Jak oczyścić organizm z toksyn – detoxjak oczyscić organizm z toksynJak oczyścić organizm z toksyn? Detoksykacja lub inaczej Detox, jest procesem usuwania substancji toksycznych z organizmu. Odpowiednia dieta oczyszczająca jest w stanie wspomóc skuteczny detoks już w ciągu kilku dni. Istnieje kilka różnych metod oczyszczania organizmu. Naukowcy już dawno temu udowodnili, że detox usuwa toksyny z organizmu człowieka, a wiele osób twierdzi, że po przeprowadzeniu detoksykacji czują większą energię i koncentrację. Dzieje się tak, ze względu na wyeliminowanie przetworzonej żywności.

 Jak oczyścić organizm z toksyn – szybkie praktyki

1. Detox z owoców.

detoks organizmuOczyszczanie organizmu owocami to znakomity sposób, aby szybko usunąć toksyny z organizmu, bez głodzenia się. Oprócz tego owoce przynoszą wiele innych korzyści zdrowotnych. Spożywanie odpowiedniej ilości owoców może zwiększyć poziom energii, pomaga utrzymać odpowiednią wagę ciała, a nawet zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Można przeprowadzić detox, jedząc wiele różnych owoców, lub też skupić się na jedzeniu jednego rodzaju owoców.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w oczyszczaniu organizmu z toksyn, wybierz owoce, które lubisz jeść, aby dieta oczyszczająca była łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie należy przekraczać 7 dni z tym rodzajem diety.  Jedz owoce cytrusowe. Owoce te mają najwyższą moc detoksykującą. Najlepsze tutaj będą pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, cytryny i limonki. Można jeść wybrany rodzaj cytrusów, lub łączyć je z innymi owocami. Nie należy również przekraczać 7 dni stosując owoce cytrusowe.

 Spróbuj detox z winogronami. Winogrona zawierają resweratrol, który może chronić przed nowotworami i cukrzycą, zapobiega także powstawaniu zakrzepów krwi. Winogrona są one również dobrym źródłem potasu i witaminy C. Jedz tylko winogrona przez 3-5 dni. Odmiana winogron jakie wybierzesz nie jest istotna, wszystkie mają działanie oczyszczające organizm z toksyn.

2. Detox z płynną dietą.

Spożywaj tylko płyny (woda, herbata, soki owocowe, soki warzywne, kefiry ) przez 2-3 dni. Dieta oczyszczająca z wykorzystaniem płynnych pokarmów może pomóc szybko uruchomić odchudzanie poprzez ograniczenie dostarczania kalorii, jak również uważa się, że oczyszcza ciało z niektórych toksyn, choć nie ma solidnych badań na poparcie tego twierdzenia.

Upewnij się, że owoce, lub soki są przygotowywane ze świeżych owoców, aby zapewnić organizmowi najbardziej wartościowych składników.

Jeśli twoim celem jest, utrata wagi, to trzeba będzie zmienić swoje nawyki żywieniowe, ponieważ po zakończonej diecie oczyszczającej prawdopodobnie powrócisz do swojej wagi, jeśli nie będziesz stosować się do prawidłowego odżywiania.

 3. Jedz tylko owoce i warzywa do 7 dni, nie dłużej.

Warzywa i owoce zawierają witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, których twój organizm potrzebuje, aby zachować zdrowie. Staraj się jeść zróżnicowaną kombinację tych produktów, aby zapewnić organizmowi, wszystkie, odpowiednie składniki odżywcze.

 PONIŻSZE ZESTAWIENIE OKREŚLA JAKIE SKŁADNIKI ODŻYWCZE ZAWIERAJĄ POSZCZEGÓLNE PRODUKTY:

  • Włókna zawiera: fasola, czarna fasola, jabłka, soja, jagody i karczochy.
  • Potas zawiera marchew, banany, fasola lima, ziemniaki białe, zielone gotowane i słodkie ziemniaki.
  • Witaminę C zawierają owoce kiwi, truskawki, kapusta, kalafior, pomidory, pomarańcze, brukselka, mango i papryka.
  • Foliany zawiera gotowany szpinak, melony, szparagi, pomarańcze.
  • Właściwe tłuszcze zawierają owoce awokado, oliwki, i kokosy.

 Jak oczyścić organizm z toksyn długoterminowo

detoks z untoxin

1. Jedz tylko, organicznie uprawiane produkty. Konwencjonalne produkty spożywcze są uprawiane z użyciem nawozów sztucznych i syntetycznych środków owadobójczych, a produkty ekologiczne są uprawiane na naturalnych nawozach i bez pestycydów. Organiczne mięso ma znacznie mniej szkodliwych antybiotyków, hormonu wzrostu i leków, które są podawane zwierzętom w dużych, przemysłowych gospodarstw rolnych.

Sprawdzaj etykiety w celu ustalenia, czy żywność jest na pewno organiczna. Zdrowa żywność powinna mieć zielony znaczek i certyfikat.

2. Pij dużo wody. Odpowiednia ilość wody jest niezbędna dla zdrowia. Woda pomaga utrzymać prawidłowy poziom płynów organizmie, co umożliwia nerkom wypłukiwać toksyny z organizmu i azot mocznikowy z krwi.

Pij też wodę z cytryną. Dodaj sok z cytryny, pomarańczy, lub z limonki do wody w ciągu dnia. Owoce te zawierają kwas cytrynowy, który pomaga organizmowi obniżyć poziom tłuszczu. Ponadto, dodanie smaku do wody może sprawić, że dużo łatwiej będzie wypijać te 8 szklanek wody codziennie. Pamiętaj, żeby myć zęby między posiłkami, aby zapobiec erozji kwasu z cytryny.

3. Wyeliminuj alkohol. Badania sugerują, że alkohol może mieć związek z początkiem niektórych nowotworów, w tym raka piersi u kobiet. Choć najlepiej jest całkowicie zrezygnować z alkoholu, to jeden kieliszek wina, lub jedno piwo od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić.

4. Unikaj cukru. regularne spożywanie cukru w nadmiaru może powodować otyłość, większe ryzyko chorób serca, cukrzycy i niektórych nowotworów w dłuższej perspektywie. Czytaj dokładnie wszystkie etykiety na produktach spożywczych i uważaj na zawartość w nich dodatku cukrów.

5. Ogranicz ekspozycję na szkodliwe toksyny w powietrzu. Są to tlenek węgla i azbest, które można spotkać w domach.

Tlenek węgla jest potencjalnie śmiertelnym bezwonnym chemicznym gazem, który jest produkowany przez piecyki, grille i silniki samochodowe. Skutkami uboczne oddziaływania tlenku węgla to bóle głowy, zawroty głowy i ospałość. Przemyśl zakup i zainstalowanie detektora tlenku węgla w domu i zadbaj o odpowiednie wietrzenie i wentylację mieszkania.

Domy i budynki mieszkalne powinny być odpowiednio przetestowane na zawartość szkodliwego azbestu.

6. Medytacja. Wiele religii i filozofii opowiada o medytacji, jako sposobie na skupienie umysłu i rozwijanie poczucia spokoju. Chociaż przeprowadzasz oczyszczanie organizmu, spróbuj też pozbyć się urazy, złości, smutku i innych negatywnych uczuć, one również działają jak toksyny na nasz organizm. Staraj się spędzić codziennie trochę czasu na przygotowywaniu jedzenia i potraw, oraz na rozmyślaniu o swoich celach i aspiracjach.

7. Nie przesadzaj. Przede wszystkim musisz znaleźć swój wyważony, regularny program, który połączy codzienne ćwiczenia i zdrową dietę , Zapamiętaj oczyszczanie organizmu to nie maraton, pozbycie się niezdrowych nawyków i toksyn z organizmu wymaga trochę czasu. Twoje ciało nie lubi szybkich i ekstremalnych zmian. Staraj się unikać nadużywania alkoholu, jak i zaniechania detoksykacji.

JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN – DETOX KOŃCOWE PORADY

Dobrym pomysłem jest przeprowadzić odtruwanie organizmu razem z przyjacielem. Można wspierać się wzajemnie i motywować, a także wymieniać przepisy kulinarne, porady i wskazówki.

Spróbuj znaleźć czas na lekkie ćwiczenia. Może to być Joga, Pilates, pływanie lub szybki marsz. Nie próbuj forsownych ćwiczeń, takich jak bieganie, czy trening siłowy podczas postu i oczyszczania organizmu.

Jedz powoli. Podczas detoksykacji, możesz wydłużyć swoje posiłki, aby przeżuwać dokładnie i bez pośpiechu. Powolne jedzenie wspomaga także trawienie. Zafunduj sobie profesjonalny masaż, lub użyj złuszczającej rękawicy.

Dużo odpoczywaj. Może się okazać, że detox sprawia, że czujesz się bardziej energiczny, albo ospały. Tak czy inaczej, ważne jest, aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość snu, gdy stosujesz detoksykację. Upewnij się, że sypiasz 8 godzin na dobę, w razie czego popołudniowa drzemka również może być pomocna.

Rewelacyjnie skuteczne oczyszczanie błonnikiem witalnym >>>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Jak oczyścić organizm z toksyn – detox

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *