Dieta Atkinsa przepisy, jadłospisDieta Atkinsa

dieta atkinsa

Dieta Atkinsa to sposób odchudzania stworzony na początku lat siedemdziesiątych przez nowojorskiego kardiologa – Roberta Atkinsa, nie jest szczególnie polecany, wiele osób decyduje się na tego rodzaju kuracje. Co by nie mówić, takie odchudzanie jest skuteczne pod warunkiem, że wiemy co jeść podczas diety Atkinsa.

Podstawą kuracji odchudzającej stworzonej przez amerykańskiego kardiologa jest zredukowanie do minimum węglowodanów, a spożywanie dużej ilości białka oraz tłuszczów. Dieta Atkinsa wykorzystuje efekt ketozy, który prowadzi między innymi do zahamowania łaknienia, a tym samym deficytu energetycznego, skutkującego utratą masy ciała.

Ranking suplementów na odchudzanie >>>

Każda osoba, która ma zamiar rozpocząć taką kurację odchudzającą powinna wiedzieć, że dieta została podzielona na cztery fazy, a każda z nich ma swój program odżywiania. Oznacza to zatem, że to co jemy podczas diety Atkinsa uzależnione jest od etapu kuracji odchudzającej, w którym aktualnie trwamy.

Dieta Atkinsa faza 1 – wprowadzająca

Zadaniem pierwszej fazy jest przygotowanie do nowego sposobu odżywiania się. Trwa 14 dni i w ciągu dwóch tygodni można stracić nawet 7 kilogramów. W fazie pierwszej koniecznością jest zredukowanie ilości spożywania węglowodanów do 20 gramów dziennie.

Cały jadłospis powinien zostać podzielony na 3 większe, bądź 4 mniejsze posiłki. Na liście produktów dozwolonych w pierwszej fazie diety Atkinsa znalazły się między innymi: owoce morza, jajka, mięso (indyk, kurczak, wołowina, wieprzowina), oliwa z oliwek, majonez, awokado, masło, warzywa (ale tylko o niewielkiej zawartości węglowodanów).

Natomiast na na listę produktów zakazanych trafiły: warzywa zawierające skrobię (ziemniaki, kukurydza), chudy nabiał, owoce, orzechy, makarony, pieczywo.

Dieta Atkinsa faza 2 – utrata dalszej wagi

Po 14 dniach należy przejść do fazy „dalszej utraty wagi”. Co jeść podczas diety Atkinsa na tym etapie? Przede wszystkim należy pamiętać, że dozwolone jest zwiększenie ilości zjadanych węglowodanów do 30-50 g. Dzięki temu codzienne menu jest nieco bogatsze.

Drugi etap właściwie nie różni się od jadłospisu w fazie pierwszej. Różnica polega na tym, że do diety stopniowo można włączać między innymi: warzywa zawierające skrobię, rośliny strączkowe, owoce, biały ser, produkty pełnoziarniste. Warto pamiętać, że jeśli nowo wprowadzane produkty powodują przybieranie na wadze bądź wzmagają apetyt, należy z nich zrezygnować. Efekty diety Atkinsa

Dieta Atkinsa faza 3 – przed utrzymaniem wagi

W fazie 3. nie istnieją żadne szczególne wskazania co do jadłospisu. Należy trzymać się zasad z pierwszych dwóch faz, wprowadzając stopniowo kolejne produkty zawierające węglowodany (i w tej fazie zwiększamy ich dawkę – ok. 10 gramów na 7 dni). W fazie 3.

Należy również stosować się do zasady odstawiania nowo wprowadzanych produktów, gdy tylko zaczniemy przybierać na wadze. Dodatkowym źródłem węglowodanów są między innymi: brzoskwinie (1 sztuka), truskawki (1 szklanka), śliwki (1 sztuka), orzechy i migdały (1/2 szklanki), banany (1/3 sztuki).

Dieta Atkinsa faza 4 – utrzymanie wagi

Faza czwarta powinna trwać przez całe życie. Wraz z wejściem w ten etap należy spożywać wszystkie produkty, jak dotychczas, stopniowo dodając kolejną porcję węglowodanów.

Jak stracić 10kg w ciągu kilku tygodni? Czytaj tutaj>>>


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta Atkinsa przepisy, jadłospis

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *