Digestive Enzymes na niestrawność, wzdęcia i zgagędigestive enzymes calivita

Digestive Enzymes – na niestrawność wzdęcia i zgagę. Kluczowym warunkiem maksymalnego wykorzystania substancji odżywczych jest właściwy proces trawienia. Aktywne składniki suplementu diety Digestive Enzymes są to substancje pochodzenia roślinnego, a także  enzymy trawienne, produkowane również przez nasz organizm, które mogą dobroczynnie wpływać na właściwy przebieg procesów trawiennych, a przy niedoborach soków żołądkowych są pomocne w przypadku występowania kłopotów z trawieniem.

koszyk suplementy

 

 

 

Aby wszystkie procesy życiowe w organizmie przebiegały prawidłowo, potrzebujemy energii, którą czerpiemy głównie z żywności. Enzymy trawienne mają swój istotny udział w przekształcaniu spożywanego pokarmu w energię. Rozkładają ten pokarm na proste składniki, sprawiając, że są gotowe do wchłonięcia przez przewód pokarmowy.

Pankreatyna jest to mieszanina wszystkich najważniejszych enzymów trawiennych trzustki, które odpowiadają za rozkład białek, tłuszczów i węglowodanów.

Ważnymi w trawieniu białek enzymami jest wytwarzana w żołądku pepsyna oraz uzyskiwana z papai papaina. Z kolei betaina HCL wpływa korzystnie na procesy trawienne. Enzym diastaza odpowiada za rozkład węglowodanów. A zatem, jak widzimy całkowity proces trawienia wymaga odpowiednich ilości enzymów, które odpowiadają za rozkład różnych substancji.

Wraz z wiekiem nawet uosób zdrowych ilość wytwarzanych enzymów zmniejsza się, co zdecydowanie pogarsza jakość trawienia, a także może być przyczyną nieprzyjemnych objawów, które towarzyszą temu stanowi. Wyjątek stanowią osoby z grupą krwi A. U nich taka sytuacja często występuje bez względu na wiek.

Inne przyczyny niedoboru enzymów to niewłaściwe nawyki żywieniowe, spożywanie mrożonych potraw oraz poddawanych obróbce termicznej, produktów pasteryzowanych lub podgrzewanych w kuchni mikrofalowej.

We wszystkich tych przypadkach warto wspomagać prawidłowy proces trawienia poprzez przyjmowanie enzymów trawiennych w postaci suplementów diety.

 

Idealnym warunkiem dobrego wykorzystania składników odżywczych jest odpowiednie trawienie. Substancje aktywne Suplementu Digestive Enzymes to ekstrakty roślinne i enzymy trawienne, które są naturalnie wytwarzane w organizmie i mogą przyczynić się do polepszenia normalnych procesów trawiennych, oraz w przypadku niedoboru soku żołądkowego.

Dysfunkcja układu pokarmowego jest jednym z problemów zdrowotnych, przed którym stoi dzisiejsze społeczeństwo. Częstotliwość występowania zaburzeń trawienia jest dziś wyższa w porównaniu do poprzednich okresów czasu, kiedy to problemy trawienne były praktycznie nieznane. Digestive Enzymes odgrywa istotną rolę w optymalizacji przetwarzania i trawienia żywności, oraz lepszego wchłaniania.

Aktywność enzymu zależy od wielu czynników, takich jak kofeina, palenie papierosów, pasożyty, zażywanie leków, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, nieprawidłowe odżywianie, braku kwasu solnego w żołądku, etc. Do tego należy dodać fakt, że nasze organizmy są zaburzone i wytwarzają coraz mniej enzymów. Stres i zmęczenie zmniejsza także aktywność enzymatyczną.

Główne pojawiające się objawy to: niestrawność, zgaga, wzdęcia, uczucie ciężkości w żołądku, gazy, zmęczenie, biegunka, utrata apetytu i wiele innych. Jeśli niedobór jest wydłużony może wystąpić przewlekłe zapalenie, nieprzyjemny oddech, otyłość, migrena.

Przyjmowanie enzymów trawiennych z suplementem Calivita Digestive Enzymes ma pozytywny wpływ na poprawę trawienia i eliminuje toksyny z organizmu.

Digestive Enzymes jest produktem, który zawiera szereg enzymów naturalnych. W produkcie Calivita znajduje się mieszanina składającą się z enzymu pepsyny, pankreatyny, papainy, bromelainę i proteazy, które mają szerokie spektrum działania.

Betaina HCL w kompozycji produktu jest naturalną substancją chemiczną, która znajduje się w żołądku i uczestniczy w trawieniu białka i tłuszczy. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia, witaminy B12, żelaza i białka.

Kurkuma jest rośliną z rodziny imbirowatych, stosowaną jako przyprawa spożywcza. Kurkumina jest aktywnym składnikiem kurkumy. Jego pozytywne właściwości na organizm wykazano w licznych badaniach. Kurkumina pobudza wydzielanie żółci, co jest korzystne w procesach trawiennych.

Koper stosowano już od czasów starożytnych przy problemach trawiennych. Hipokrates, ojciec medycyny, jest pierwszym, który z niego korzystał. Koper zwiększa apetyt i pobudza wydzielanie enzymów trawiennych. W ten sposób poprawia trawienie i wchłanianie. Terpeny, główne składniki aktywne, razem z kminkiem hamują skurcze przewodu pokarmowego. Ma to korzystny wpływ w niestrawności, bólu brzucha, zaparciach i pomaga eliminować toksyny z organizmu. Ma też działanie przeciwbakteryjne, przeciw drobnoustrojowe i moczopędne.

 Dlaczego warto wybrać Digestive Enzymes?

  • Digestive Enzymes uzupełnia niedobory enzymów trawiennych
  • Reguluje pracę przewodu pokarmowego
  • Łagodzi dolegliwości wywołane niedoborem enzymów trawiennych
  • Pomaga zachować szczupła sylwetkę
  • Wszystkie aktywne składniki są pochodzenia naturalnego


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Digestive Enzymes na niestrawność, wzdęcia i zgagę

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *