Algi morskie maseczka dla alergikaalgi morskie maseczkaAlgi morskie maseczka dla alergika. Od dłuższego czasu w sferze zabiegów kosmetycznych i preparatów pielęgnacyjnych szczególną popularnością cieszą się algi morskie. W salonach kosmetycznych dostępne są specjalne zabiegi na bazie alg. Algi są również składnikiem wielu kremów, balsamów czy peelingów do różnych typów skóry.

Trudno się temu dziwić: algi znane są powszechnie ze swego działania leczniczego, ochronnego, odżywiającego i nawilżającego. Ponieważ wykazują również wysoką skuteczność przy usuwaniu z organizmu toksyn i innych substancji szkodliwych, w powodzeniem stosuje się je podczas odtruwania organizmu. Te wszechstronne rośliny maja także zastosowanie w poprawianiu stany skóry alergicznej.

Jak działają algi morskie?

Algi morskie są prawdziwą skarbnicą substancji odżywczych i nawilżających, co ma szczególne znaczenie dla osób z alergiami skórnymi. Zawarte w nich witaminy z grupy B regenerują naskórek, poprawiając stan chorej skóry i widocznie ja wygładzając. Kwas hialuronowy, oraz aminokwasy egzogenne mają działanie silnie nawilżające. Nienasycone kwasy tłuszczowe zaś bardzo korzystnie wpływają na ochronną barierę lipidową naszej skóry.

Co zawierają algi morskie?

Algi morskie są również bogate w:

  • fosfor,
  • cynk,
  • magnez,
  • miedź,
  • żelazo

Składniki te skutecznie regulują czynność skóry, ujędrniają ją i nadają zdrowy, promienny wygląd. Dodatkowo algi relaksują i dodają naszej skórze energii, a także mają działanie łagodzące podrażnienia. Dla alergików najważniejszy w algach jest jednak chlorofil, który działa bezpośrednio na komórki, zaatakowane przez wirusy – w przypadku alergii jest to histamina. Chlorofil wzmacnia te komórki i uszczelnia ich ochronę, wpływając w ten sposób na zwiększenie odporności skóry.

Algi morskie maseczka w salonie kosmetycznym

W salonach kosmetycznych często stosowane są maseczki z alg, które działają jak bomba witaminowa, skutecznie nawilżają skórę i poprawiają jej kondycję. Takie maseczki z powodzeniem są stosowane przez osoby o skórze alergicznej. Szczególne znaczenie dla cierpiących na alergie skórne ma fakt, że algi zawierają pierwiastek, zwany germanem, który wzbogaca skórę w tlen.

Choć więc maseczki z alg wyglądem przypominają błoto, a ich zapach jest raczej odstręczający, warto od czasu do czasu udać się do salonu i skorzystać z ich dobroczynnego działania.

Jak łatwo odmłodzić się o 10 lat bez zabiegów? Czytaj tutaj >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Algi morskie maseczka dla alergika

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *