Witaminy dla kobiet w ciąży New Life CalivitaNewLifeNew Life – witaminy dla kobiet w ciąży. W życiu kobiety występują okresy, w których zapotrzebowanie na składniki odżywcze różni się od zapotrzebowania przeciętnej osoby. W czasie ciąży i okresie karmienia piersią szczególnie ważna staje się optymalna podaż składników mineralnych i witamin, i to nie tylko ze względu na stan zdrowia matki, ale również dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Jeden z warunków prawidłowo przebiegającej ciąży, oraz właściwego rozwoju dziecka jest przyjmowanie przez jego matkę odpowiednich ilości substancji odżywczych, zwłaszcza witamin i składników mineralnych, których zapotrzebowanie znacząco wzrasta w tym okresie. Na przykład w drugim trymestrze ciąży,  ze względu na intensywne procesy tworzenia się krwi, wzrasta zapotrzebowanie organizmu na żelazo.

Witaminy dla kobiet w ciąży

W tym samym czasie zaczyna wzrastać zapotrzebowanie na witaminę C, która jest odpowiedzialna nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale również za wchłanianie żelaza. Foliany są konieczne do prawidłowego podziału komórek, rozwoju cewy nerwowej u płodu, jak również do produkcji krwi. Zapotrzebowanie organizmu na witaminy z grupy B wzrasta średnio o 25 do 30%.

Dieta w ciąży

Kobiety które oczekują dziecka muszą także przyjmować znacznie większe dawki wapnia, ponieważ wapń jest potrzebny do prawidłowego rozwoju kości i zębów płodu. Dotyczy to też magnezu, który tak samo uczestniczy w prawidłowym formowaniu się zębów oraz kości, a także odpowiada za równowagę sodowo-wapniowo -potasową organizmu.

Przyjmowanie odpowiednich suplementów diety, takich jak New Life, zawierających witaminy i składniki mineralne jest ważne nie tylko podczas ciąży, ale także w okresie poprzedzającym zajście w ciążę. Dlatego też przed planowaną ciążą trzeba zadbać o odpowiednie uzupełnianie zapasów  witamin i składników mineralnych.

Są etapy w życiu kobiety, kiedy wymagania odżywcze organizmu różnią się od normalnych. Zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały wzrasta u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Suplement New Life, dostępny w sklepie Calivita zapewnia dużą pomoc w zapewnieniu optymalnego zestawu witamin i minerałów, co jest ważne, nie tylko dla utrzymania zdrowia przyszłej matki, ale także dla prawidłowego i zdrowego rozwoju dziecka.

New Life idealne witaminy dla kobiet w ciąży

New Life to suplement diety, zawierający kombinację witamin i minerałów, wybranych specjalnie, aby zaspokoić szczególne potrzeby żywieniowe kobiet w ciąży. W okresie, kiedy kobieta jest w ciąży, popyt metaboliczny jest wyższy i rośnie w miarę rozwoju płodu. Szacuje się, że zapotrzebowanie na witaminy z grupy B w organizmie matki zwiększa się o 25% do 30 % w okresie ciąży.

Ciąża wymaga zwiększenia przepływu krwi, do czego z kolei potrzebne jest żelazo i witamina C. Ponieważ płodu zaczyna budować kości, potrzebuje do tego dużą ilość wapnia i magnezu. Kwas foliowy jest konieczne dla właściwego podziału komórek. Aby uzyskać wszystkie te korzyści, produkt Calivita New Life dostępny w Calivita może będzie doskonałym wyborem.

Podczas ciąży zapewnienie optymalnych witamin i minerałów, ma niezwykle  istotne znaczenie dla prawidłowego i zdrowego rozwoju dziecka, oraz utrzymania zdrowia i dobrej kondycji matki w tym ważnym momencie życia.

Jakie minerały dla kobiet w ciąży?

  • Żelazo – Ciąża zwiększa zapotrzebowanie na żelazo w pożywieniu. Oprócz zwiększenia masy naczyń krwionośnych i łożyska, rozwijający płód czerpie i wykorzystuje żelazo od matki w ciągu pierwszych pięciu, lub sześciu miesięcy. Mimo, iż badania pokazują, że wchłanianie żelaza może znacznie zwiększyć się w czasie ciąży, kobiety na diecie wegetariańskiej, lub wegańskiej, lub te które noszą więcej niż jedno dziecko, są narażone na ryzyko niedoboru żelaza.
  • Jod – niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju psychicznego dziecka.
  • Wapń – rozwijający się płód potrzebuje wapnia do budowy kości, zębów, mięśni, nerwów i zdrowego serca. Kobiety, które unikają nabiału, lub mają niedobór witaminy D powinny konieczne pamiętać o uzupełnianiu wapnia.
  • Kwas foliowy – Kwas foliowy jest bardzo ważny, ponieważ może pomóc w zapobieganiu wad wrodzonych u dziecka, zwanych wadami cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa. Zaleca się stosowanie suplementu diety zawierającego odpowiednią ilość kwasu foliowego codziennie, do 12 tygodnia ciąży. Jeśli kobieta nie przyjmowała kwasu foliowego przed poczęciem dziecka, powinna zacząć to robić, jak tylko okaże się, że jest w ciąży. Suplementacja kwasem foliowym ma silne działanie ochronne, przed wadami cewy nerwowej.

Podawanie kwasu foliowego, wpływa także na zmniejszenie ryzyka wystąpienia innych wad wrodzonych, włącznie z wadami układu krążenia, wadami kończyn i niektórymi nowotworami, takimi jak nowotwory mózgu, białaczki i nerwiak niedojrzały. Przyszła matka powinna też spożywać pokarmy zawierające kwas foliowy (naturalna forma kwasu foliowego ), takie jak zielone warzywa liściaste i brązowy ryż.

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży?

Witamina C i witamina E

Witamina C jest istotnym elementem, który odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu, gojenia się ran, zapobiegania anemii i działa jako przeciwutleniacz. Witamina C jest szczególnie istotna dla kobiet w ciąży, u których występuje zwiększone ryzyko anemii wywołanej niedoborem żelaza. Istnieje również duże zainteresowanie wykorzystaniem witaminy C i witaminy E, w celu zapobiegania stanu przedrzucawkowego.

Przeciwwskazania i uwagi

Przed rozpoczęciem przyjmowania New Life, lub jakichkolwiek innych suplementów diety w okresie prenatalnym, należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli występują jakieś dolegliwości, nie należy przyjmować żadnych leków, ani innych dodatków.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Witaminy dla kobiet w ciąży New Life Calivita

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *