Dieta dla mężczyzny pracującego fizycznie, a w biurzedieta dla mężczyznyDieta dla mężczyzny. Układając dietę dla mężczyzny, lub kobiety, warto wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy. Zupełnie innych składników odżywczych będą bowiem potrzebować osoby pracujące fizyczne, a innych osoby wykonujące na co dzień pracę umysłową, na przykład w biurze.

Dieta dla mężczyzny pracującego umysłowo powinna dostarczać cennych składników odżywczych przede wszystkim mózgowi, tak, by mógł on pracować na najwyższych obrotach jak najdłużej. Osoby pracujące w biurze powinny sięgać po orzechy, zwłaszcza, że mogą one stanowić zdrową i pełnowartościową przekąskę (zamiast czekoladowego batonika czy ciastka). Orzechy zawierają sporo białka, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B.

Osoby pracujące w biurze powinny spożywać dania przygotowywane na bazie świeżych warzyw i owoców. Przykładowe posiłki dla osób pracujących umysłowo mogą być sporządzane na przykład z dodatkiem szpinaku, brokułów bądź brukselki. Takie warzywa zawierają w swoim składzie spore ilości żelaza. Dzięki systematycznemu spożywaniu zielonych warzyw poprawiamy pamięć i zdolność koncentracji.

Zdrowa dieta dla mężczyzny

Proponowane dania dla osób wykonujących pracę umysłową to chociażby:

  • zapiekany omlet ze szpinakiem,
  • sałatka z awokado i szpinakiem,
  • sałatka z brukselki i suszonej żurawiny,
  • brokuły na parze z papryką,
  • zupa brokułowa z warzywami i kurczakiem.

Osobom pracującym w biurze można także polecić spożywanie kiełków pszenicy, które zawierają w swoim składzie spore ilości lecytyny.

Lecytyna ma bardzo istotny wpływ na tworzenie tak zwanych śladów pamięciowych, dzięki temu składnikowi można więc zapamiętywać nie tylko szybciej, ale i lepiej. Zupełnie inne zapotrzebowanie energetyczne mają natomiast osoby pracujące fizycznie. Mężczyźni wykonujący ciężką pracę fizyczni każdego dnia powinni dostarczać organizmowi nawet czterech tysięcy kalorii.

Jaka dieta dla mężczyzny pracujących fizycznie?

Dieta dla mężczyzn pracujących fizycznie powinna opierać się w głównej mierze na składnikach budulcowych oraz regulujących. Pożywienie mężczyzn pracujących fizycznie powinno być pokarmem pełnowartościowym. Jadłospis codzienny może składać się z czterech bądź pięciu posiłków wysokoenergetycznych.

Można sięgnąć po nieco bardziej tłuste potrawy, ale należy unikać smażenia na głębokim oleju. Zamiast tego można przygotowywać posiłki smażone, lub grillowane. Osoby pracujące fizycznie dodatkowo powinny pamiętać o systematycznym uzupełnianiu zmniejszających się rezerw wody w organizmie. Wiąże się z to z sięganiem po zwiększoną ilość napojów w ciągu dnia.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta dla mężczyzny pracującego fizycznie, a w biurze

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *