Mezoterapia przy alergiimezoterapia blogMezoterapia przy alergii. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, przeprowadzanych w salonach kosmetycznych jest mezoterapia. Jej skuteczność jest niepodważalna: widocznie poprawia kondycję skóry, dogłębnie ją nawilża, spłyca zmarszczki i odejmuje naszej skórze lat.

Mezoterapia nieodmiennie cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem klientek salonów kosmetycznych. Skuteczność i popularność mezoterapii podkreśla dodatkowo fakt, że bywa nazywana „liftingiem bez skalpela”. Dotychczas wydawało się, że tego typu zabiegom mogą poddawać się jedynie panie o zdrowej cerze. Tymczasem okazuje się, że z dobrodziejstw mezoterapii bez przeszkód mogą korzystać także osoby o skórze szczególnie wrażliwej i alergicznej.

Jak przebiega mezoterapia?

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu wgłąb skóry wybranych substancji przy pomocy zjawiska fal elektromagnetycznych. Dla alergików szczególne znaczenie w zabiegu mezoterapii ma fakt, że daje on możliwość wyboru substancji, które zostaną wprowadzone pod skórę.

Można więc przede wszystkim wyeliminować składniki, które dla konkretnej osoby dają efekt uczuleniowy. Po drugie natomiast, można tak skomponować składniki do zastosowania podczas zabiegu, by maksymalnie nawilżyć i odżywić skórę. Najpopularniejsze wśród alergików są witaminy, odżywiające substancje roślinne, preparaty o działaniu poprawiającym mikro krążenie skóry czy kolagen.

Wady i zalety mezoterapii dla alergika

Osobom o skórze wrażliwej i alergicznej mezoterapia niewątpliwie przyniesie wiele korzyści. Najważniejszą jest głębokie nawilżenie i odżywienie chorej skóry, a także poprawienie jej stanu. Przy alergiach skóry warto od czasu do czasu zdecydować się więc na ten zabieg.  Zwłaszcza że kosmetyki, nawet specjalistyczne, działają na powierzchowne warstwy skóry i nigdy nie będą w stanie dać równie dobrych efektów, co docierająca do głęboko położonych komórek mezoterapia.

Decydując się na zabieg mezoterapii przy skórze alergicznej należy jednak pamiętać, że do głównych przeciwwskazań należą czynne alergie skórne czy niezagojone rany. Dlatego mezoterapii można poddać się tylko w sytuacji, gdy nasza alergia jest „uśpiona”. Alergicy są również bardziej narażeni na pojawienie się powikłań czy efektów ubocznych. Zarówno w trakcie trwania zabiegu, jak i po jego zakończeniu. Dlatego też szczególnie ważna w ich przypadku jest stała kontrola lekarska.

Do wad tego zabiegu zalicza się również jego cena w połączeniu z faktem, że efekty nie są trwałe i należy w miarę regularnie go powtarzać.

Jak odmłodzić twarz czytaj na blogu >>

zmarszczki mimiczne impreskin

Impreskin tabletki na zmarszczki

Impreskin sposób na zmarszczki i wygładzenie twarzy. Jak każdemu wiadomo i co jest oczywiste nasza skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność a tym samym skóra na twarzy nie wygląda już tak pięknie i młodo. Upływ czasu działa na niekorzyść, sprawiając, ze skóra nie jest już tak gładka, pojawiają się zmarszczki, a pod oczami robią […]

0 komentarzy
collagenics na zmarszczki

Collagenics tabletki na skórę twarzy

Na Twojej skórze wraz z wiekiem pojawia się coraz więcej zmarszczek? Brakuje jej jędrności oraz kolorytu? Czas zadbać o siebie! Poznaj Collagenics, sekret młodego wyglądu zamknięty w niewielkiej kapsułce. To Twój sprawdzony sposób na to, jak odzyskać jędrną i miękką w dotyku cerę już w 4 tygodnie. Sekret młodego wyglądu i zdrowej cery Collagenics to […]

0 komentarzy
novaskin opinie

Novaskin krem odmładzający

Novaskin krem odmładzający na zmarszczki. Specjaliści od odmładzania opracowali zupełnie nowy produkt kosmetyczny w postaci kremu o nazwie Novaskin. Krem odmładzający pozwala  w szybkim czasie skutecznie likwidować problemy związane ze starzeniem się skóry. Kompozycja kremu jest w 100% naturalna, niesamowicie wygładza i rozjaśnia skórę. Po raz pierwszy dbanie o cerę staje się łatwe i przyjemne […]

0 komentarzy


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Mezoterapia przy alergii

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *