Melatolin Plus tabletki na bezsenność



Melatolin Plus

zł 169
9.3

skuteczność działania

9.7/10

szybkość działania

9.5/10

trwałość rezultatów

9.1/10

brak skutków ubocznych

10.0/10

dostępność na rynku

8.0/10

Zalety

  • Ułatwia zasypianie
  • Wspiera głęboki, regenerujący sen
  • odpręża i pozytywnie wpływa na samopoczucie
  • minimalizuje skutki pracy w trybie zmianowym

Główne Składniki

  • Melatonina
  • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej
  • Ekstrakt z ziela rumianku pospolitego
  • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy
  • Ekstrakt z szyszek chmielu

Melatolin Plus tabletki na bezsenność i problemy z zasypianiem. Kłopoty z zasypianiem mogą przerodzić się w bezsenność. Jest to dość uporczywa dolegliwość, która spędza sen z powiek (dosłownie!) niejednemu człowiekowi. Nic więc dziwnego, że zaburzenia snu budzą wiele wątpliwości. Pojawiają się coraz to nowe osoby, które poszukują cennych informacji związanych z bezsennością. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań zebranych w jednym miejscu.

Czym jest bezsenność?

Bezsenność należy do zaburzeń snu. Osoby borykające się z problemami z zasypianiem uskarżają się, że nie są w stanie zamknąć oczu na dłużej niż kilka-kilkanaście minut albo też nie zapadają w głęboki sen. W ten sposób dochodzi do przewlekłych deficytów snu, które nie mają korzystnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka. A to dlatego, że bezsenność powoduje zaburzenie naturalnego cyklu snu, który może być dość trudny do ponownego przywrócenia.

Warto pamiętać, że nie wszyscy mają problemy z zasypianiem, jak by się mogło wydawać. Krótszy i płytszy sen stanowi bowiem naturalną część procesu starzenia się organizmu. Jakie są rodzaje bezsenności? Bezsenność może zostać sklasyfikowana jako przejściowe, przerwane oraz przewlekłe schorzenie. Bezsenność przejściowa dotyczy zaburzeń snu, które trwają od jednej nocy do kilku tygodni. Jeżeli natomiast bezsenność pojawia się od czasu do czasu, wówczas mówi się o bezsenności przerywanej.

melatolin plus tabletki na bezsennośćBezsenność przewlekła jest natomiast stanem, który trwa prze dłuższy czas i pojawia się niemalże każdej nocy. Bezsenność można również podzielić na bezsenność pierwotną i wtórną. Podział ten jest uzależniony od przyczyn zaburzeń snu. Bezsenność pierwotna odbywa się bez żadnych warunków „bazowych”. Wynika ona raczej z błędnego cyklu snu i stanowi najbardziej rozpowszechnioną formą bezsenności. Na jej powstawanie mogą wpływać takie czynniki jak: hałas środowiska, stres, zmiany w otaczającym otoczeniu, działania niepożądane leków.

Bezsenność wtórna związana jest z takimi dolegliwościami jak: bezdech senny, zespół niespokojnych nóg, zaburzenia rytmu dobowego. Wtórną bezsenność mogą także powodować takie schorzenia jak: depresja, choroby nerek, zapalenie stawów, astma, niewydolność serca, narkolepsja, nadczynność tarczycy, choroba Parkinsona. Jakie są przyczyny bezsenności? Szacuje się, że około połowa wszystkich przypadków bezsenności dotyczy problemów psychicznych oraz emocjonalnych. Nadmiar stresu, depresja, niepokój to czynniki, które mogą potęgować problemy z zasypianiem.

Melatolin Plus tabletki na bezsenność

Warto również podkreślić, że powstawanie bezsenności wiąże się z innymi uwarunkowaniami, takimi jak: wiek (na kłopoty z zasypianiem narażone są przede wszystkim osoby po sześćdziesiątym roku życia), płeć żeńska, depresja. Jeżeli występuje one wraz z innymi czynnikami, wówczas prawdopodobieństwo bezsenności jest dużo większe. Bezsenność okresowa i przemijająca może pojawiać się u osób, które narażeni są tymczasowo na działanie takich czynników jak: stres, hałas, skrajne temperatury, niepożądane działania leków.

Z kolei przewlekła bezsenność jest bardziej złożona i może wynikać z czynników związanych z zaburzeniami fizycznymi i psychicznymi. Jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności o charakterze przewlekłym jest depresja. Do innych przyczyn zalicza się wspomniane zapalenie stawów, choroby nerek, astma, niewydolność serca.

Czynniki ryzyka wpływające na powstawanie bezsenności

suplementy diety

Melatolin Plus na stronie producenta >>>

Problemy z zasypianiem nie pojawiają się u każdej osoby. Są jednak ludzie, którzy należą do tak zwanej grupy ryzyka, u których prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z zasypianiem jest dużo większe. Jednym z najczęstszych czynników ryzyka powodujących bezsenność są problemy o podłożu psychicznym, a w szczególności depresja. Szacuje się, że bezsenność pojawia się z tego powodu aż o 90 % osób skarżących się na problemy z zasypianiem. Wśród nich pojawiają się również silne bóle głowy oraz objawy somatyczne.

Problemy z zasypianiem – przyczyny bezsenności

Kolejnym czynnikiem, który może mieć wpływ na problemy z zasypianiem jest płeć. Bezsenność zdarza się dużo częściej u kobiet aniżeli u mężczyzn. Sen mogą zakłócać bowiem choroby hormonalne, które pojawiają się jako zespół napięcia przedmiesiączkowego, miesiączki, ciąży, lub w okresie takim jak menopauza. W większość przypadków jest to jednak bezsenność tymczasowa, która mija wraz ze zniknięciem przyczyn.

Tego rodzaju kłopoty z zasypianiem można łagodzić poprzez zapewnienie odpowiedniej higieny snu. Innym czynnikiem, który może rzutować na bezsenność jest wiek. Warto pamiętać, że wraz z wiekiem zmniejsza się zapotrzebowanie na sen, co może wydawać się objawem kłopotów ze snem. Ponadto przede wszystkim u osób starszych pojawiają się choroby, które zakłócają sen.

Zwykle są to: schorzenia przewodu pokarmowego, problemy z oddawaniem moczu, choroby neurologiczne (choroba Alzhaimera oraz inne formy demencji mogą powodować dezorientację oraz nocne wędrówki i majaczenia). Praca w nocy to kolejny czynnik mogący wpływać na bezsenność.

Przyczyny bezsenności

leki na senNajczęstsze przyczyny kłopotów ze snem W oczekiwaniu na sen, przewracasz się z jednego boku na drugi? Liczysz barany, ale i to nie pomaga? Poznaj najczęściej pojawiające się przyczyny kłopotów ze snem. Jeżeli wprowadzisz do swojego życia pewne zmiany, wówczas może okazać się, że twoje kłopoty znikną.

Po pierwsze – niewygodne łóżko Okazuje się, że to, na czym śpimy ma niezwykle istotne znaczenie jeśli chodzi o jakość snu. Ważne jest dobranie odpowiedniego materaca – jeżeli jest zbyt miękki, wówczas należy go wymienić. W profesjonalnych sklepach znajdziesz też takie, które są w stanie samoistnie dopasować się do kształtu ciała.  Może się to wydać śmieszne, ale na sen może wpływać rodzaj tkaniny, z jakiej została wykonana nasza piżama i pościel.

Piżama ma wpływ na bezsenność?

Nocne wdzianko powinno być wykonane z naturalnych tkanin, natomiast pościel z wełny lub bawełny. Po drugie – za gorąco, za zimno Sen nie jest zdrowy, gdy w sypialni jest albo za gorąco, albo za zimno. Optymalną temperaturą dla dobrego snu to 18-20 stopni Celsjusza. Dlatego też należy pamiętać, by przed pójściem spać wywietrzyć pomieszczenie, w którym będziemy znajdować się w “objęciach Morfeusza”.

Po trzecie – stres Jedną z częstych przyczyn, które mogą wpływać na zaburzenia snu jest stres. Jeżeli więc chcemy wreszcie się wyspać, wówczas musimy nauczyć się radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Czasami wystarczy chwila wyciszenia czy kąpiel przynosząca relaks. Jeżeli to nie pomaga, warto sięgnąć po zioła. Po czwarte – zła atmosfera w sypialni Przyczyną bezsenności może być zaburzenie granic pomiędzy snem a „stanem czuwania”.

Przeprowadzone zostały kiedyś badania, z których jasno wynika, że choć człowiek śpi, a jego świadomość jest wyłączona, jego mozg jest w stanie odbierać sygnały, które płyną z otoczenia. Z tego też powodu nasza sypialnia powinna zostać urządzona w taki sposób, by dostarczała naszemu mózgowi jak najmniej bodźców. Nie należy zatem umieszczać w sypialni żadnych sprzętów elektronicznych. Zapomnijmy więc o zasypianiu przed telewizorem czy laptopem. Łóżko powinno służyć wyłącznie do spania.

Tabletki na bezsenność Melatolin Plus >>

Zapytacie pewnie co w przypadku, gdy nie mamy oddzielnego pomieszczenia na sypialnię. Okazuje się, że można wydzielić sobie „kącik”, odgradzając się od bodźców, które mogą zaburzyć sen. Ważne jest również przygotowanie mózgu do „fazy snu”. Warto więc przed pójściem spać, wykonywać charakterystyczne czynności. Należy zatem wyłączać wszystkie sprzęty, zmienić oświetlenie na nastrojowe, ściel łóżko. Może ci się wydać, że to błahe czynności, jednakże w zupełności wystarczą, żeby przygotować umysł do spania.

Odżywianie kolejny czynnik wpływający na bezsenność

Po piąte – odżywianie Jeżeli chcesz szybko zasnąć, na pewno nie możesz objadać się. Dlatego też nie jest wskazane spożywanie zbyt obfitych posiłków, jeżeli zamierzasz się wyspać. Oczywiście podobnie sprawa ma się z chodzeniem spać „na głodniaka”. Gdy będzie burczeć nam w brzuchu, na pewno szybko nie zaśniemy. By móc szybko zasnąć, należy zjeść kolację na dwie lub trzy godziny przed snem.

Należy jednak wystrzegać się ciężko strawnych posiłków, bo one nie sprzyjają zasypianiu. Jeżeli przed położeniem się spać musimy coś zjeść, pamiętajmy, by było to coś lekko strawnego. Należy także unikać wypijania napojów zawierających kofeinę (coli czy kawy) oraz alkoholu. Po szóste – choroby Długotrwałych problemów z bezsennością nie należy pod żadnym pozorem bagatelizować.

Okazuje się bowiem, że aż w siedemdziesięciu procent przypadków może stanowić objaw innych chorób. Najczęściej są to schorzenia o podłożu psychicznym oraz psychosomatycznym. Najczęściej do kłopotów ze snem przyczyniają się nerwice, depresja oraz wszystkie choroby, którym towarzyszy ból. W takim przypadku należy koniecznie skontaktować się z lekarzem. Po siódme – lęki przed bezsennością To może dziwnie zabrzmi, ale problemy z bezsennością mogą wynikać z lęków przed… bezsennością.

Sposoby na bezsenność

Jeżeli przed zaśnięciem ciągle myślisz o tym i boisz się, że znów nie zaśniesz, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że… faktycznie nie zaśniesz. Tymczasem wystarczy kilka prostych czynności, które pozwolą ci zapomnieć o tym. Wystarczy, że na szafce nocnej położysz ziołowe środki na sen – Melatolin Plus. Już sama ta czynność sprawi, że znacznie łatwiej będzie ci zasnąć. Mózg będzie bowiem wiedział, że w razie czego pojawi się pomoc.

 

 

Po ósme – zaburzenia wydzielania melatoniny Melatonina to hormon, który odpowiada między innymi za regulowanie naszego zegara biologicznego. Nasz organizm produkuje ten hormon w nocy. To właśnie od niego zależy jakość naszego snu. Oznacza to zatem, że gdy coś spowoduje zaburzenia związane z wydzielaniem tego hormonu (rozregulowany rytm dnia, stres), organizm zaprzestanie go produkować. Melatolin Plus uzupełnia niedobory melatoniny.

Niedobory tego hormonu można jednak uzupełniać suplementami diety. Na uspokojenie pomoże Jeżeli kłopoty ze snem, które u nas występują związane są ze stresem czy lękiem przed bezsennością, warto przed snem wypijać zioła, które ukoją nerwy. Najbardziej znaną rośliną o działaniu uspokajającym jest melisa. Podobnie działa także dziurawiec.

Czytaj więcej o Melatolin Plus na stronie producenta >>



Powiązane wpisy








Skomentuj wpis: Melatolin Plus tabletki na bezsenność

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *