Ginkgo Biloba Mega Protect 4LifeGinkgo BilobaGłównymi składnikami suplementu diety są ekstrakty roślinne z liści Ginkgo Biloba (miłorzębu japońskiego), zielonej herbaty oraz czarnej borówki, które oprócz  właściwości antyoksydacyjnych, znane są także z pozytywnego wpływu na organizm. Suplement zawiera też witaminy i składniki mineralne, wzmacniające siłę antyoksydacyjną wyciągów oraz wspomagające najważniejsze funkcje organizmu.

koszyk suplementy diety

 

 

 

Suplement diety Calivita Mega Protect 4Life jest wysokiej jakości, unikalnym produktem stworzonym w celu zwiększenia ochrony przed wolnymi rodnikami (antyoksydacyjnej). Starannie dobrane składniki silnie wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

Antyoksydanty

Antyoksydanty to substancje pomagające w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed negatywnym wpływem wolnych rodników.

W ten właśnie sposób przyczyniają się do właściwego działania tkanek i komórek. Wśród najbardziej znanych antyoksydantów wymienia się koenzym Q10, retinol, beta-karoten, likopen, witaminy C i E, jak też składniki mineralne jak: selen, cynk oraz magnez.

Wyciągi roślinne

Miłorząb japoński to wyjątkowa roślina. Posiada bardzo silne działanie antyoksydacyjne.

Zawarte w miłorząbie japońskim flawowonoidy wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Właściwy obieg krwi dostarcza tlen do komórek, oraz składniki odżywcze, wspomagając w ten sposób fizyczno umysłową świeżość.

Zielona herbata dostarcza kofeiny, która zwiększa szybkość przebiegu procesów metabolicznych, a także pomaga zachować odpowiedni refleks.Dodatkowo jest bogata w polifenole o działaniu antyoksydacyjnym.

Czarna borówka jest nieocenionym źródłem antyoksydacyjnych antocyjan oraz niektórych witamin. L-cysteina, L-glutation oraz kwas alfa-liponowy to składniki suplementu diety również wykazujące silne właściwości antyoksydacyjne.

Głównym składnikiem suplementu diety Protect 4Life jest Ginkgo Biloba, najstarsze znane drzewo w historii Ziemi. Powszechnie wiadomo, że oprócz swoich silnych właściwości przeciwutleniających, wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu na wiele innych sposobów.

Normalnie, wszystkie atomy mają elektrony sparowane wokół jądra. Nasze naturalne procesy metaboliczne, sprawiają, że niektóre z tych atomów tracą jeden elektron, co skutkuje powstaniem bardzo niestabilnych cząsteczek zwanych wolnymi rodnikami. Wolne rodniki próbują doprowadzić do równowagi przez kradzież elektronów z innych atomów. Powoduje to reakcję łańcuchową tworzenia wolnych rodników, co skutkuje uszkodzeniem komórek organizmu. Proces ten nazywany jest utlenianiem. Według specjalistów, uszkodzenia komórek powodowane przez wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn pogarszania się metabolizmu, które występuje z wiekiem.

Przeciwutleniacze to substancje, które są zdolne do oddawania elektronów, wolnym rodnikom, w celu przywrócenia do normalnego stanu, jednocześnie nie tracąc własnej stabilności. Przeciwutleniacze chronią komórki i tkanki przed uszkodzeniem oksydacyjnym w organizmie. Witaminy posiadają silne właściwości przeciwutleniające, między innymi beta karoten ( witamina A) , witamina C i witamina E. Selen wykazuje również bardzo podobne właściwości.

Badania pokazują, że Ginkgo biloba istnieje od około 270 milionów lat, co sprawia, że ​​należy do kategorii z najstarszych znanych gatunków drzew. Roślina ta jest bogata w przeciwutleniacze i flawonoidy, dzięki czemu może przyczynić się do poprawy przepływu krwi i mikro krążenia w naczyniach włosowatych. Mikrokrążenie jest tak ważne, ponieważ tlen i składniki odżywcze przenikają dzięki niemu do mózgu.

Liście i nasiona ginkgo biloba wykorzystywano w starożytnych Chinach w leczeniu następujących przypadłości: astma, zapalenie oskrzeli, choroby płuc, a także do poprawy krążenia obwodowego i dopływu krwi do mózgu. Obecna nauka docenia ginkgo biloba i wiele korzyści jakie przynosi, zarówno zapobiegawczo i leczniczo. Ekstrakty z liści tego drzewa, zawarte w suplemencie Protect 4Life dostępnym w sklepie Calivita, są jedną z najczęstszych naturalnych postaci ginkgo biloba, stosowanych w Europie.  W samych tylko Niemczech w 1988 roku, lekarze wypisali ponad 5 milionów recept na preparaty zawierające Ginkgo biloba.

W liściach miłorzębu japońskiego wykryto substancje bardzo aktywne. Z których każda działa na organizm w inny sposób. Dlatego efekt terapeutyczny rośliny jest tak duży. Największa grupa substancji zawartych w liściach Ginkgo biloba, to flawony glikozydy ( kemferol, kwercetyna, izoramnetyna ), oraz terpeny ( bilobalidy i ginkgolidy A, B, C) , które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie obecne są proantocyjanidyny, ligniny, olejki eteryczne, garbniki i wiele innych czynnych mniej znanych substancji.

 Zalety stosowania Ginkgo Biloba

  • Poprawia pamięć i rezerwy mózgowe
  • Działa jako środek przeciwdepresyjny , anty lękowy i anty migrenowy
  • Jest skuteczny w leczeniu astmy i alergii, jak również choroby Alzheimera
  • Pomaga przy chorobach serca i krążenia obwodowego
  • Hamuje powstawanie skrzepów krwi w naczyniach
  • Obniża wysokie ciśnienie krwi, lub reguluje za niskie
  • Pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek
  • Jest korzystny przy impotencji, szumach w uszach i zaburzeniach widzenia


Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Ginkgo Biloba Mega Protect 4Life

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *