Cholestone na wysoki poziom cholesterolucholestone na obniżenie cholesterolu

Podwyższony poziom cholesterolu u dużej części populacji to bardzo często efekt niewłaściwej diety i uwarunkowań genetycznych. Patrząc z dłuższej perspektywy czasu taki stan rzeczy może powodować bardzo duże ryzyko. Stosując odpowiednią dietę, zdrowy styl życia oraz dzięki stałej kontroli naszego zdrowia możemy w znaczący sposób wspomóc nasz organizm.

koszyk suplementy

 

 

 

Składniki suplementu diety Cholestone skutecznie pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu naszego zdrowia. Cholesterol jest jedną z tych substancji wytwarzanych przez nasz organizm, której potrzebujemy tylko w ściśle określonych ilościach. Jest składnikiem każdej komórki i podstawowym elementem wielu hormonów (w tym również płciowych). W osoczu krwi cholesterol występuje powiązany z białkami w postaci lipoprotein.

O stopniu ryzyka rozwoju miażdżycy decyduje ilość cholesterolu w poszczególnych frakcjach:

  • lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL – oznaczają tzw. „zły” cholesterol, który przeważnie odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych
  • lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL jest to tzw. „dobry” cholesterol, który jest wysyłany z tkanek do wątroby. Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczu w ściankach naczyń krwionośnych. Dlatego z punktu widzenia ludzkiego zdrowia, nie wystarczy kontrolowanie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na proporcje występujące pomiędzy wartościami tego „dobrego” i tego „złego” cholesterolu.

Poziom cholesterolu w organizmie człowieka w przeważającej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych, ale ogromny wpływ mają również inne ważne czynniki, na które możemy wpływać. Są to między innymi: niezdrowa dieta (zawierająca duże ilości tłuszczów nasyconych, a uboga w błonnik), brak ruchu, zbyt duże spożycie alkoholu, ale również stres.

Składniki aktywne suplementu diety Cholestone wspomagają w znaczący sposób utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu. Olej lniany – to najbogatsze naturalne źródło kwasów omega-3. Zdecydowanie korzystnie oddziałuje na poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Pektyny z jabłek to z kolei błonnik rozpuszczalny w wodzie, który ma swój czynny udział w utrzymywaniu właściwego poziomu cholesterolu.

Również czosnek pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi. Z kolei Lecytyna odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie tłuszczów. Witaminy z grupy C i E uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed atakiem ze strony wolnych rodników. Chrom w korzystny sposób wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

Cholestone koniec z chorobami serca

Cholesterol jest substancją tłuszczową, rozproszoną po całym organizmie i jest potrzebny dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Cholesterol jest wykorzystywany do wytwarzania substancji i pewnych hormonów, niezbędnych do funkcjonowania naszego ciała. W celu realizacji tych funkcji, organizm potrzebuje niewielkich ilości cholesterolu. Gdy poziom cholesterolu wzrasta, może powodować miażdżycę, w tym przypadku cholesterol i inne lipidy odkładają się w ściankach tętnic i naczyń, które odżywiają serce. Prowadzi to do zwężenia tętnic wieńcowych z powodu miażdżycy, stan ten może powodować objawy niedokrwiennej choroby serca ( dławica piersiowa, zawał mięśnia sercowego).

Wiele badań potwierdza koncepcję, że dieta jest jednym z najważniejszych czynników w rozwoju i progresji choroby sercowo-naczyniowej. Wiąże się to ze spożywaniem „złego cholesterolu” ( dieta bogata w nadmiar tłuszczu i cukru). Istnieją również inne realne zagrożenia dla naszego zdrowia, takie jak procesy utleniania, które występują wraz ze starzeniem się organizmu.

Miażdżyca – polega na gromadzeniu się w błonie wewnętrznej tętnic cholesterolu, oraz innych lipidów. Miażdżycowe naczynie jest węższe niż normalne ( zwężenie tętnic), a w kanale naczynia krwionośnego, tworzy się idealna powierzchnia do tworzenia skrzepów krwi.

Cholestone – naturalny suplement Calivita, który obniża poziom cholesterolu

Obecnie badacze uważają, że przyczyną miażdżycy może być utlenianie cząsteczki cholesterolu o niskiej gęstości (LDL). Stwierdzono, że problem ten może zostać zredukowany, jeśli zużywa się więcej substancji przeciwutleniających.

Cholestone zawiera biologicznie czynny naturalny przeciwutleniacz, który chroni organizm przed skutkami nadmiaru tłuszczów, oraz pomaga obniżyć poziom lipidów i cholesterolu, głównie we krwi. Zmniejsza to ryzyko powstawania procesów patogennych, które prowadzą do miażdżycy. Połączenie naturalnych składników w suplemencie Cholestone, pomaga poprawić procesy trawienne.

 Składniki Cholestone i ich rola w zmniejszaniu poziomu cholesterolu

  • olej lniany: zawiera kwasy tłuszczowe, które uczestniczą w syntezie prostaglandyn. Prostaglandyny zmniejszają cholesterol i triglicerydy we krwi, zapobiegają agregacji płytek, a zatem zmniejszają ryzyko miażdżycy tętnic, nadciśnienia tętniczego i zawału mięśnia sercowego. Ponieważ zmniejszają one lepkość krwi przyczyniają się do poprawy krążenia krwi i lepszego zaopatrzenia tkanek w tlen. Olej lniany jest jednym z najbogatszych naturalnych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3.
  • pektyny: włókna rozpuszczalne pomagające utrzymać prawidłowe stężenie cholesterolu i pochłaniające tłuszcz.
  • czosnek: obniża poziom lipoprotein o niskiej gęstości ( LDL) we krwi przyczyniających się do odkładania tłuszczu na ścianach naczyń krwionośnych. Czosnek przyczynia się do wzrostu lipoprotein wysokiej gęstości ( HDL), które działają ochronnie przeciwko miażdżycy tętnic. Rozszerzające naczynia działanie czosnku przejawia się szczególnie w tętnicach obwodowych ( w mózgu, siatkówce, nogach).
  • witamina C – Cholestone zawiera witaminę C, co pozwala zachować integralność strukturalną i przyspiesza przepływ krwi. Witamina E odgrywa istotną rolę w zapobieganiu miażdżycy tętnic, dzięki właściwościom rozszerzającym naczynia krwionośne, a ponadto witamina E jest przeciwutleniaczem. Chrom i lecytyna, występujące również w suplemencie Calivita Cholestone, obniżają poziom cholesterolu we krwi, oraz zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego, dodatkowo zmniejszają ryzyko niewydolności serca i choroby niedokrwiennej serca.


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Cholestone na wysoki poziom cholesterolu

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *