Dieta dla mężczyzn, dieta dla facetadieta dla mężczyznDieta dla mężczyzn. Każdy mężczyzna powinien zdrowo się odżywiać, zwłaszcza jeśli w najbliższym czasie planuje spłodzić potomstwo. Obok zdrowych diet dla czterdziestolatków może znaleźć się także dieta dla mężczyzn na płodność. Jak się bowiem okazuje, płodność w głównej mierze jest uzależniona od tego, co jemy.

Już w okresie starożytności sądzono, że właściwie zbilansowana dieta znacznie zwiększa szanse na poczęcie dziecka. Co więcej, wtedy też udowodniono, że wprowadzenie do swojej diety warzyw strączkowych, orzechów oraz zbóż może przyczynić się do spłodzenia chłopca.

Dieta dla mężczyzn a planowanie potomstwa

Obecnie także bardzo często podkreśla się zależność między dietą a płodnością. Niektóre składniki pokarmów mają bardzo istotne znaczenie dla męskiej płodności. Dieta na płodność powinna być przede wszystkim właściwie skomponowana, a więc opierać się na różnorodnych substancjach odżywczych.

Liczbę plemników zwiększa jadłospis bogaty w selen, cynk oraz witaminy z grupy B. Dieta mężczyzn planujących powiększenie rodziny powinna składać się z produktów zbożowych, warzyw, owoców oraz ryb morskich. Płodność mogą też zapewnić produkty obfitujące w błonnik pokarmowy.

Warto więc sięgać po pieczywo gruboziarniste, fasolę, brązowy ryż. Do menu można też wprowadzić bogate w cynk nasiona słonecznika, sezamu oraz dyni. Dieta dla mężczyzn na płodność powinna być w głównej mierze dietą jak najbardziej zdrową. Dlatego z menu należy wyeliminować produkty obfitujące w węglowodany proste, oraz tłuszcze nasycone.

Dodatkowo z jadłospisu warto wykluczyć papierosy, oraz alkohol, bowiem naukowo udowodniono, że tego rodzaju używki pogarszają produkcję spermy. Obok diet na płodność wyróżnia się też zdrowe diety dla mężczyzn po trzydziestce. W tym okresie mężczyźni często przestają zwracać uwagę na to, co spożywają, a tymczasem takie postępowanie może przyczynić się do rozwoju wielu poważnych chorób.

Po trzydziestce znacznie słabiej regeneruje się naskórek, dlatego organizmowi należy dostarczać witaminy A, C oraz witamin z grupy B. W jadłospisie osoby po trzydziestym roku życia nie powinno zabraknąć świeżych warzyw, oraz owoców, gdyż znajdują się w nich cenne antyoksydanty, które opóźniają procesy starzenia i chronią organizm przed chorobami nowotworowymi.

Dieta dla mężczyzn po trzydziestce zakłada też spożywanie białka, wapnia oraz rozsądnych ilości węglowodanów (pochodzących na przykład z makaronu razowego czy brunatnego ryżu).Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta dla mężczyzn, dieta dla faceta

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *