Luteina antyoksydant wspomagający wzrok
Luteina na kurzą ślepotę
Luteina Plus to suplement diety zawierający kompleksową formułę antyoksydacyjną, wspomagającą prawidłowe funkcjonowanie naszego  wzroku. Suplement zalecany jest dla osób odczuwających zmęczenie oczu spowodowane pracą przy komputerze, długim czytaniem lub oglądaniem telewizji, prowadzeniem pojazdu po zmroku, osobom przebywającym w zadymionych pomieszczeniach, oraz narażonym na intensywne światło słoneczne.

koszyk suplementy

 

 

 

Suplement diety Calivita zalecany jest również dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych, odżywiających się nieracjonalnie i osób starszych. Lutein Plus to nowoczesny suplement diety, który w stosowany razem ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do zachowania lepszego stanu zdrowia naszych oczu.

Jednym z aktywnych składników produktu jest luteina, należąca do karotenoidów. Po wchłonięciu jej przez organizm luteina gromadzi się w plamce żółtej oka (jest to najbardziej wrażliwe miejsce siatkówki) i soczewce oka.

Siatkówka oka jest narządem przetwarzającym bodźce świetlne w bodźce nerwowe i przesyłającym je do ośrodka wzroku umiejscowionego w korze mózgowej.

Plamka żółta oka cechuje się największą wrażliwością na światło i barwy. Jest to obszar oka szczególnie narażony na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, takich jak: promieniowanie UV, oraz szkodliwe działanie wolnych rodników.

Luteina i zeaksantynaLuteina Plus to suplement diety Calivita zawierający kompleks antyoksydantów, które zostały opracowane przez naukowców, specjalnie aby wspierać zdrowie oczu. Dodatek ten może być skuteczną pomocą dla tych osób, których oczy są narażone na duże obciążenia, na przykład tych, którzy pracują przed komputerami, lub przy sztucznym oświetleniu.

Lutein Plus jest to formuła naturalnych przeciwutleniaczy, które pomagają utrzymać doskonałe zdrowie oczu. Główny składnik suplementu to aktywna luteina. Składnik ten gromadzi się w oczach, z jednej strony chroniąc przed wolnymi rodnikami, a z drugiej przed szkodliwym działaniem światła.

Innym ważnym składnikiem jest zeaksantyna, która często jest stosowana w połączeniu z luteiną, a także jest związkiem należącym do przeciwutleniających karotenoidów, które kumulują się w oczach. Zeaksantyna stabilizuje błony i membrany, przyczyniając się do ochrony siatkówki oka przed światłem.

Luteina plus zawiera również jedne z najważniejszych substancji dla oka, występujące w czarnych borówkach – antocyjany, to substancje, które pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie siatkówki, utrzymują zdrowy kolagen w oku, a ponadto chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Witaminy C i A zawarte w Lutein Plus są niezbędne dla dobrego widzenia.

 Luteina i zeaksantyna – korzyści

Luteina i zeaksantyna mogą być pomocne w wielu stanach chorobowych oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej oraz zaćma. Luteina i zeaksantyna znajdują się w wysokich stężeniach w plamce żółtej oka. Plamka żółta, to część oka odpowiedzialna za ostre centralne widzenie, potrzebne na przykład do jazdy samochodem i czytania. Luteina i zeaksantyna posiadają właściwości przeciwutleniające, a tym samym pomagają chronić organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

 Zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej to stan związany z wiekiem, jest on główną przyczyną utraty wzroku u osób w wieku powyżej 65 roku życia. Jest to spowodowane przez uszkodzenie plamki żółtej. Naukowcy amerykańscy badali wpływ karotenoidów, witaminy A, witaminy C i witaminy E, na zaawansowane zwyrodnienie plamki żółtej u osób starszych. Badania wykazały, że dieta bogata w karotenoidy powodowała zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby. Zespół badawczy stwierdził, że wśród konkretnych karotenoidów, luteina i zeaksantyna, były najsilniej związane ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej.

 Zaćma

Zaćma pojawia się, kiedy soczewka oka, która jest zazwyczaj jasnego koloru, zmienia kolor na mętny. Do objawów zaćmy należą zaburzenia widzenia, osłabienie wzroku, wrażliwość na światło, podwójne widzenie i słabe widzenie w ciemności. W badaniu opublikowanym w 2008 roku w specjalistycznym magazynie medycznym, naukowcy opisali związek między spożyciem karotenoidów i witaminy C i E, oraz ryzyko zaćmy u kobiet. Zespół badaczy stwierdził, że wysokie spożycie luteiny, zeaksantyny i witaminy E w postaci pożywienia i suplementów wiązało się z istotnie mniejszym ryzykiem wystąpienia katarakty.

 Miażdżyca

Miażdżyca jest stanem spowodowanym akumulacją tłuszczu na ściankach tętnic, tworzącą ograniczenie przepływu krwi. Kiedy naczynia krwionośne stają się wąskie i sztywne, zmniejsza się przepływ krwi. Ograniczony przepływ krwi do serca może powodować ból w klatce piersiowej, skrócenie oddechu i atak serca. Według niektórych badań, luteina może zapobiegać miażdżycy tętnic.

 Zdrowie skóry

Badania na ludziach wykazały, że luteina i zeaksantyna jest skuteczna w zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez światło, zwłaszcza promienie UV. Niektóre badania wykazały, że luteina i zeaksantyna mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia pewnych nowotworów, a zwłaszcza raka piersi. Najnowsze badania sugerują, że luteina i zeaksantyna mogą pomagać w zapobieganiu chorobom serca i udaru mózgu.

Luteina Plus to suplement diety Calivita zalecany dla tych osób, które chcą zachować doskonały wzrok. Jego przeciwutleniające działanie wpływa korzystnie, nie tylko na zdrowie oczu, ale także na inne narządy i procesy metaboliczne.

 Przeciwwskazania

Produkty oparte na luteinie należy stosować ostrożnie u osób narażonych na choroby układu krążenia, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych u osób z wyższym poziomem luteiny w osoczu. Ponadto, zalecana jest ostrożność u pacjentów z ryzykiem wystąpienia raka, ze względu na wysoki poziomami luteiny.

 Powiązane wpisy
Komentarze do wpisu: Luteina antyoksydant wspomagający wzrok
  1. Tadeusz
Skomentuj wpis: Luteina antyoksydant wspomagający wzrok

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *