Dieta kapuściana przepis – zasady dietydieta kapuścianaDieta kapuściana – pewnie nie tylko ja, ale również i wy marzycie o tym, by móc „wbić się” w swoje ulubione dżinsy i założyć seksowną sukienkę. Niestety wystający brzuszek oraz kilka dodatkowych kilogramów to uniemożliwiają. Czasami wystarczy tylko, by odciążyć żołądek, odtruć wątrobę oraz pozbawić organizm z toksyn, by znów poczuć się pięknie i lżej. Co trzeba robić? Jeść kapustę.

Jeżeli zastosujemy się do zasad diety kapuścianej, możemy zgubić nawet kilka kilogramów. Taka kuracja jest więc doskonałym sposobem na bezpieczne odchudzanie osób z niewielką nadwagą. Dla osób otyłych zaś dieta kapuściana to najlepszy wstęp do walki ze zbędnymi kilogramami.  Dlaczego kapusta? Mało kto wie, że kapusta jest jednym z najmniej kalorycznych warzyw.

Dieta kapuściana – składniki

Jednocześnie dostarcza mnóstwa składników balastowych, w tym błonnika, który przyczynia się do usprawnienia przemiany materii. Jest także źródłem potasu i witaminy C. Kapusta zawiera natomiast niewielką dawkę węglowodanów oraz trochę białka. Nie ma w niej w ogóle tłuszczu.

W kapuście kiszonej zaś znajdziemy również bakterie kwasu mlekowego, dzięki którym możliwe jest oczyszczenie oraz wzmocnienie odporności. W większości przypadków dieta to nie wszystko – do tego trzeba także motywacji, a tą musimy w sobie szybko wyrobić! Według wielu dieta , którą wybrałam wcale nie przyczyniła do schudnięcia – była to raczej silna wola i motywacja.

Ranking, opinie oraz test – dieta kapuściana w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa Brzmi zachęcająco, prawda? Zainteresowanym podaję więc zasady diety kapuścianej, dzięki której udało mi się zgubić 5 kilogramów w ciągu 3 dni stosowania.

Podstawą diety kapuścianej jest oczywiście kapusta (ja stosowałam kiszoną, ale może być też biała). Codziennie spożywać będziemy porcje specjalnie przyrządzonego bigosu bez zawartości cukru oraz soli. Dieta kapuściana przynosi znacznie lepsze rezultaty, gdy codziennie zjadamy dwie jego porcje – na obiad oraz kolację.

Śniadanie można jeść normalnie – oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Dozwolona jest również przekąska w postaci: owoców cytrusowych, surówki z kapusty kiszonej z dodatkiem marchewki i jabłka. Zasady diety kapuścianej nakazują również wypijanie sporej ilości wody. Należy pić ją przez cały dzień, niewielkimi porcjami. Można również pozwolić sobie na świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, a także ziołowe herbatki.

Warto pamiętać, by po zakończeniu diety kapuścianej nie wracać od razu do dawnych nawyków żywieniowych. Doprowadza to bowiem do zapobiegnięcia przyrostowi masy ciała (efektowi jo-jo). Stopniowo wprowadzając do diety nowe produkty spożywcze, unikniemy nieprzyjemności zdrowotnych. Chodzi bowiem o to, by nie obciążać zbytnio organizmu, który i tak po diecie kapuścianej ma wolniejsze tempo spalania.

W pierwszych dniach po zakończeniu diety należy unikać produktów smażonych, dań ciężkostrawnych czy alkoholu. Lepiej także na kilka dni zrezygnować ze słodyczy oraz innych produktów bogatych w cukier. Dieta kapuściana jest skuteczna, aczkolwiek nie daje spektakularnych rezultatów. Jeżeli komuś zależy na tym, by schudnąć 3-5 kilogramów, tego rodzaju kuracja odchudzająca, da żądany rezultat.

Jak szybko schudnąć 10 kg czytaj na blogu >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta kapuściana przepis – zasady diety

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *