Chrom organiczny – Chromium Maxsuplement na odchudzanie chrom organiczny

Chrom organiczny. Nagminnym efektem diet odchudzających, zazwyczaj okupionych sporymi wyrzeczeniami, są nagłe, chwilowe napady głodu lub pojawiająca się ochota na zjedzenie czegoś słodkiego. Niewielka część osób zdaje sobie sprawę, że ta „chwilowa słabość” może być spowodowana niedoborem chromu. Chromium Max 500, który w swym składzie zawiera chrom w formie łatwo przyswajalnej przez organizm, może posłużyć nam jako pomoc w momentach chwilowych „kryzysów głodowych”.

koszyk suplementy

 

 

 

Chrom jest składnikiem mineralnym, należącym do grupy mikroelementów, czyli substancji, które organizm potrzebuje w bardzo małych ilościach. Nasz organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, dlatego należy dostarczać je ze źródeł zewnętrznych.

Chrom odgrywa kluczową rolę w regulacji poziomu glukozy we krwi.

We współpracy z hormonem trzustki – insuliną, bierze udział w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Suplementy diety w postaci chromu mogą pomóc w hamowaniu nadmiernej ochoty na zjedzenie czegoś słodkiego, co z reguły jest wywołane wahaniami poziomu cukru we krwi.

Z tym suplementem dieta odchudzająca jest jeszcze bardziej efektywna. Chrom można znaleźć w takich produktach jak: drożdże, małże, brokuły oraz w produktach wytwarzanych z pełnoziarnistej mąki pszennej. Trzeba pamiętać, że chrom, nie w każdej postaci jest właściwie przyswajany.

Najbardziej znana postać – pikolinian chromu – to związek chelatowy, znakomicie wykorzystywany przez organizm ludzki. Z tego właśnie powodu suplement diety Chromium Max 500 również go zawiera.

Chromium Max 500 to naturalny suplement diety oparty na pikolinianie chromu, pomocny w utracie wagi ciała.

Co to jest pikolinian chromu?

Pikolinian chromu pomaga we wchłanianiu chromu do organizmu i jest bardzo skuteczny w tym zakresie. Badacze ustalili, że taka kombinacja jest najbardziej skutecznym sposobem, aby dostarczyć chrom do komórek w celu wykorzystania go przez organizm.

Badania wykazały, że chrom organiczny w postaci suplementu diety dostarczany do organizmu, jest korzystny dla utraty masy ciała. Minerał zapobiega spalaniu mięśni w ciele, w rzeczywistości wykazano, że może zwiększać masę mięśniową, oznacza to, że można schudnąć bez utraty masy mięśniowej. Diabetycy mogą również czerpać korzyści z pikolinianu chromu, ponieważ poprawia działanie insuliny i może zmniejszyć ilość leku potrzebną do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Wreszcie, badania wykazały, że ten potężny dodatek obniża zły cholesterol LDL, lub HDL i zwiększa ilość dobrego cholesterolu.

W czym może pomóc chrom organiczny?

  • pomaga schudnąć
  • obniża poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2
  • obniża wysoki poziom cukru we krwi u osób z hipoglikemią
  • pomaga w depresji, lub innych zaburzeniach nastroju
  • jest wykorzystywany w leczeniu zespołu policystycznych jajników
  • pomaga w treningu sportowym

Dla kogo tabletki z chromem Chromium Max 500?

Praktycznie każdy może skorzystać z suplementów diety zawierających chrom organiczny, dostępnych online w sklepie Calivita, w celu profilaktycznej opieki zdrowotnej. Ponieważ trudno jest uzyskać korzystne ilości chromu z naszej diety, można dostarczać go codziennie postaci suplementu. Kulturyści i entuzjaści fitness, którzy spędzają dużo czasu w siłowni, mogą być naprawdę zadowoleni z wykorzystania Chromium Max 500.

Osoby na diecie mogą również dodać do swojego programu ten produkt, aby pomóc organizmowi w utracie tkanki tłuszczowej i zapobiec utracie mięśni. Wreszcie osoby, których dieta jest bogata w węglowodany złożone i słodkie pokarmy powinny uzupełniać dietę chromem, co zapobiega uodparnianiu się komórek na insulinę.

Chociaż korzyści wymienione powyżej należą do najbardziej znanych, istnieje wiele innych korzyści, wynikających z przyjmowania suplementów diety zawierających chrom organiczny, a należą do nich: zmniejszenie depresji, zwiększenie energii, oraz zapobieganie przebarwieniom i niedoskonałościom skóry.

Przeciwwskazania

Według wielu badań, które zostały przeprowadzone na osobach regularnie korzystających z produktów zawierających chrom organiczny, minerał ten okazał się bezpieczny. Organizm wydala niewykorzystany nadmiar chromu z moczem. Proces eliminacji chroni organizm przed nadmiernym gromadzeniem się minerału.

Jedyną rzeczą, która została zaobserwowana to zawroty głowy, występujące u niektórych osób, które po raz pierwszy przyjmują ten minerału. Jeśli tak się stanie, należy skonsultować się z lekarzem i zrobić test na cukrzycę. Zawroty głowy mogą być odpowiedzią organizmu na poziom cukru we krwi i ewentualnie oznaczać cukrzycę.Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Chrom organiczny – Chromium Max

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *