Domowe sposoby na hemoroidydomowe sposoby na hemoroidyDomowe sposoby na hemoroidy. Leczenie hemoroidów nie należy do łatwych. Choroba ta może dosięgnąć właściwie każdego z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną nam skutecznie uprzykrzać życie, wówczas z całą pewnością warto zasięgnąć fachowej porady wyspecjalizowanego lekarza.

Istnieją także różne domowe sposoby na hemoroidy, które mogą zostać wykorzystane w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Rozwojowi hemoroidów sprzyjają przewlekłe stany zapalne, brak ruchu, a także nieodpowiednia  dieta.

Jeśli nie chcesz dopuścić do tego aby hemoroidy się rozwijały, koniecznie należy zwrócić uwagę na swój styl życia, oraz nawyki żywieniowe. Jeśli natomiast żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby na hemoroidy.

Domowe sposoby na hemoroidy – terapie ziołowe

Ziołolecznictwo to jedna z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Wśród najczęściej wymienianych ziół i roślin leczniczych przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu, pojawia się przede wszystkim tak zwany oczar wirginijski.

Roślina ta nazywana jest także orzechem czarnoksięskim i doskonale nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie zazwyczaj wykorzystuje się korę, oraz sproszkowane liście tej rośliny, które służą do robienia okładów. Duże znaczenie w leczeniu hemoroidów ma także kasztanowiec zwyczajny.

Substancje jakie zawierają kwiaty tej rośliny działają antybakteryjnie, oraz rozluźniająco. Kasztanowiec, tak jak wyżej wspomniany oczar, przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Okład z tego zioła dodatkowo zapobiega rozwojowi stanów zakrzepowych przy hemoroidach.

Domowe sposoby na hemoroidy – co jeszcze przyniesie ulgę?

Kiedy dokuczają nam hemoroidy, bardzo istotne jest dbanie o właściwą higienę intymną. Nie należy zapominać o dokładnym podcieraniu się po zakończeniu każdej wizyty w toalecie. Co więcej, najlepiej do tego celu używać miękkiego, oraz bezzapachowego papieru toaletowego.

Barwiony papier może wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam także posmarowanie okolicy odbytu wazeliną lub olejkiem z kiełków pszenicy. By zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, można też sięgnąć po kostki lodu lub specjalne ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty.

choroba hemoroidalna - hemoroidy

Choroba hemoroidalna – choroba odbytu

Wśród głównych czynników powodujących, że choroba hemoroidalna rozwija się, wymienia się brak ruchu, niewłaściwą dietę (ubogą m. in. w błonnik, a bogatą w używki, tłuszcze, ostre przyprawy), uporczywe zaparcia, spożywanie niewystarczającej ilości płynów, nadwagę. Wpływ tutaj mogą mieć także czynniki genetyczne. Jednak nie tylko osoby nieruchliwe są narażone na tę przypadłość; dotyczy ona również osób […]

0 komentarzy
domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy. Leczenie hemoroidów nie należy do łatwych. Choroba ta może dosięgnąć właściwie każdego z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną nam skutecznie uprzykrzać życie, wówczas z całą pewnością warto zasięgnąć fachowej porady wyspecjalizowanego lekarza. Istnieją także różne domowe sposoby na hemoroidy, które mogą zostać wykorzystane w walce z niepożądanymi […]

0 komentarzy


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Domowe sposoby na hemoroidy

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *