Luteina na zdrowe oczyLuteina aby mieć zdrowe oczy

Jak mieć zdrowe oczy? Codziennie nasze oczy narażone są na szkodliwe działanie środowiska. Ten szczególnie wrażliwy narząd wymaga dodatkowej ochrony ze względu na negatywny wpływ wolnych rodników. Luteina jest antyoksydantem, wspierającym zdrowie naszych oczu! W ciągu dnia nasze oczy są szczególnie narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników środowiska takich jak promieniowanie ultrafioletowe, ekrany telewizyjne i monitory komputerowe.

koszyk suplementy

 

 

 

Wolne rodniki, powstające w tych okolicznościach, a także produkty uboczne procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie, mogą w dużym stopniu uszkadzać nasz wzrok. Składniki antyoksydacyjne zawarte w suplemencie diety calivita – np. karotenoidy skutecznie powstrzymują szkodliwe działanie wolnych rodników.

Luteina, która należy do tej grupy substancji,które po wchłonięciu przez organizm gromadzą się w dwóch obszarach oczu: w plamce żółtej siatkówki oraz w soczewce.

Ilość spożytej luteiny pozostaje w bezpośredniej proporcji do gęstości barwnika w plamce żółtej, która odgrywa zasadniczą rolę w filtrowaniu szkodliwych promieni (np. światła niebieskiego), docierających do oczu. Luteina odgrywa ważną rolę z punktu widzenia zdrowia oczu.

Dzięki jej właściwościom antyoksydacyjnym luteina, skutecznie blokuje peroksydację tłuszczów, a więc również ochrania oczy. Oczywiście to wspaniałe działanie zachodzi nie tylko w oczach, ale także w innych narządach. Lutein to nowoczesny suplement diety, który wraz ze zdrowym stylem życia może przyczynić się do zachowania zdrowego stanu oczu.

Zdrowe oczy dzięki luteinie

Luteina jest przeciwutleniaczem, który w sposób szczególny wspiera zdrowie naszych oczu.

Wielu chorobom oczu można zapobiec, dzięki składnikom odżywczym zawartym w owocach i warzywach, ponadto chronią przed nowotworami, chorobami układu sercowo-naczyniowego i innymi.

Nasze oczy są zawsze bardzo zajęte i narażone na wpływ promieniowania UV i wolnych rodników. Do zwalczania skutków niszczycielskiego działania wolnych rodników, mogą z powodzeniem służyć produkty zawierające antyoksydanty. Owoce i warzywa mogą zawierać karotenoidy, beta karoten, luteinę, likopen, alfa karoten i zeaksantyny, które są skutecznymi przeciwutleniaczami.

Niektóre rośliny bogate w beta karoten (szpinak, dynia, rabarbar etc. ) zawierają też luteinę, i to w ilości 2-4 razy większej niż beta karotenu. Luteina jest ważnym przeciwutleniaczem, a badania nad rakiem dowodzą, że luteina jest najbardziej skutecznym środkiem, który zapobiega peroksydacji lipidów.

Luteina dba o zdrowe oczy i jest niszczycielem wolnych rodników i odgrywa kluczową rolę w ochronie antyoksydacyjnej, jak tylko dostanie się do organizmu gromadzi się w dwóch obszarach wchłaniania oczu: plamce żółtej i siatkówce.

 Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Luteina na zdrowe oczy

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *