Lecytyna sojowa Super Soya Lecithinlecytyna sojowa calivitaLecytyna sojowa. W ostatnich latach lecytyna zyskuje coraz większe uznanie i popularność, ze względu na wiele cechujących ją przydatnych i cennych właściwości. Lecytyna należy do naturalnych substancji, które można również znaleźć w naszym organizmie. Jednak jej produkcja maleje wraz z wiekiem. Wchodzi w skład błon komórkowych, oraz niektórych białek, które odpowiadają za transport tłuszczów w organizmie. Odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a także wspiera utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu.

koszyk lecytyna

 

 

 

Lecytyna ma duży wpływ na prawidłowy przebieg  procesów życiowych organizmu, oraz pomaga w utrzymaniu zdrowia.  Dobrymi naturalnymi źródłami lecytyny są: żółtko jajka, wątroba, pełnoziarnista pszenica, fasola w różnych odmianach i oczywiście soja.

Lecytyna sojowa i jej zalety są mało znane i niedoceniane

Jednak nadzwyczajne zalety lecytyny nie należą do powszechnie znanych. Lecytyna sojowa zawarta w suplemencie diety firmy Calivita jest naturalnym źródłem fosfatydylocholiny i fosfatydyloinozytolu, które nazywane są fosfolipidami. Cholina ma niezmiernie ważne znaczenie w budowie błon komórkowych, więc bardzo często jest składnikiem preparatów witaminowych.

Emulgowanie cholesterolu przez cholinę zapobiega jego gromadzeniu się w wątrobie, oraz w ściankach naczyń krwionośnych. Proces ten ogrywa też ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowego krążenia krwi w organizmie. Inozytol to substancja, którą znajdziemy w produktach pochodzących z warzyw (np. soja).

Znaczne ilości inozytolu gromadzą się w mózgu. Najważniejsza rola choliny, oraz inozytolu polega na  przekazywaniu impulsów nerwowych. Te dwie substancje są również określane mianem „spalacze tłuszczów”,  lub substancje lipotropowe.

Regularne przyjmowanie lecytyny sojowej zalecane jest dla osób, które trenują, lub wykonują ciężką pracę fizyczną, ponieważ polepsza ona krążenie krwi i poprawia pracę stawów. Do tej pory nie został odnotowany żaden przypadek objawów przedawkowania lecytyny.

Super Soya Lecithin wykonana jest z wysokiej jakości naturalnych składników

Główne składniki lecytyny to cholina i inozytol. Cholina znajduje się w strukturze błon komórkowych, w których odgrywaj kluczową rolę. Inozytol jest obecny w ludzkim mózgu. Cholina i inozytol, są substancjami lipotropowymi, zaangażowanymi w podział i spalanie tłuszczu, zapobiegając ich odkładaniu się w wątrobie.

Lecytyna przekształca cholesterol do postaci rozpuszczalnej w wodzie i ułatwia jego wydalanie z organizmu, dzięki czemu obniża się poziom cholesterolu we krwi. Czyści ścianki naczyń krwionośnych ze złogów cholesterolu i pomaga wzmocnić mięsień sercowy. Ponieważ nasze posiłki zwykle zawierają dużą ilość tłuszczu, lecytyna jest koniecznym suplementem dla każdego. Lecytyna potrafi znacznie zmniejszyć, lub nawet całkowicie usunąć bóle stawów.

Lecytyna sojowa zapewnia też zdrowy kolor włosów i zapobiega wypadaniu włosów. Przyczynia się do zapobiegania i leczenia wyprysków i innych chorób skóry. Przyjmowana razem z miodem poprawia funkcjonowanie mózgu. Pomaga łagodzić depresję i zmęczenie psychiczne. Lecytyna normalizuje aktywność jelit, pomaga przy wzdęciach i zaparciach.

Regularne stosowanie lecytyny spowalnia i  zatrzymuje powstawanie kamieni żółciowych spowodowanych nadmiarem cholesterolu w płynie żółciowym.

 

 Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Lecytyna sojowa Super Soya Lecithin

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *