Lecytyna Triple Potency LecithinTriple-potency-lecithin

Lecytyna jest substancją bardzo popularną w dzisiejszych czasach, a jej zastosowanie przynosi wiele korzystnych efektów. Jest to naturalna substancja, którą można znaleźć w organizmie ludzkim. Między innymi stanowi część błon komórkowych i niektórych białek, oraz odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Lecytyna przyczynia się do właściwego funkcjonowania procesów życiowych i wspiera nasze zdrowie. Naturalnymi źródłami lecytyny są: żółtka jaj, wątroba, pszenica pełnoziarnista, różne odmiany fasoli i soja. Jednak nadzwyczajne zalety lecytyny są mało znane.

Głównymi składnikami lecytyny jest cholina, oraz inozytol. Cholina ma bardzo ważne znaczenie w budowie błon komórkowych. Cholina jest też często składnikiem różnych preparatów witaminowych. Emulgowanie cholesterolu przez cholinę zapobiega jego gromadzeniu się w wątrobie, oraz w ściankach naczyń krwionośnych. Ma również istotną rolę w utrzymywaniu właściwegi krążenia krwi. Inozytol znajdziemy w produktach pochodzących z warzyw, czego przykładem może być soja. Duże ilości inozytolu gromadzą się w naszym mózgu.

Najistotniejszą rolą choliny, oraz inozytolu jest przekazywanie impulsów nerwowych. Cholina i inozytol są również określane mianem „spalacze tłuszczu” lub substancje lipotropowe. Regularne przyjmowanie lecytyny zaleca się osobom, które ćwiczą, lub wykonują ciężką pracę fizyczną, ponieważ lecytyna wspomaga krążenie krwi, oraz prawidłową pracę stawów. Do tej pory nie zanotowano żadnych niepożądanych objawów przedawkowania lecytyny.

Lecytyna zapewnia wsparcie w złagodzeniu bólu stawów, wspiera zdrowy kolor skóry, ogranicza wypadanie włosów, zapobiega występowaniu różnych egzem, poprawia pamięć i może mieć niewielki wpływ uspokajający.

Przyczynia się do lepszego funkcjonowania mózgu poprzez podawanie jej w połączeniu z miodem. Dla osób starszych, które straciły apetyt jest doskonałym tonikiem. Zapobiega wzdęciom i poprawia funkcje jelit. Firma Calivita dostarcza preparat o potrójnym stężeniu lecytyny (Triple Potency Lecithin), który zawiera koncentrat sojowy i olej sojowy. W ten sposób można przyjmować tylko jedną kapsułkę Triple Potency Lecithin zamiast 3 kapsułek lecytyny dziennie, a efekt jest taki sam.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Lecytyna Triple Potency Lecithin

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *