Oczyszczanie organizmu i detoksykacjaskuteczne oczyszczanie organizmuOczyszczanie organizmu z toksyn. Czujesz się słabo, lub odczuwasz ciągłe zmęczenie? Masz problemy z cerą, bóle lub problemy trawienne? Zauważasz, że oddalasz się coraz bardziej od zdrowych nawyków żywieniowych? A może próbujesz odchudzać się, z mizernym skutkiem? To może być właśnie czas na oczyszczanie organizmu.

Praktykowana już od wieków w wielu kulturach na całym świecie – w tym w systemach ajurwedyjskich i medycyny chińskiej detoksykacja przynosi organizmowi odpoczynek, oczyszcza i odżywia ciało od wewnątrz. Oczyszczanie organizmu pomaga uchronić się przed chorobami i odnowić zdolność do utrzymania optymalnego stanu zdrowia, poprzez usunięcie i eliminację toksyn. Kolejnym krokiem jest dostarczenie organizmowi niezbędnych i zdrowych składników odżywczych.

 „Ciało ludzkie ma swój naturalny system uzdrawiania, a oczyszczanie organizmu wzmacnia ten system”

Jak działa detoksykacja?

 

Zasadniczo, detoksykacja oznacza oczyszczenie krwi . Odbywa się to głównie przez usunięcie zanieczyszczeń z krwi w wątrobie, gdzie toksyny są przetwarzane i przygotowywane do eliminacji . Organizm eliminuje toksyny przez nerki, jelita , płuca i skórę . Jednak, gdy ten system jest zagrożony, zanieczyszczenia i toksyny nie są odpowiednio filtrowane i każda komórka w organizmie jest narażona na zanieczyszczenie toksynami.

 Oczyszczanie organizmu (detox) wspomaga naturalny proces oczyszczania przez :

  1. Odpoczynek narządów poprzez post ;
  2. stymulowanie wątroby do wydalania toksyn z organizmu ;
  3. Wzmocnienie eliminacji toksyn przez jelita, nerki i skórę ;
  4. Poprawę przepływu krwi;
  5. Dostarczenie organizmowi zdrowych składników odżywczych.

 SKĄD WIEDZIEĆ, CZY POTRZEBUJESZ DETOKSYKACJI?

Niektórzy specjaliści uważają, że każdy powinien oczyszczać organizm, co najmniej raz w roku. Krótki odtruwający program lub kompleksowe oczyszczanie organizmu jest ogólnie bezpieczne i korzystne dla zdrowia, na co wskazują badania naukowe.

oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu i detoksykacja, nie jest wskazana dla matek karmiących piersią, dzieci i pacjentów z przewlekłymi chorobami zwyrodnieniowymi, nowotworami czy gruźlicą. Skonsultuj się z lekarzem specjalistą, jeśli masz wątpliwości, czy detoksykacja jest właśnie dla Ciebie.

Lekarze zalecają oczyszczanie organizmu na takie objawy jak niewyjaśnione zmęczenie, rozdrażnienie, alergie, różne infekcje, worki pod oczami, wzdęcia brzucha, problemy menstruacyjne.

 Od czego zacząć oczyszczanie organizmu?

Po pierwsze, zmniejsz swój codzienny ładunek toksyn. Wyeliminuj alkohol, kawę, papierosy, rafinowany cukier i tłuszcze nasycone, z których wszystkie działają jak toksyny w organizmie i są przeszkodą dla organizmu w jego naturalnym procesie leczenia. Również postaraj się ograniczyć stosowanie chemicznych środków czyszczących i produktów higieny osobistej ( środki czyszczące, szampony, dezodoranty i pasty do zębów) i zastąp je naturalnymi odpowiednikami.

Kolejną przeszkodą dobrego zdrowia jest stres, który powoduje, że do ciała uwalniany zostaje hormon stresu. Podczas gdy hormony te mogą zapewnić adrenalinę, aby Np. wygrać wyścig, to w dużych ilościach tworzą toksyny i spowalniają enzymy detoksykacji w wątrobie. Więc jest to doskonały pomysł, aby wyeliminować stresujące sytuacje życiowe wraz z odtruwaniem organizmu. Ćwiczenia Jogi, Qigong i medytacja są prostymi i skutecznymi sposobami na pozbycie się stresu i złagodzenie swoich fizycznych i psychicznych reakcji na stres w przyszłości.

Który program oczyszczania organizmu jest dla Ciebie najlepszy?

Istnieje wiele programów detoksykacji i odtruwania organizmu, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – detoksykacja preparatem Untoxin.

Oczyszczanie produktami, które zawierają błonnik, witaminy, zioła i minerały. Istnieje kilka bezpiecznych produktów na rynku, które z łatwością można wykonać samodzielnie w domu.

Oczyszczanie przez picie tylko samej wody, przez jeden dzień w tygodniu – jest to starożytna praktyka oczyszczająca wielu kultur.

 

 10 sposobów, aby pomóc ciału w detoksykacji

Po programie detoksykacji, organizm można oczyszczać codziennie przez diety, suplementy i praktykowanie zdrowego stylu życia.

1 . Jedz dużo błonnika, w tym brązowy ryż i ekologicznie uprawiane świeże owoce i warzywa. Buraki, rzodkiewki, karczochy, kapusta, brokuły, spirulina chlorella oraz wodorosty są doskonałymi produktami oczyszczającymi i detoksykującymi.

2 . Oczyszczaj i chroń wątrobę poprzez przyjmowanie leczniczych ziół, takich jak korzeń mniszka lekarskiego, łopian, ostropest plamisty i ost mleczny i picie zielonej herbaty.

3 . Dostarczaj witaminę C, która pomaga organizmowi produkować glutation, związek, który usuwa z wątroby toksyny.

4 . Pij co najmniej dwa litry wody dziennie .

5 . Oddychaj głęboko, aby umożliwić właściwą cyrkulację tlenu przez cały organizm.

6 . Staraj się łagodzić stres, podkreślając pozytywne emocje.

7 . Stosuj hydroterapię biorąc bardzo gorący prysznic przez pięć minut, a następnie zimny przez 30 sekund. Powtórz zabieg trzy razy, a następnie połóż się do łóżka na 30 minut.

8 . W miarę możliwości korzystaj z sauny, poprzez pocenie organizm może wyeliminować wiele odpadów i toksyn.

9 . Myj skórę specjalnymi szczotkami dostępnymi w sklepach z naturalnymi produktami, co ułatwia usuwanie toksyn poprzez pory.

10 . Zainteresuj się ćwiczeniami fizycznymi. Nie musi to być siłownia i duże ciężary, chodzi tu raczej o systematyczny umiarkowany wysiłek. Jedną godzinę każdego dnia. Masz do wyboru wiele odmian Jogi, Qigong, rytuały tybetańskie i wiele innych. Ćwiczenia fizyczne wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn i detoksykację.

Kup preparat Untoxin na stronie producenta >>>Powiązane wpisy
Komentarze do wpisu: Oczyszczanie organizmu i detoksykacja
Skomentuj wpis: Oczyszczanie organizmu i detoksykacja

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *