Naturalne witaminy i minerały Full Spectrumnaturalne witaminy i minerały

Witaminy i minerały ściśle ze sobą współpracują w większości procesów fizjologicznych, aby osiągnąć zamierzony cel. Jedna tabletka suplementu diety Full Spectrum dostarcza komplet niezbędnych substancji do naszego organizmu. Zawiera właściwy kompleks witamin i składników mineralnych w odpowiednich
proporcjach aby osiągnięty efekt był jak najbardziej optymalny.

koszyk suplementy

 

 

 

We współczesnym, jakże zabieganym świecie coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to aby suplementy diety były użyteczne i praktyczne. Suplement ten zawiera witaminy i minerały, wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w optymalnie dobranej proporcji i w łatwo przyswajalnej formie. Naturalny proces powstawania chelatu u wielu osób nie przebiega skutecznie. Osoby takie z trudem przyswajają przyjmowane składniki mineralne.

Np. tylko od 2 do 10% przyjętych nieorganicznych związków żelaza jest wchłonięte przez organizm. Składniki mineralne które są przyjmowane w formie chelatów aminokwasowych są o wiele łatwiej przyswajane przez organizm, a więc i lepiej przez niego wykorzystywane. Organizm ludzki nie potrafi sam produkować składników mineralnych,więc może je jedynie czerpać z żywności.

Suplementy diety takie jak Full Spectrum zawierają również niezbędne witaminy, odpowiedzialne za prawidłowe działanie naszych procesów fizjologicznych. Witaminy i minerały Full Spectrum Calivita to suplement produkowany przy użyciu technologii o przedłużonym uwalnianiu składników aktywnych (Delayed Release Tablet Technology).

Jest to niezmiernie istotne w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie, ponieważ często są one bardzo szybko usuwane z organizmu. W tym suplemencie diety składniki zostały umieszczone na specjalnych nośnikach, które sprawiają, że są one wchłaniane w przeciągu 8 do 12 godzin. Zapewnia to stały poziom składników suplementu w organizmie.

Większość z nas nie przestrzega urozmaiconej i zrównoważonej diety. W pewnym momencie naszego życia musimy dostarczać organizmowi więcej składników odżywczych niż jesteśmy w stanie uzyskać z naszej diety, wtedy trzeba uciekać się do dodatkowej pomocy jaką oferują suplementy Calivita.

Full Spectrum oferuje witaminy i minerały, których nasz organizm potrzebuje, aby zachować zdrowie i prawidłowo funkcjonować. Witaminy i minerały wzmacniają układ odpornościowy, wspierają prawidłowy wzrost i rozwój, oraz stanowią nieocenioną pomóc dla komórek i narządów, aby mogły dobrze wykonywać swoje funkcje.

Witaminy i minerały czasami określa się jako mikroelementy. Nasze ciała wymagają ich w małych ilościach, w celu wsparcia reakcji chemicznych, które są potrzebne naszym komórkom do życia. Te mikroelementy możemy uzyskać z pożywienia, lub dostarczają ich naturalne suplementy diety, ponieważ nasz organizm ich nie produkuje. Różne substancje odżywcze wpływają na trawienie, układ nerwowy, procesy myślowe i inne – to dlatego musimy zapewnić ich odpowiednią podaż.

Jaką rolę odgrywają witaminy i minerały Full Spectrum dla naszego organizmu ?

Witamina A – bierze udział w czynnościach układu immunologicznego, wzroku, rozmnażania i komunikacji komórek. Witamina A, wspiera również wzrost i różnicowanie komórek, odgrywa zasadniczą rolę w utrzymania prawidłowej pracy serca, płuc, nerek i innych narządów.

Witamina E – jest przeciwutleniaczem, który hamuje wytwarzanie reaktywnych form tlenu, jest rozpuszczalna w tłuszczach i poddaje się utlenianiu. Naukowcy twierdzą, że ograniczając produkcję wolnych rodników i ewentualnie przez inne mechanizmy, witamina E może zapobiegać, lub opóźniać przewlekłe choroby związane z wolnymi rodnikami.

Witamina B6 – wykonuje różne funkcje w organizmie i jest bardzo uniwersalna, uczestniczy w tworzeniu enzymów i hormonów, oraz bierze udział w przemianie aminokwasów.

Witamina B12 – jest wymagana do prawidłowego tworzenia czerwonych krwinek, funkcji neurologicznych i syntezy DNA.

Witamina C – pozwala zachować integralność skóry, pomaga w absorpcji żelaza z jelit i przyspiesza gojenie się ran, oraz odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego.

Witamina B7 ( Biotyna ) – odgrywają istotną rolę w metabolizmie węglowodanów, białek i bierze udział w procesie glukoneogenezy w produkcji hormonów i syntezy kwasów tłuszczowych, oraz cholesterolu. Inne ważne funkcje, to utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy i promowanie zdrowia włosów i paznokci.

Kwas foliowy – zapewnia ochronę przed rozwojem różnych wad wrodzonych podczas trwania ciąży, jest witaminą, którą kobiety w ciąży powinny otrzymywać przez pierwsze miesiące trwania ciąży. Jest również niezbędna do prawidłowego tworzenia krwinek czerwonych, metabolizmu białek, wzrostu i podziału komórek.

Witamina B2 – potrzebna w organizmie aby wydobyć energię z tłuszczu, białka i węglowodanów. Niedobór ryboflawiny może powodować uszkodzenie skóry, zwłaszcza w okolicach ust.

Witamina B1 – tiamina pomaga organizmowi przemieniać cukry we krwi w energię. Organizmy osób z niedoborem tiaminy nie mogą prawidłowo przetwarzać węglowodanów i tłuszczów, oraz doświadczają szeregu objawów, takich jak choroby serca i układu nerwowego. Dotyczy to przede wszystkim osób z przewlekłymi chorobami, słabym wchłanianiem substancji odzywczych, anoreksją, lub chronicznych alkoholików.

Minerały i pierwiastki śladowe – organizm potrzebuje tych rzeczy dla wielu procesów i funkcji życiowych, które nie mogą być zastąpione innymi substancjami. Biorąc pod uwagę, że organizm nie może ich samodzielnie wyprodukować, muszą być dostarczane z zewnątrz z pożywieniem, lub w postaci suplementów diety.

Wapń – minerał ważny dla rozwoju mocnych kości i zębów, oraz utrzymania zdrowia i właściwego funkcjonowania mięśni i nerwów.

Magnez – ten minerał o istotnym wkładzie w wiele funkcji metabolicznych, znajduje się w kościach, mięśniach, sercu, wątrobie, nerkach, przewodzie pokarmowym i osoczu.

Cynk – jest zaangażowany w mechanizmy budowania i produkcji komórek i jest ważnym minerałem dla funkcji immunologicznych.

Selen – chroni komórki przed uszkodzeniem i reguluje hormony tarczycy.

Sód – jest ważny dla zachowania równowagi wody w organizmie.

Żelazo – jest istotną częścią krwi i mięśni. Jest istotne dla transportu tlenu w organizmie i systemu immunologicznego. Niedobór żelaza powoduje wystąpienie anemii.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Naturalne witaminy i minerały Full Spectrum

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *