątroby.

L- cysteinę, która również neutralizuje wolne rodniki, jeżeli jest podawane równocześnie z selenem. L- cysteina chroni komórki wątroby przed szkodliwym działaniem promieniowania i zwiększa zdolności obronne wątroby i mózgu  na szkodliwe działanie dymu papierosowego i alkoholu.

L ornityna i L-arginina eliminują amoniak powstający w organizmie. Działanie wątroby jest coraz bardziej utrudnione, ponieważ środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone, ludzie spożywają leki bez uwzględnienia ich skutków ubocznych, nie wspominając już o tym, że liczba osób, które spożywają alkohol wzrasta każdego dnia.

Podsumowując można powiedzieć, że suplement diety Liver Aid, chroni wątrobę, przed różnymi negatywnymi czynnikami. Systematyczne stosowanie Liver Aid pomaga współczesnemu człowiekowi utrzymanie dobrego zdrowia. Produkt ten jest zalecany zarówno w profilaktyce chorób wątroby, jak i w leczeniu przewlekłej choroby wątroby.

 

 Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Oczyszczanie wątroby Liver Aid

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *