Menopausal Formula suplement na menopauzęmenopausal formulaMenopausal Formula. Każda kobieta w swoim życiu dochodzi do momentu zwanego „wiekiem zmian” lub inaczej mówiąc – menopauzą. Najczęściej pojawia się ona między 40 a 55 rokiem życia i związana jest z wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Zachwianie hormonalnej równowagi powoduje wiele niekorzystnych objawów. Suplement diety Menopausal Formula z pewnością przychodzi Paniom z pomocą w tym trudnym dla nich okresie.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Klimakterium oznacza etap przejściowy w życiu kobiety występujący pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się. Zachwiana równowaga hormonalna wywołuje niekorzystne objawy, zwłaszcza w początkowym okresie przekwitania – nadmierne poty (zwłaszcza nocą), uderzenia gorąca, bezsenność. Kobieta staje się drażliwa, szybko się męczy, zaczynają pojawiać się problemy z koncentracją i pamięcią.

Objawy te są łagodzone często hormonalną terapią zastępczą, jednak nie dla każdej kobiety jest ona wskazana.

Aktualnie coraz więcej kobiet preferuje rozwiązania naturalne, na przykład stosując odpowiednio ułożoną dietę, gimnastykę oraz przyjmując suplementy diety, zapewniające prawidłowy przebieg wielu metabolicznych procesów. Również właściwe dobranie składników roślinnych o sprawdzonym i  skutecznym działaniu może pomóc kobiecie cieszyć się z pełni życia w tym trudnym okresie.

Siła naturalnych ziół w Menopausal Formula

  • Skrzyp (Field horsetail) bardzo korzystnie wpływa na kości i pomaga w wydalaniu nadmiaru wody z organizmu.
  • Żeń-szeń syberyjski działa pobudzająco na sprawność umysłową i fizyczną. Zmniejsza nieprzyjemne objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych. Jest też pomocny w profilaktyce raka.
  • Korzeń lukrecji wzmacnia funkcje wątroby i system immunologiczny.
  • Korzeń Pluskwicy groniastej łagodzi dolegliwości związane z menopauzą, a dodatkowo wywiera korzystny wpływ na metabolizm kości.
  • Dzięgiel chiński (Dong Quai) wzmacnia mięśnie macicy.
  • Drapacz lekarski (Blessed Thistle) łagodzi objawy niedoboru żeńskich hormonów płciowych.
  • Niepokalanek mnisi (Chasteberry) od wieków jest sprawdzonym środkiem na dolegliwości związane z menstruacją.

Suplement diety Calivita Menopausal Formula, oprócz roślinnych składników zawiera też wiele cennych witamin i składników mineralnych, które wspomagają życiowe funkcje kobiety.

W okresie menopauzy, gdy funkcja hormonalna gruczołów płciowych wygasa, organizm w dużym stopniu jest narażony na utratę wapnia. Uzupełnianie wapnia w diecie, jak również witamin D i C, pomoże w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości.

Okres menopauzy

Każda kobieta musi zmierzyć się ze zmianami które pojawiają się w pewnym okresie życia, a spowodowanymi menopauzą. Okres menopauzy charakteryzuje się zatrzymaniem cyklu menstruacyjnego u kobiety. Spowodowane jest to zmniejszoną produkcją żeńskich hormonów, estrogenu i progesteronu.Menopausal Formula suplement Calivita W tym okresie kobiety narażone są na nieprzyjemne objawy takie jak uderzenia gorąca, pocenie się, zwłaszcza w nocy, zmiany psychiczne, jak depresja, rozdrażnienie, bezsenność i zmęczenie. Często skarżą się na brak wydzieliny z pochwy, a większość kobiet doświadcza bólu podczas współżycia z partnerem.

Badania medyczne doprowadziły do stwierdzenia, że w okresie menopauzy kobiety stają się bardziej podatne na niektóre choroby przewlekłe. Jest to okres, w którym zaczynają się najczęściej choroby takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i osteoporoza i inne. Jeżeli któraś z tych chorób występuje już przed rozpoczęciem menopauzy, zazwyczaj pogarsza się podczas tego okresu.

Kobiece hormony płciowe ( estrogeny ) mają korzystny wpływ, zapobiegając utracie wapnia z organizmu, ale również zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia. Ryzyko wystąpienia takich chorób wzrasta wraz ze zmniejszaniem się ilości estrogenu. Ryzyko powstania komórek rakowych w piersiach i szyjce macicy jest również zwiększone w okresie menopauzy.

Jak łagodzić objawy menopauzy

Istnieją różne sposoby, aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów menopauzy i jednocześnie chronić organizm przed chorobami. Najbardziej praktyczna i efektywna metoda związana jest z przestrzeganiem odpowiedniej diety (Menopausal Formula) , która oprócz ziół i regularnych ćwiczeń powinna być wzbogacona o odpowiedni relaks. W okresie menopauzy nie należy zapominać, aby przyjmować wapń i witaminę C , bardzo przydatne do ochrony kości.

Nie wolno też nam zapomnieć o codziennym dostarczeniu organizmowi magnezu, bromu, chromu, cynku, przeciwutleniaczy, takich jak witaminy A, C i E , selenu oraz beta karotenu, tak przydatnych w profilaktyce raka. Suplement diety Menopausal Formula zawiera naturalne ekstrakty ziołowe, witaminy i minerały pomagające łagodzić objawy menopauzy.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Menopausal Formula suplement na menopauzę

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *