Dieta antycholesterolowaDieta antycholesterolowa. Schorzenia układu krążenia coraz częściej zaliczane są do grona chorób cywilizacyjnych. Coraz większa liczba osób zmaga się z tego rodzaju dolegliwościami, dlatego lekarze biją na alarm i proponują antycholesterolowe diety dla serca. Taką dietę warto wprowadzić zamiast dotychczasowej diety dla osób po czterdziestym roku życia, zwłaszcza jeśli pojawiają się pierwsze kłopoty z sercem.

Dieta antycholesterolowa wspomagająca pracę serca nie jest dietą trwającą przez określony czas. Zdaniem lekarzy i dietetyków taka dieta może trwać nawet przez całe życie, a wszystko po to, aby nasze serce służyło nam jak najdłużej. Zazwyczaj taki jadłospis dla serca opiera się na eliminacji posiłków obfitujących w cholesterol.

Dieta antycholesterolowa – jakie pokarmy?

dieta antycholesterolowaZanim zaczniemy się zastanawiać nad tym, jakie pokarmy powinniśmy wprowadzić do naszej diety, zadbajmy o uregulowanie pór spożywanych dań. Podstawą diety antycholesterolowej jest bowiem regularne jedzenie posiłków w niedużych porcjach. Dietetycy zalecają spożywanie około pięciu posiłków, najlepiej w odstępie dwóch – trzech godzin.

W diecie antycholesterolowej dla serca bardzo ważną rolę pełnią cenne kwasy omega-3. Zdaniem naukowców to właśnie te substancje skutecznie obniżają poziom trójglicerydów oraz złego cholesterolu, który jest odpowiedzialny za rozwój schorzeń układu sercowo – naczyniowego. Kwasów omega-3 należy szukać przede wszystkim w rybach. Można też sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach. Skutecznym suplementem obniżającym ilość „złego” cholesterolu jest Cholesteroloff.

W diecie antycholesterolowej dla serca nie powinno brakować nabiału, warzyw oraz owoców. Najlepiej sięgać po chudy twaróg oraz jogurty naturalne. Do minimum zmniejszmy spożycie serów topionych oraz żółtych, ponieważ są one źródłem cholesterolu. Warzywa i owoce z kolei to źródło błonnika, witamin oraz rozmaitych soli mineralnych. Dietę warto też wzbogacić o orzechy – na przykład włoskie lub laskowe.

Dieta antycholesterolowa wspomagająca pracę serca zaleca wypijanie dwóch litrów płynów dziennie. Może to być woda niegazowana, owocowe herbaty lub soki naturalne. Należy natomiast zrezygnować ze słodkich gazowanych napoi. Rzućmy też palenie, ograniczmy alkohol i zaprzyjaźnijmy się ze sportem. Ćwiczyć warto przez trzydzieści minut dziennie trzy razy w tygodniu.

Osobom cierpiącym na choroby układu krążenia można też polecić naturalne substancje, które przyczynią się do lepszej pracy serca. Znakomitym rozwiązaniem jest sięgnięcie po głóg, rozmaryn oraz miód gryczany. Składniki te skutecznie pobudzają krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne.

Cholesteroloff – skutecznie obniża cholesterol >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Dieta antycholesterolowa

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *