Meal Time enzymy trawienneenzymy trawienne papaiEnzymy trawienne w suplemencie diety Calivita. W dzisiejszych czasach naturalne rozwiązania stają się coraz powszechniejsze, nawet jeśli chodzi o niektóre problemy trawienne. Głównym składnikiem aktywnym papai jest enzym papaina, substancja która rozkłada białka. Innym cennym enzymem papai są pektazy, które rozkładają pektyny. Trawienie jest procesem przekształcania składników odżywczych – białek, węglowodanów i tłuszczów za pośrednictwem rozmaitych enzymów na mniejsze cząstki, które mogą zostają wchłonięte i przyswojone przez organizm.

koszyk suplementy

 

 

 

Jeśli nasze posiłki są nieregularne, o różnym składzie i ilości, pogarsza się skuteczność procesów trawienia. Składniki odżywcze ulegają procesom fermentacji oraz gnicia, w czasie których wytwarzane są szkodliwe produkty uboczne. Jednak mniej skuteczny proces trawienia nie koniecznie musi być od razu oznaką choroby.

Enzymy trawienne – Meal Time

Na prawidłową pracę układu trawiennego wpływają niektóre lekarstwa, zmiana stylu życia, predyspozycje fizjologiczne, stresujące sytuacje oraz starzenie się człowieka. Proces trawienia jest regulowany przez enzymy trawienne, dlatego też suplementacja naturalnymi enzymami może wspomagać ten proces. Najważniejszym enzymem owocu i liści tropikalnej papai jest papaina, która podobna jest do  ludzkiego enzymu rozkładającego białka – pepsyny.

Jej podstawowym zadaniem jest wstępny rozkład białek (dzięki tej właściwości papaina jest szeroko stosowana w przemyśle przetwórczym oraz mięsnym).

Papaina, rozkładając białka na aminokwasy, zmniejsza procesy gnilne niestrawionych białek.

Meal Time jest suplementem diety wspierającym zdrowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Głównym czynnikiem aktywnym produktu Calivita, jest naturalny składnik, papaina (enzym papai ), naturalny związek uczestniczący w rozkładzie białek. Owoc Papai zawiera także inne enzymy, które rozkładają węglowodany.

 Jaka jest rola enzymów trawiennych w organizmie człowieka?

Przekształcanie składników odżywczych ( białek, węglowodanów, tłuszczów) do form użytecznych w metabolizmie jest zadaniem naszego układu pokarmowego. Niewłaściwe, lub niepełne trawienie może oznaczać, że nasz system trawienny nie wydobywa optymalnej ilości składników odżywczych z naszego pożywienia. Ponadto, niedokładne trawienie pokarmu, sprawia, że częściowo rozłożone pożywienie pozostaje w przewodzie pokarmowym dłużej niż powinno, co nie jest zdrowe. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować nieprawidłowe trawienie, w tym starzenie się, choroby, przyjmowane leki, stres, zmiany nawyków żywieniowych, lub nieodpowiednia dieta.

 Jak działają enzymy trawienne z papai w przewodzie pokarmowym?

Jednym z głównych narzędzi, które układ pokarmowy wykorzystuje do procesu rozkładania żywności, są enzymy trawienne. Enzymy są potrzebne, aby wydobyć z trawionego pokarmu użyteczne dla organizmu elementy. Istnieje wiele różnych typów enzymów w organizmie ludzkim z których każdy specjalizuje się w określoną funkcją. Na przykład, enzym pepsyna, odpowiedzialny jest przede wszystkim za rozpad białek, aminokwasów w organizmie człowieka. Ponieważ trawienie jest regulowane przez naturalne enzymy, dodatkowa porcja enzymów w postaci suplementu diety Meal Time, skutecznie wspomaga procesy trawienne.

Główną funkcją pepsyny jest rozbicie białek, które znajdują się w żywności, takiej jak mięso i jajka na mniejsze kawałki ( polipeptydy ). Enzym ten, rozkłada białka tylko w niektórych miejscach, więc nie są one całkowicie trawione na poziomie aminokwasów. Aby proces ten miał miejsce, jedzenie musi przejść do jelit, gdzie inne enzymy, kończą proces trawienia.

Enzymy Trawienne PapayaEnzymy trawienne można też znaleźć w świecie roślin. Na przykład, owoce tropikalne takie jak papaya, zawierają duże ilości enzymu papainy, który jest bardzo podobny do pepsyny, enzymu, który zajmuje się trawieniem białek. Papaina jest dwukrotnie bardziej skuteczna jako enzym w ułatwianiu trawienia białka zwierzęcego. Trzustka uwalnia enzymy, które przechodzą do jelita cienkiego, aby rozkładać białka. Dla osób z zaburzeniami przewodu pokarmowego, lub trzustki , oraz tych którzy spożywają dużo mięsa, papaina może być z dobrym skutkiem stosowana w celu ułatwienia trawienia białka.

 Korzyści przyjmowania enzymów trawiennych z papai

Papaja zawiera mieszaninę enzymów, które nazwane są papaina. Enzymy te były stosowane od wieków w leczeniu wielu chorób układu trawiennego, w tym takich przypadłości jak niestrawność. Papaya jest czasami stosowana do zmniejszenia zapalenia i zmniejszania obrzęków po zabiegu. Owoc ten jest użyteczny w ochronie przed chorobami serca, ma działanie anty-zapalne, wspiera system odpornościowy, chroni przed degeneracją plamki żółtej i jest pomocna przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Oprócz zdolności poprawy trawienia i leczenia chorób układu pokarmowego, owoc papai jest źródłem dobrej zdrowej diety. Jest bogatym źródłem błonnika, potasu, kwasu foliowego i witaminy C, E, oraz K.

Przeprowadzone badania popierają twierdzenie, że obecne w suplemencie diety Meal Time, dostępnym w sklepie Calivita, enzymy trawienne są niezwykle korzystne dla zdrowia przewodu pokarmowego. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Nigerii, potwierdziły korzystny wpływ enzymu papainy przy leczeniu wrzodów żołądka.

 Dla kogo enzymy trawienne Meal Time ?

Calivita oferuje suplement diety łatwy w użyciu i przyjemny w smaku, może być używany przez wszystkich ludzi, którzy mają problemy z trawieniem, które objawiają się jako wzdęcia, niestrawność, nudności, zaparcia i inne tego typu, nieprzyjemne symptomy.

 Dlaczego warto korzystać z enzymów trawiennych w postaci suplementu?

Produkt Calivita jest w 100% na bazie naturalnych ekstraktów, które przechodzą przez rygorystyczną kontrolę jakości i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jest pomocny na problemy trawienne, jest łatwy w użyciu i dodatkowo ma niezwykle przyjemny smak.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Meal Time enzymy trawienne

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *