Domowe metody wybielania zebówmetody wybielania zębówDomowe metody wybielania zębów. Każdy chciałby się cieszyć zdrowymi, białymi zębami. Niestety, tryb życia, jaki większość z nas prowadzi, doprowadza do tego, że stają się one z roku na rok bardziej żółte. Takie zęby nie są atrakcyjne, obniżają naszą ocenę w oczach innych. Właściwie każdy posiłek sprawia, że tracimy naturalną biel. Szczególnie szkodliwe są papierosy, kawa, herbata i słodycze. Dodatkowo, wiele osób popełnia mniejsze lub większe błędy w higienie jamy ustnej, co dodatkowo źle wpływa na zęby.

Całe szczęście, istnieje co najmniej kilka metod pozwalających na wybielanie zębów. Bardzo popularne jest stosowanie pasków wybielających, osoby z trochę zasobniejszym portfelem wybiorą zabiegi w klinice dentystycznej. Która metoda gwarantuje najlepsze rezultaty? Której dla własnego dobra unikać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule, mam nadzieję, że uda mi się rozwiać wątpliwości dotyczące wybielania zębów.

Wybielanie zębów pastą do zębów

Zacznę od najprostszej i najtańszej metody, a mowa o korzystaniu ze specjalnych past wybielających. Nie różni się ona wyglądem od zwyczajnej pasty do zębów, stosuje się ją identycznie, Nałóż niewielką porcję na szczoteczkę i dokładnie myj zęby przez około dwie minuty, po wszystkich spłucz usta. Koszt takiej kuracji to tylko kilka złotych miesięcznie.

Niestety, w tym przypadku cena wybielania zębów idzie z jakością. Nawet częste mycie zębów nie wybieli ich o więcej niż jeden, góra dwa tony. Dodatkowo sposób działania pasty jest dosyć kontrowersyjny. Ściera ona brud razem ze szkliwem. Może to zakończyć się groźną nadwrażliwością zębów. Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe efekty, lepiej spróbuj innej metody.

Paski wybielające zęby

Paski wybielające stały się niezwykle popularne w ostatnich latach, po znaczącym spadku ich cen. Ich działanie jest niezwykle proste. Pasek jest z jednej strony pokryty żelem, nakładamy go na zęby i nosimy zazwyczaj przez pół godziny. Powtarzamy rano i wieczorem. Koszt kuracji nie jest wysoki, zazwyczaj wynosi mniej więcej siedemdziesiąt złotych za tygodniowy zapas, a tyle zazwyczaj trwa okres wybielania.

Paski bardzo dobrze wybielają zęby, nawet o kilka tonów. Niestety, zawarte w nich substancje są niebezpieczne dla Twoich zębów i dziąseł, nadużywanie ich może skończyć się zapaleniami i przewrażliwieniem. Z tego powodu należy ściśle trzymać się instrukcji używania, a jeśli masz jakiekolwiek problemy z zębami, lepiej wybrać inną metodę ich wybielania.

Wybielanie zębów w klinice dentystycznej

Zabiegi w profesjonalnych salonach stomatologicznych to najskuteczniejszy dotąd sposób na szybkie wybielania zębów. Kuracja jest błyskawiczna, trwa zazwyczaj zaledwie godzinę razem z przygotowaniem pacjenta. Na zęby nakłada się specjalny żel, który pod wpływem urządzenia emitującego niebieskie światło wybiela zęby. Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania, zęby stają się jaśniejsze nawet o dziesięć tonów, a rezultaty działania potrafią trwać nawet parę lat. Zabiegi w klinice stomatologicznej mają jednak parę wad. Przede wszystkim, trzeba znaleźć i zapisać się do odpowiedniego ośrodka, nie w każdym mieście taki znajdziemy. Po drugie, odstraszyć mogą wysokie ceny zabiegów, w niektórych miastach nawet do tysiąca złotych za standardową kurację.

Metody wybielania zębów – urządzenie do wybielania zębów

Jeśli żałujesz pieniędzy na wizytę w klinice, możesz zdecydować się na tańszy odpowiednik możliwy do wykorzystania w domu. Na rynku można znaleźć już kilkanaście różnych urządzeń korzystających z niebieskiego lasera. Z tych, z którymi miałem do czynienia, najlepiej sprawdził się Rio Blue Light Teeth Whitening.

Urządzenie składa się z ustnika oraz specjalnego żelu. Preparat ten nakłada się na przyrząd, który następnie umieszcza się na zębach. Po włączeniu lampy czeka nas dziesięciominutowa sesja wybielająca. Już po kilku zabiegach zauważysz znaczną poprawę jasności Twojego uzębienia. To najlepszy sposób, aby otrzymać śnieżnobiały uśmiech w domowym zaciszu!

Szybkie i skuteczne wybielanie zębów >>>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Domowe metody wybielania zebów

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *