Dieta Kopenhaska charakterystykadieta kopenhaskaDieta kopenhaska budzi już od wielu lat spore kontrowersje. Jest to dieta bardzo restrykcyjna, która trwa tylko i wyłącznie trzynaście dni. Po upływie tego okresu czasu ludzie spotykają się z różnymi efektami – wszystko zależy od tego, jak dużą wagę przykładało się do restrykcji diety.

Nie jest to dieta dla każdego – zwana jest również błędnie dieta kopenhadzka. Dieta kopenhaska menu diety nie jest zbyt bardzo zróżnicowane. Wręcz przeciwnie – menu powtarza się dokładnie co siedem dni, a więc w dniu pierwszym oraz ósmym jemy to samo, w dniu drugim oraz dziewiątym również posiłek jest ten sam, tak samo jak w dniu trzecim i dziesiątym i tak dalej.

Zdecydowanie najtrudniejszym dniem diety jest dzień siódmy, w którym można zjeść jedynie kawałek grillowanego mięsa na obiad. Nie każdy wytrzyma na takiej diecie, ale Ci którzy dadzą radę – na pewno się nie zawiodą. Średni spadek masy ciała po takiej diecie to od czterech do ośmiu kilogramów. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że niektórzy korzystający z tego typu diety zrzucają nawet do piętnastu kilogramów, co jest olbrzymim osiągnięciem.

Dieta budzi sporo kontrowersji i śmiało można rzecz, że jest tyle samo zwolenników, co przeciwników tego typu diety. Dieta kopenhaska została przygotowana z założeniem, że przemiana materii po zastosowaniu diety kopenhaskiej, oraz efekty tej diety będą się utrzymywać przez co najmniej dwa lata. Po tym okresie czasu można znowu wrócić do diety kopenhaskiej, aby zrzucić jeszcze więcej. Jedno jest pewne – nie należy przesadzać z tego typu dietą, która jakby nie było, wyniszcza organizm.

Nie każdy wytrzyma, kiedy będzie czuł tak ogromny głód w trakcie diety, do której dodaje się minimalną ilość warzyw. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy tego typu dieta jest w ogóle dla nich. Nie każdy może pokusić się o skorzystanie z diety kopenhaskiej. Wręcz przeciwnie. Dieta zalecana jest osobom bardzo otyłym, a nie tym, które chcą zrzucić tylko trochę kilogramów.

W jadłospisie diety znajdują się takie produkty jak: kawa, jajka, befsztyk, grillowane mięso i tak dalej. Oprócz tego można zjadać niewielkie ilości warzyw w określonych dniach diety. Mówi się, że osoba która przetrwa siódmy dzień diety, dotrwa już do końca. Nic dziwnego. Warto jednak uprzednio poważnie zastanowić się, czy nie lepiej zrzucać kilogramy stopniowo, a nie z wielkim hukiem. Dieta kopenhaska powstała z myślą o wszystkich tych, którzy naprawdę mają problem ze swoją wagą, a nie z myślą o tych, którym tylko wydaje się, że za dużo ważą. Warto wcześniej obliczyć swój wskaźnik BMI.

Dieta kopenhaska – jej zalety i wady

Wady i zalety diety kopenhaskiej są kwestią sporną. Jednoznacznie można stwierdzić, że przeważają wady ze względu na to, że dieta ta jest bardzo restrykcyjna. Zwolennicy diety twierdzą, że największą zaletą jest to,że trwa ona tak krótko, a zasady nie są skomplikowane. Rzeczywiście, dieta kopenhaska i jej reżim trwa tylko i wyłącznie trzynaście dni i jeśli ktoś naprawdę stosuje się do tego typu diety dokładnie, może liczyć na rezultaty.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wad jest znacznie więcej, ponieważ dieta wpływa negatywnie na organizm człowieka. Należy zacząć od tego, że średnie spożycie kalorii w czasie trwania diety kopenhaskiej nie przekracza 800 kcal. W dniu siódmym jest tego jeszcze mniej – około 200 lub 300 kcal.

Organizm nie traci wcale tkanki tłuszczowej, ponieważ ograniczenia są zbyt spore i zbyt nagłe dla ludzkiego organizmu. Skąd bierze się więc aż tak duży spadek masy ciała po trzynastu dniach?

Ranking tabletki odchudzające sprawdź >>>

Jest to ubytek wody oraz masy mięśniowej. Nikomu chyba nie zależy na tym, aby pozbywać się mięśni, ale przede wszystkim tłuszczu. Dlatego warto zastanowić się przed rozpoczęciem diety, co chcemy zrzucić. Stosując dietę, kształtuje się nieodpowiednie nawyki żywieniowe, które głównie dotyczą niejedzenia śniadań.

Co więcej, dieta kopenhaska jest zbyt uboga w produkty zbożowe, co oznacza, że mózg nie będzie pracował tak jak powinien, a stosujący dietę będzie zdekoncentrowany, może odczuwać bóle i zawroty głowy oraz zaparcia. Czy warto się tak poświęcać dla kilku – kilkunastu kilogramów mniej – wybór należy do zainteresowanych dietą.

Dieta kopenhaska – dieta 13 dniowa

Efekty po trzynastu dniach rygorystycznej diety kopenhaskiej mogą być naprawdę zaskakujące. W internecie można znaleźć wiele opinii na ten temat, ale przede wszystkim relacji osób, które rzekomo straciły piętnaście do dwudziestu kilogramów, korzystając z diety kopenhaskiej. Nie ma się jednak, czym przejmować, jeśli stracimy nieco mniej.

Tak czy owak, efekty na pewno nas zaskoczą, jeśli będziemy się trzymać zaleceń jakie daje dieta kopenhaska i bez jakiegokolwiek podjadania zastosujemy ją do końca. Standardowo traci się od czterech do ośmiu kilogramów, będąc na diecie kopenhaskiej. Są osoby, które straciły znacznie więcej kilogramów. Wszystko zależy od metabolizmu danej osoby, oraz podatności na utratę wagi.

Trzeba jednak pamiętać o złotej zasadzie każdej diety – po diecie należy zmienić swoje nawyki żywieniowe i zapomnieć o jedzeniu nadmiernej ilości słodyczy oraz obfitych posiłków. Jeśli po diecie kopenhaskiej urządzimy sobie ogromną ucztę, możemy być pewni, że czeka nas bardzo niekorzystny efekt jo – jo, a tego chyba nikt by nie chciał. Należy stopniowo zwiększać liczbę spożywanych przez nas kalorii, a nie popadać w nadmierną euforię i jeść nieograniczone ilości jedzenia.

Najpierw po zastosowaniu takiej diety należy zmienić liczbę spożywanych posiłków z trzech do pięciu. Następnie warto zwiększyć ilość przyjmowanych posiłków – oczywiście stopniowo, a nie nagle.

Odchudzanie z zieloną kawą >>>

To naprawdę bardzo ważne, aby nie cieszyć się zanadto z rezultatów i nie jeść dużo, bo może nam się trafić efekt jojo. Poza tym takie zachowanie prowadzi do nieprawidłowego wykształcenia nawyków żywieniowych. Jeśli zależy nam na utrzymaniu wagi po diecie kopenhaskiej, czyli po utracie tych kilku, lub kilkunastu kilogramów, warto zastanowić się przed spożywaniem ogromnej ilości jedzenia.

Efekty rzeczywiście mogą się utrzymać, ponieważ po zastosowaniu diety metabolizm może utrzymywać się nawet do dwóch lat, tak samo jak uzyskana masa ciała, a później można już znowu powtórzyć dietę, ale zawsze rozsądnie i z umiarem. Najważniejsze jest bowiem zdrowie człowieka.

Komu polecana jest dieta kopenhaska?

Entuzjaści diety trzynastodniowej uważają, że dieta kopenhaska jest absolutnie stworzona dla każdego. W tej jednak kwestią zdecydowanie bardziej warto zwrócić uwagę na zdanie lekarzy i dietetyków, którzy mówią jasno, że tego typu dieta powinna być stosowana tylko i wyłącznie przez osoby, które nie mają większych problemów ze zdrowiem.

Jak wiadomo bowiem, nie jest to zwykła dieta, ale dieta bardzo rygorystyczna i na różne organizmy może wpływać inaczej – każdy z nas ma nieco inny metabolizm i inaczej reaguje na różne warunki, którym poddawany jest organizm. Wiadomo też, że głównym założeniem diety kopenhaskiej jest pozbycie się węglowodanów i tłuszczów z diety, oraz ograniczeniu w maksymalnym stopniu liczbę kalorii.

W związku z tym takie działanie odbija się na samopoczuciu i zdrowiu tych, którzy poddali się takiej diecie. Ponadto dieta kopenhaska to dieta, z której korzystać mogą osoby w średnim wieku, a więc zupełnie nie jest ona przeznaczona dla nastolatków, którzy potrzebują regularnych posiłków, oraz składników budujących organizm. Decyzja należy do nas samych.

acai berry

Acai Berry 900 tabletki na odchudzanie

Acai Berry 900 to tabletki na odchudzanie, które zawierają ekstrakt z Acai i wielu różnych składników odżywczych, które pomagają przy wzroście energii, utracie wagi i poprawiają wygląd skóry na zdrowszy. To całkowicie naturalny produkt, który zawiera silne wsparcie antyoksydacyjne i może naprawdę skutecznie pomóc w Twoim odchudzaniu. Przeciwutleniacze to jedno z najważniejszych wymagań dotyczących diety, […]

10 komentarzy
acai berry extreme

Acai Berry Extreme tabletki odchudzające

Acai Berry Extreme tabletki odchudzające. Dbając o swoje zdrowie i swój organizm na pewno wiesz, że niezwykle pomocne w oczyszczaniu organizmu z toksyn bywają owoce. Dziś przedstawić chcemy Ci niepowtarzalny środek, którym jest Acai Berry Extreme. Nazywany w Polsce popularnie jako jagody palmy brazylijskiej, lub jagody acai. Teraz możesz kupić Jagody Acai w bardzo dobrych […]

6 komentarzy
zielona kawa opinie

Zielona kawa – czy odchudza?

Czy zielona kawa odchudza? Otyłość i przybieranie na wadze jest poważnym problemem szerzącym się w naszym społeczeństwie. To jest bardzo osobista sprawa, która powoduje, że wiele osób próbuje schudnąć za pomocą różnych środków i metod. Niekiedy frustrujący jest fakt, że na rynku suplementów i tabletek odchudzających, jest wiele specyfików słabo działających i nie powodujących oczekiwanej […]

6 komentarzy
tabletki odchudzające thermacuts

Thermacuts tabletki na odchudzanie

Thermacuts – preparat został wielokrotnie przebadany w profesjonalnych laboratoriach. Wyszkoleni lekarze, chemicy i dietetycy poddali go dokładnym analizom i rygorystycznym ocenom każdy ze składników. Może to zatem świadczyć o bezpieczeństwie zażywania suplementu. Mamy gwarancję, że nie wystąpią żadne skutki uboczne, oraz co najważniejsze pewność, że są to skuteczne tabletki odchudzające. Jaki jest skład tabletek odchudzających […]

6 komentarzy
fizzy slim

Fizzy Slim na odchudzanie opinie

Fizzy Slim jest preparatem odchudzającym, opracowano go przy użyciu naturalnych ekstraktów roślinnych. Substancje czynne w tabletkach są wyselekcjonowane i zatwierdzone tylko te które dają naprawdę znakomite wyniki w krótkim czasie. Bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Fizzy Slim pomaga w utlenianiu tłuszczu dzięki czemu przyczynia się do szybkiej  utraty wagi, pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę, a także […]

5 komentarzy
piperineslim

Piperine Slim tabletki odchudzające

Piperine Slim tabletki odchudzające z czarnym pieprzem. Kiedy podejmujesz decyzję o rozpoczęciu odchudzania, potrzebujesz najlepszych tabletek odchudzających. Aby uzyskać oczekiwane wyniki, musisz sprawdzić – jakie są najlepsze suplementy, które przyspieszą Twój postęp? Ekstrakt z piperyny w suplemencie Piperine Slim Piperyna może nie być pierwszym składnikiem odżywczy, który przychodzi ci na myśl, kiedy myślisz o bezpiecznej […]

3 komentarze
ultra slim spalacz tłuszczu

Ultra Slim tabletki na odchudzanie

Ultra Slim System – te tabletki odchudzające przez ostatnie miesiące są na szczycie naszego rankingu preparatów, które wspomagają odchudzanie. Ultra Slim zajmuje silne miejsce i nadal należy do produktów wyjątkowo skutecznych. Może je zażywać każdy, kto tylko pragnie przywrócić sobie idealny wygląd, odzyskać pewność siebie, oraz poprawić samopoczucie Tabletki odchudzające Ultra Slim to skuteczne tabletki […]

3 komentarze
rassberyketone700

Raspberry Ketone 700 keton malinowy

Keton Malinowy Raspberry Ketone 700. Od niedawna można kupić suplementy diety oparte na ketonie malinowym. Rekomenduje się je w szczególności dla osób, które chcą uzyskać szczupłą sylwetkę szybko, bez wyrzeczeń i bez efektu Jo-Jo. Czy jednak rzeczywiście regularne stosowanie ketonu malinowego w kapsułkach jest w stanie poprawić szybkość spalania tłuszczu i doprowadzić do skutecznej utraty […]

2 komentarze
slimberry skutki uboczne

Slimberry tabletki na odchudzanie opinie

Slimberry to innowacyjne tabletki odchudzające zawierające liofilizowaną aronię, czyli aktywny wyciągu roślinny wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej, w szczególności w okolicach brzucha i na udach. Preparat został dodatkowo wzbogacony o błonnik, który wspólnie z aronią tworzy unikalny i skuteczny środek na odchudzanie. Slimberry jest w postaci tabletek na odchudzanie nowej generacji, które po zastosowaniu równomiernie uwalniają […]

2 komentarze
african mango 900

African Mango 900 tabletki odchudzające

Tabletki odchudzające African Mango 900 ten stworzono na bazie wyciągu z afrykańskiego mango, które jako jeden z nielicznych owoców na świecie, silnie oddziałuje na gospodarkę hormonalną kierując ją na nowe tory. Współcześnie większość problemów z odchudzaniem wynika z nabytej odporności na insulinę i leptynę. Mango Afrykańskie ponownie na nie uwrażliwia. African Mango 900 skład tabletek […]

Jeden komentarz
african mango

African Mango tabletki odchudzające

African Mango to tabletki odchudzające zawierające esencję naturalnych składników wspomagających odchudzanie. Jedno opakowanie zawiera aż 6000 mg najlepszego ekstraktu z afrykańskiego mango. Za pomocą tego rewolucyjnego suplementu zmniejszysz potrzebę jedzenia oraz szybciej spalisz tłuszcz – w szczególności na brzuchu! Masz dosyć kontrolowania kalorii przez cały czas? Zawiodłaś się na popularnych dietach? Czas spróbować niezawodnego rozwiązania! […]

Jeden komentarz

Mądre odchudzanie – dobre diety odchudzające

Co to jest mądre odchudzanie? Wiele osób sądzi, że upragnioną wagę można otrzymać poprzez stosowanie restrykcyjnych diet, a tymczasem nie jest to prawdą. Aby zrzucić nadprogramowe kilogramy wystarczy sięgnąć po właściwą dietę odchudzającą, która będzie dostarczać naszemu organizmowi cennych składników odżywczych. Inny będzie jadłospis dla osób po czterdziestym roku życia, a inne menu dla nastolatków. […]

Jeden komentarz


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta Kopenhaska charakterystyka

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *