Leczenie łysienia wypadanie włosówleczenie łysienia plackowategoNiechirurgiczne leczenie łysienia. Z problemem nadmiernego wypadania włosów zmaga się wiele osób. Problem ten spotykany jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Istnieją różne rodzaje łysienia, jednak z całą pewnością najpopularniejszym z nich – występującym u obojga płci – jest łysienie typu męskiego, określane również mianem łysienia androgenowego.

W przypadku kobiet dolegliwość ta występuje zdecydowanie rzadziej niż w przypadku mężczyzn, co nie oznacza, że ma ona łagodniejszy przebieg. Nadmierne wypadanie włosów, podobnie jak inne choroby skórne, wymaga leczenia. Nieleczony przez pacjenta stan skóry głowy, może bowiem doprowadzić do całkowitej utraty włosy.

W praktyce terapie mające na celu leczenie łysienia, można podzielić na dwa rodzaje: leczenie chirurgiczne, oraz leczenie niechirurgiczne. Pierwszy z nich odnosi się do zabiegu przeszczepu włosów. W przypadku drugiego z typów, mowa tu zarówno o środkach farmakologicznych, substancjach naturalnych jak i doraźnej pomocy pod postacią peruk czy też tupecików.

Farmakologiczne preparaty na porost włosów

Środki farmakologiczne, których celem jest leczenie łysienia, mają w praktyce dwa zastosowania. Po pierwsze hamują one proces nadmiernej utraty włosów, zaś w drugiej kolejności przyczyniają się one do ponownego odrostu pasm. Dostępne są zarówno pod postacią płynów (ampułek zawierających skoncentrowany środek leczniczy), jak i przyjmowanych doustnie tabletek.

Farmakologiczne środki do walki z wypadaniem włosów i na leczenie łysienia, pacjenci mogą nabyć z reguły dopiero po odbyciu wizyty lekarskiej, ponieważ z reguły są one dostępne wyłącznie za okazaniem recepty. Chociaż ten rodzaj specyfików zyskał sobie opinię stosunkowo skutecznych, to jednak ich posiadają one jedną, aczkolwiek znaczącą wadę, a mianowicie duża część z nich może być stosowana wyłącznie przez mężczyzn.

Ma to ścisły związek z faktem zawartej w konkretnym preparacie, substancji aktywnej, którą w wielu przypadkach stanowi fina steryd. Jego działanie polega na blokowaniu 5-alfa-reduktazy typu II, a więc enzymu uczestniczącego w metabolizmie testosteronu oraz w regulacji wzrostu włosów. Ten rodzaj substancji aktywnej znajduje się w preparatach takich jak Propecia, Flutamid bądź Proscar. Do środków farmakologicznych stosowanych także przez kobiety, zaliczyć można natomiast Minoxidil czy też Folligen.

Leczenie łysienia – naturalne środki na porost włosów

Naturalne środki oraz inne specyfiki do walki z wypadaniem włosów to różnego rodzaju preparaty, których stosowanie nie wymaga z reguły konsultacji z lekarzem. Dostępne są one bez recepty i – w zależności od formy czy postaci konkretnego preparatu – można zakupić je zarówno w aptece, sklepie kosmetycznym, sklepie zielarskim czy nawet zwykłym, pobliskim supermarkecie.

Do tego grona zaliczana się między innymi szampony, toniki, serum pod postacią ampułek, suplementy diety, talki na porost włosów oraz różnego rodzaju napoje. Możliwości wyboru są naprawdę ogromne, jednak do specyfików cieszących się największym zainteresowaniem zaliczyć można kuracje przeprowadzane za pomocą Almy, Bhringaraju czy też Shikakai.

Wszystkie wymienione substancje to wyciągi pozyskiwane z krzewów, drzew czy innego rodzaju roślin. Ich zawartość znaleźć można zarówno w szamponach, odżywkach, pudrach, olejkach jak i w postaci herbaty przeznaczonej do parzenia (Bhringaraj).

Warto dodać, że napojem, któremu również przypisywane są właściwości hamujące nadmierne wypadanie włosów i leczenie łysienia, jest dostępna w każdym sklepie spożywczym – zielona herbata. Dzienna dawka spożytych filiżanek tego popularnego napoju, nie powinna jednakże przekroczyć ilości 5 filiżanek.

Sprawdź poniżej inne skuteczne preparaty na wypadanie włosów:
profolan

Profolan tabletki na wypadanie włosów łysienie

Profolan tabletki na wypadanie włosów to prawdziwy czarny koń wśród preparatów na łysienie. Eksperci pracujący nad składem Profolanu stworzyli unikatowy kompleks cennych składników w odpowiednio zbilansowanych dawkach uzyskując wysoce aktywny biologicznie środek na łysienie. Dzięki formule Grow3 Profolan skutecznie powstrzymuje proces wypadania włosów i pobudza je do intensywnego wzrostu. Profolan skład preparatu L-cysteina – aminokwas, […]

0 komentarzy
follixin opinie

Follixin tabletki na wypadanie włosów

Follixin tabletki na wypadanie włosów – zapobiegaj i lecz łysienie! Wypadające włosy to problem coraz większej liczby osób. Dotyka on nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. W dużej mierze jest on związany z gospodarką hormonalną, która nie działa prawidłowo. To także często kwestia niedostatecznej ilości składników odżywczych i witamin w organizmie, zaburzonego metabolizmu, stresu, prowadzenia […]

0 komentarzy


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Leczenie łysienia wypadanie włosów

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *