Filtr do wody Aquarionfiltr do wodyFiltr do wody AQUARION jest specjalnym urządzeniem do oczyszczania i jonizacji wody, wytwarzającym jonizowaną, bogatą w tlen, pozbawioną zanieczyszczeń z metali ciężkich i toksyn wodę. Filtr do wody firmy Calivita  posiada funkcję, dzięki której możemy ustalić kwasowość bądź też alkaliczność wody, aby można było wykorzystywać  ją do różnych celów. Woda alkaliczna jonizowana ma działanie antyoksydacyjne, a jej właściwości alkalizujące wywierają pozytywny wpływ na organizm ludzki. Woda kwaśna powinna być stosowana tylko zewnętrznie.
koszyk filtry wody

 

 

 

Każdy żywy organizm w 3/4 składa się z wody, której kluczowa rola w utrzymaniu zdrowia jest dla wszystkich oczywista.

Z tego właśnie powodu  woda jest niezwykle ważną dla zdrowia substancją i  bardzo istotnym składnikiem subtelnej równowagi wodno elektrolitowej naszego organizmu.

Jakie ważne funkcje pełni woda w organizmie:

  • wspomaga przyswajanie składników odżywczych,
  • usuwa z organizmu szkodliwe produkty powstałe podczas przemiany materii,
  • odgrywa istotną rolę w utrzymywaniu stałej temperatury ciała (parowanie, pocenie się),
  • stanowi ochronę najważniejszych narządów, oraz reguluje poziom elektronów i protonów w komórkach.

Woda jonizowana wytwarzana przez filtr do wody

Filtr do wody Aquarion ma zdolność wytwarzania wody jonizowanej, dzięki wstępnej filtracji wielostopniowej zwykłej wody pochodzącej z kranu, a następnie poddaniu jej elektrolizie. Dzięki tym procesom mamy możliwość otrzymania wody alkalicznej i kwaśnej o zróżnicowanym poziomie współczynnika pH.

Większość spożywanych przez nas pokarmów, niektóre dodatki do żywności, oraz leki powodują zmianę wartości pH organizmu w kierunku kwaśnym, czyli powoduję jego zakwaszenie. W idealnych sytuacjach organizm nasz może sobie z tym radzić, wykorzystując do tego celu odpowiednie rezerwy alkaliczne. Jednak częste i długotrwałe zakwaszanie organizmu może powodować poważne problemy zdrowotne.

Woada alkaliczna

Alkaliczna woda jonizowana  którą wytwarza filtr do wody Aquarion sprawia, że nasz organizm jest doskonale zalkalizowany, oraz jest niezwykle pomocna w zachowaniu właściwej  równowagi kwasowo zasadowej. Molekuły wody alkalicznej zdominowane są przez  ładunki ujemne, dlatego woda alkaliczna doskonale wiąże w naszym organizmie wolne rodniki, które są pozbawione elektronu. Z tego właśnie powodu woda alkaliczna posiada tak rewelacyjne właściwości antyoksydacyjne.

Kwaśna woda jonizowana doskonale wpływa na naszą skórę. Woda kwaśna o poziomie 1-2 z powodzeniem może być stosowana do celów kosmetycznych, zaś woda z poziomów 3 do 4  nadaje się wyśmienicie do oczyszczania np. różnych powierzchni, blatów w kuchni, stołów itp.

UWAGA!
Kwaśna woda jonizowana nie jest odpowiednia do spożycia, ponieważ proces jonizacji powoduje, że ujemnie naładowane substancje takie jak azot, chlor, jony azotanowe, itp., osadzają się na elektrodzie dodatniej (po stronie kwaśnej). To właśnie te negatywne jony mogą mieć szkodliwy i negatywny wpływ na nasz organizm. Stopień w jakim wykorzystana jest woda jonizowana w ludzkim organizmie jest także unikalny. Pojedynczy klaster zwykłej wody jest zbudowany z 12-18 molekuł wodnych, podczas kiedy klaster wody jonizowanej, składa się jedynie z 6 cząsteczek.

Filtr do wody Aquarion wytwarza wodę korzystną dla organizmu

Mniejsza ilość molekuł powoduje, że woda dostaje się do komórek o wiele łatwiej. Struktura klasterowa wody zmienia się podczas procesu jonizacji, co powoduje, że jej zdolność nawodnienia zwiększa się nawet sześciokrotnie.
Pijąc wodę jonizowaną którą wytwarza filtr do wody Aquarion powodujemy, że w organizmie powstaje środowisko zawierające mnóstwo jonów ujemnych ( podobnie jak na wybrzeżu, czy w wodospadzie ), które jest znane z korzystnego wpływu na organizm.

Dzięki oczyszczonej wodzie zostaje wzmocniony i pobudzony nasz naturalny system obronny – w konsekwencji choroby występują rzadziej, a nasze zdrowie osiąga maksymalny poziom.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Filtr do wody Aquarion

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *