Domowe sposoby na wybielanie zębówsposoby na wybielanie zębówSposoby na wybielanie zębów. Przypuszczam, że nie ma osoby, która nie słyszałaby o wybielaniu zębów. Sądzę też, że wielu osobom marzy się wybielanie, a część z nas już się na nie zdecydowała. W świetle powyższego zastanawiam się jedynie nad tym jak wiele z nas zdecydowało się na wybielanie stomatologiczne, a ile osób postanowiło wybielić zęby w domu.

Znając jednak nasze naturalne skłonności do oszczędzania na wszystkim przypuszczam, że górą jest wybielanie domowe i to niekoniecznie z zastosowaniem bezpiecznych i skutecznych preparatów. Wciąż jeszcze w wielu z nas pokutuje bowiem przekonanie, że najlepsze metody wybielania pochodzą ze sztambuchów naszych babć i prababć, a to niestety ma się nijak do rzeczywistości.

Efekty wybielania widoczne już po 5 dniach sprawdź jak >>>

Dawne sposoby na wybielanie zębów są de facto metodami ułatwiającymi ich oczyszczanie, z wybielaniem sensu stricto mają więc niewiele wspólnego. O jakich sposobach mowa? O sodzie, soku z cytryny, węglu czy soli. Argumenty przemawiające za wybielającym działaniem tych substancji należałoby między bajki włożyć.

Dodam jeszcze, że wciąż jeszcze tak bardzo popularna soda jest dziś podstawowym składnikiem większości past. Tak czy inaczej mamy więc z nią do czynienia na co dzień. A czy wybiela? Jak pewnie już dawno zauważyliście niekoniecznie. Jakie inne sposoby na wybielanie zębów są chętnie wykorzystywane?

Sposoby na wybielanie zębów – pasty wybielajace

Najtańsze, w więc i najczęściej wypróbowywane są pasty wybielające – tak, te reklamowane w tv i kolorowych czasopismach. Ich działanie jest o tyle kontrowersyjne, że w przypadku tego typu past trudno mówić o prawdziwej skuteczności czyli de facto o wybielaniu. Pasty te działają jak oczyszczacze.

Nie wnikają w szkliwo i nie usuwają tkwiących w nim przebarwień. O prawdziwym wybielaniu zębów nie może być mowy, ale możemy za to liczyć na dokładne wyczyszczenie uzębienia z nagromadzonych na nim osadów. Jakie efekty można osiągnąć z pomocą past? Rozjaśnienie koloru zębów o 1 do dwóch tonów to wszystko na co możemy liczyć stosując najlepsze specyfiki.

Sposoby na wybielanie zębów – paski i żele wybielające

W ich przypadku możemy liczyć na autentyczne rozjaśnienie koloru zębów nawet o kilka do kilkunastu tonów. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju środki wybielające wybierzemy. Jeśli będą to typowe, ogólnodostępne specyfiki drogeryjne efekty będą słabsze, jeśli kupimy wybielacze profesjonalne (silniejsze, acz certyfikowane i dopuszczone do sprzedaży w sklepach) możemy uzyskać poprawę koloru o znacznie więcej tonów.

Profesjonalne środki wybielające są oczywiście nieco droższe od tych, jakie znajdziemy w każdej drogerii, ale działają skuteczniej, a koszt ich zakupu i tak nie dorównuje cenie wybielania stomatologicznego, które kosztuje około kilkuset złotych.

preparaty wybielające zęby
Sposoby na wybielanie zebów – zabieg u dentysty

Dentysta ma jedną przewagę – może nam wybielić zęby natychmiastowo. Co więcej decydując się na pomoc stomatologiczną możemy też wybielić zęby trwale – to ostatnie możliwe jest dzięki zastosowaniu licówek, mimo wszystko jednak stomatologiczne wybielanie zębów jest diabelnie drogie, a w zasadzie nie różni się skutecznością.

Z drugiej strony jednak powinniśmy też zdawać sobie sprawę z tego, że niektórych przebarwień ani wybielanie domowe, ani nawet wybielanie stomatologiczne nie usuną – konieczna będzie głębsza i poważniejsza interwencja, a z tym poradzi sobie jedynie stomatolog. O domowym systemie wybielania zębów przeczytasz  TutajPowiązane wpisy
Skomentuj wpis: Domowe sposoby na wybielanie zębów

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *