Co to jest dieta oczyszczająca organizm?dieta oczyszczająca organizmDieta oczyszczająca organizm. Jeszcze nie tak dawno, większość osób uważała, że detoksykacja i oczyszczanie organizmu z toksyn jest wykorzystywane wyłącznie w celu pomocy uzależnionym od narkotyków i alkoholu, przezwyciężyć ich nałóg. Detoksykacja jest nadal używana do tych celów, jednak obecnie coraz więcej osób, bez problemów z narkotykami i alkoholem, wykorzystuje oczyszczanie organizmu i detoksykację do poprawy swojego zdrowia. Jednym ze sposobów usunięcia z organizmu toksyn jest dieta oczyszczająca.

Zainteresowani oczyszczaniem organizmu z potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych i toksyn, chcieliby otrzymać plan diety oczyszczającej, krok po kroku. Oczywiście, takie plany są dostępne, ale można znaleźć tu kilka rozbieżności. Dlaczego ? Ponieważ dieta oczyszczająca jest w wielu różnych odmianach. W rzeczywistości, należy wykonać standardowe przeszukiwanie Internetu za pomocą frazy „dieta oczyszczająca „, a znajdziesz wiele różnych rodzajów diet. Więc, jak wybrać najlepszą dla siebie? Szczerze mówiąc, jest to uzależnione od zależy preferencji osobistych.

Dieta oczyszczająca, którą wybrać?

Podejmując decyzję, która dieta oczyszczająca, jest odpowiednia, ważne jest, aby pamiętać, jaki jest cel detoksykacji. A celem tym jest wydalenie i pozbycie się z ciała szkodliwych toksyn. Nawet, jeśli nie spożywasz alkoholu i nie używasz narkotyków, to z całą pewnością twój organizm na przestrzeni lat nazbierał w sobie całkiem sporą porcję toksyn i chemikaliów, które dobrze byłoby usunąć.

W rzeczywistości, najnowsze badania wykazały, że istnieje o wiele więcej zanieczyszczeń, niż tylko fluorek w niektórych ujęciach wody pitnej. Ponieważ podstawowym celem detoksykacji jest, oczyszczanie organizmu z toksyn i sprawienie, aby organizm, stał się ponownie czysty i odzyskał swoją energię, ważnym jest, aby odpowiednia dieta oczyszczająca była wybrana mądrze. Po pierwsze, zbadaj jakie potencjalnie szkodliwe pokarmy i napoje wprowadzasz do swojego ciała.

Czy jesteś osobą pijącą kawę, lub słodzone napoje gazowane? Jeśli tak, kofeina jest w porządku, ale tylko jeśli jest spożywana z umiarem. Tak naprawdę kofeina nie jest substancją której nasze ciało potrzebuje. Z tego powodu, osobom chcącym rozpocząć dietę oczyszczającą, zaleca się, aby wyeliminowali całkowicie kawę i napoje gazowane ze swojej diety.

Aby ułatwić przejście przez oczyszczanie organizmu, zaleca się pić wszelkie naturalne soki. Jeśli sokowirówkę, lub wyciskarkę do soku, możesz łatwo tworzyć własne 100% naturalne soki. Oczywiście, czysta woda jest dobra, ale naturalne soki są o wiele lepsze i zdrowsze.

Dieta oczyszczająca powinna zawierać błonnik!

Aby toksyny zostały wyeliminowane z organizmu, muszą być spełnione pewne warunki, aby zostały wydalone. Dlatego zaleca się spożywanie produktów, które są bogate w błonnik. Dieta, która zawiera pokarmy posiadające włókna, pomaga regulować system trawienny. W praktyce oznacza to, że wypróżnienia staną się regularne, jednak nie nadmierne.

Przeczytaj o oczyszczaniu błonnikiem witalnym >>>

Jak już wspomniano wcześniej, wiele pokarmów, które spożywamy zawierają dodatki i substancje chemiczne. Choć dawki są małe i na ogół bezpieczne, nasz organizm nie potrzebuje ich, aby przetrwać i prawidłowo funkcjonować. Dlatego dieta oczyszczająca zmierza do wyeliminowania ich z organizmu.

Jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu jest wyeliminowanie pokarmów zawierających polepszacze chemiczne i konserwanty. Organiczne produkty są doskonałym sposobem na detoksykację organizmu, ale co, jeśli nie posiadamy odpowiednich środków finansowych? Nie jest tajemnicą , że żywność ekologiczna kosztuje więcej.

Sprawdź swoje lokalne sklepy spożywcze, lub najbliższe sklepy ze zdrową żywnością, co oferują i w jakich cenach. Oprócz pakowanej żywności ekologicznej, takiej jak zboża, płatki, czy masło orzechowe, pamiętaj też o owocach i warzywach. Świeże owoce i warzywa są stosunkowo tanie i nieocenione w oczyszczaniu organizmu.

odchudzanie-blog-diety

Co do czasu trwania, znajdziesz kilka rozbieżności w kwestii ile powinna trwać dieta oczyszczająca . Niektóre diety opracowane są zaledwie na trzy dni stosowania, podczas gdy inne mogą trwać dwa tygodnie lub dłużej. W większości przypadków, zalecane jest siedem do dziesięciu dni, ale najlepiej posłuchać swojego ciała.

Jeśli dieta oczyszczająca jest zbyt rygorystyczna dla twojego organizmu, słuchaj znaków ostrzegawczych jakie daje organizm i ewentualnie rozpocznij włączanie twojego ” tradycyjnego” jedzenia z powrotem do diety. Dieta oczyszczająca i stosowanie naturalnej żywności ekologicznej przynosi sporo korzyści, jak choćby wyeliminowanie kofeiny z jadłospisu, więcej energii, lepsze samopoczucie i wiele więcej.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Co to jest dieta oczyszczająca organizm?

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *