Depresja objawy, jak poradzić sobie z depresjądepresja objawy

Depresja objawy. Jeśli znalazłeś się na tej stronie internetowej, prawdopodobnie podejrzewasz u siebie objawy depresji. Wiedz o tym, że samodzielna diagnoza nigdy nie będzie stuprocentowo pewna. Dlatego jeśli widzisz u siebie symptomy wspomniane w poniższym serwisie, powinieneś koniecznie skonsultować się z lekarzem, psychiatrą lub psychologiem.

Czasem nieleczona depresja mija, jednak są też przypadki, u których występują komplikację. A choroba jest tak intensywna, że uniemożliwia normalne egzystowanie w społeczeństwie. Trzeba zaznaczyć, że objawy depresji bywają różne, zależnie od tego, z którym zaburzeniem nastroju mamy do czynienia.

Ta najczęściej spotykana forma to depresja duża, dobrze nam znana, bo to właśnie o niej najczęściej się mówi.

depresja poradnik

Dotyczy ona dużej grupy społeczeństwa i może dotknąć każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie społeczne, zamożność, płeć, a nawet wiek.  Jest to problem, który powiększa swój zasięg z roku na rok, dlatego mówi się o tym, że depresja to choroba cywilizacyjna i należy jej zapobiegać.

To zaburzenie nastroju nie pojawia się zazwyczaj z dnia na dzień i jest skutkiem wielu różnych czynników. Czynniki te nakładają się na siebie.

Depresja objawy, które utrzymują się co najmniej przez kilka tygodni:

  • niechęć do jedzenia, lub objadanie się,
  • obniżony nastrój,
  • problemy z zasypianiem lub wstaniem z łóżka,
  • utrata nadziei, rezygnacja z zachowań, które niegdyś sprawiały radość,
  • ciągłe przemęczenie, rozdrażnienie, poczucie winy,
  • myśli samobójcze,

Na co jeszcze warto zwrócić swoją uwagę? Należy pamiętać o tym, że depresja to nie jednorazowy stan tak zwanego kryzysu emocjonalnego. Zaburzenie nastroju jest stanem długotrwałym, a część z wyżej wymienionych objawów depresji (lub nawet wszystkie) towarzyszy człowiekowi non-stop w ciągu co najmniej dwóch tygodni.

Powoduje to zmianę jakości życia osoby chorej i bardzo często uniemożliwia normalną, wydajną pracę, satysfakcjonujące kontakty interpersonalne, może też być przyczyną rozpadu związku, jeśli partner nie rozumie powodów nietypowego zachowania chorego.

Jeśli powyższe objawy dotyczą Ciebie lub kogoś, kogo znasz, postaraj się o wizytę u psychiatry lub u psychologa, aby potwierdzić chorobę i wykluczyć inne, które mogą powodować powyższe nieprzyjemne symptomy.

Pobierz poradnik jak pokonać depresję >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Depresja objawy, jak poradzić sobie z depresją

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *