Kwas hialuronowy zabieg dla alergikakwas hialuronowy zabiegKwas hialuronowy zabieg dla alergika. Lista zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych, które są dostępne dla osób o skłonnościach alergicznych, jest dość długa i stale poszerza się o nowe pozycje. Dla specjalistów z dziedziny kosmetologii oczywistym jest, że osoby – zwłaszcza panie – z chorobami skórnymi o podłożu alergicznym również odczuwają potrzebę dbania o swoja skórę i poprawiania jej stanu, a także zapobiegania starzeniu.

Dlatego też wśród zabiegów, z których korzystać można nawet w przypadku alergii skórnych, znajdują się również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, znanego ze swych właściwości odmładzających, ujędrniających i rozświetlających skórę.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stanowi jeden z najważniejszych składników naszej skóry. Jego ilość zależna jest od wieku: postępujące wraz z wiekiem zwiotczenie, zwiększenie się ilości zmarszczek i ogólne pogorszenie się stanu skóry związane jest właśnie z obniżającą się zawartością tego składnika.

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest ochrona i nawilżenie skóry, dzięki czemu jest sprężysta i elastyczna. Ze względu na swoje działanie kwas hialuronowy jest składnikiem profesjonalnych preparatów odmładzających.

Kwas hialuronowy zabieg również dla alergików?

Wydawałoby się, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są dość mocno inwazyjne, a tym samym nie powinny być stosowane przez osoby o skłonnościach alergicznych. Tymczasem okazuje się, że z dobrodziejstw kwasu hialuronowego spokojnie mogą korzystać również alergiczny.

Sprawdź: Serum do twarzy bluronica

Dobrą wiadomością dla pań z problemami skórnymi na pewno stanowi fakt, że kwas hialuronowy jest substancją nietoksyczną i tzw. biozgodną, a więc nie powoduje żadnych reakcji uczuleniowych i alergicznych. Decydując się na zabieg warto jednak pamiętać, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego – podobnie jak wszystkie inne zabiegi kosmetyczne – nie mogą być przeprowadzane w trakcie, gdy alergia jest aktywna, a więc gdy skóra jest zaczerwieniona i pojawiają się na niej różnego rodzaju zmiany chorobowe o podłożu alergicznym. Wówczas należy poczekać, aż alergia znajdzie się w fazie „uśpienia”, a skóra będzie w miarę ładna i pozbawiona zmian.

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za nawilżanie skóry, jest nawet jedną z jej głównych składowych.  Przestrzenie pozakomórkowe w żywym naskórku są obfite w kwas hialuronowy.  Obecność jego jest niezbędna dla utrzymania nawodnienia skóry i właściwego stanu jej tkanek.

Wraz z kolagenem uważany jest za źródło młodości skóry.  Spełnia w organizmie funkcję budulcową, oraz wypełnia przestrzenie międzykomórkowe.  Jest również składnikiem ścianek naczyń krwionośnych, a także mazi stawowej.  Chroni skórę przed urazami mechanicznymi, oraz pomaga w dystrybuować składniki odżywcze do chrząstki.

15 lat mniej bez żadnego botoksu.. Czytaj tutajPowiązane wpisy
Skomentuj wpis: Kwas hialuronowy zabieg dla alergika

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *