Jak Schudnąć BezpiecznieJak schudnąć? Walka z nadmiarem kilogramów wcale nie jest łatwa. Nie da się ukryć, że skuteczne i bezpieczne odchudzanie bezsprzecznie wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowego stylu życia. Istotne znaczenie ma przede wszystkim modyfikacja swoich nawyków żywieniowych oraz postawienie na bardziej aktywny tryb. To właśnie nadmierna kaloryczność posiłków oraz brak większego wysiłku fizycznego odpowiada za przybieranie na wadze. Co zatem zrobić?

Najłatwiej jest doprowadzić do deficytu energetycznego, ponieważ w takiej sytuacji organizm będzie zmuszony czerpać energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. To zaś będzie wiązało się z redukcją zbędnych kilogramów. Taka zasada sprawia więc, że coraz więcej osób decyduje się na stosowanie dość drastycznych diet odchudzających. Ale czy faktycznie jest to dobry sposób na odchudzanie?

Teoretycznie tak, bo jeśli ktoś jest w stanie wytrzymać w postanowieniach diety długi czas – może pozbyć się nawet 20 kilogramów ciągu kilku tygodni. Istnieje jednak pewne „ale”… takie głodowanie na diecie bardzo często daje odwrotne rezultaty. Drastycznym kuracjom odchudzającym zwykle towarzyszy tzw. efekt jo-jo, czyli powrót do dawnej wagi.

jak schudnąćJest to spowodowane tym, że po wielu dniach reżimu, a potem wprowadzeniu dawnych nawyków, organizm zabezpiecza się przed ewentualnym późniejszym znacznym ograniczeniem pożywienia, dlatego składniki odżywcze gromadzi na zapas, w efekcie czego odkładane są one w tkance tłuszczowej.

Dlatego też, chcąc mieć pewność, że odchudzanie da trwałe rezultaty, na pewno nie można bazować na drakońskich dietach.

Więc jak schudnąć?

Od dawna wiadomo, że skuteczna walka z nadmiarem kilogramów to stopniowe tracenie na wadze. Najbardziej optymalne jest zrzucenie 4 kilogramów w ciągu miesiąca, co jest możliwe poprzez stopniowe ograniczanie kaloryczności posiłków.

Podczas takiej zdrowej kuracji bardzo ważne jest również to, by jadać częściej, ale w mniejszych porcjach. A to dlatego, że zapobiegamy tym samym nagłym napadom głodu i zgubnemu podjadaniu między posiłkami.

W skutecznym odchudzaniu liczy się również aktywność fizyczna. Ćwicząc, znacznie łatwiej doprowadzić do deficytu energetycznego. Dlatego łącząc sport ze zdrową dietą można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty i mieć pewność, że szczupła sylwetka nie zniknie tak szybko, jak ją uzyskaliśmy.

Jak Schudnąć szybko i bezpiecznie sprawdź >>>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Jak Schudnąć Bezpiecznie

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *