Alergia na kosmetyki, czyli alergiczka u kosmetyczkialergia na kosmetykiAlergia na kosmetyki. Wydawać by się mogło, że kobiety o skórze szczególnie wrażliwej, oraz ze skłonnościami alergicznymi nie powinny wystawiać swojej cery na dodatkowe podrażnienia w postaci zabiegów kosmetycznych. Jednak stwierdzenie to powoli odchodzi do lamusa. W rzeczywistości bowiem coraz więcej zabiegów, wykonywanych w salonach kosmetycznych, skierowanych jest właśnie do osób z problemami skórnymi.

Stosuje się wówczas specjalnie dobrane, hypoalergiczne i pozbawione sztucznych składników kosmetyki, a zabiegi dobiera się indywidualnie do potrzeb danej osoby i typu jej skóry. Takie zabiegi przeprowadzane są również ze szczególna starannością, by nie podrażnić naskórka i nie wywołać gwałtownych reakcji obronnych skóry.

Dlatego kiedy występuje alergia na kosmetyki nie powinno obawiać się salonów kosmetycznych. Wręcz przeciwnie – wizyta w specjalistycznym gabinecie może przynieść znacznie więcej pożytku, niż ewentualnej szkody.

O czym warto pamiętać u kosmetyczki?

Decydując się na wizytę w salonie kosmetycznym pamiętajmy, że musimy być zupełnie zdrowi. Zdecydowana większość zabiegów może być wykonywana tylko w momencie kiedy wszystko jest ok. Tzn kiedy skóra nie jest podrażniona i nie występują reakcje uczuleniowe. Zwłaszcza w przypadku atopowego zapalenia skóry wystrzegajmy się wizyty u kosmetyczki w momencie ostrego pogorszenia się stanu cery. Chyba, że mamy pewność, że dany zabieg przyniesie poprawę jej stanu.

Pamiętajmy o tym, by poinformować kosmetyczkę o naszych dolegliwościach. Powiedzmy jej też o substancjach, które wywołują u nas reakcje uczuleniowe. Doświadczony pracownik salonu przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu powinien wykonać badanie stanu naszej skóry. Badanie takie pozwoli wybrać zabieg najodpowiedniejszy dla nas.

Alergia na kosmetyki – jakie zabiegi można wykonywać?

Wbrew pozorom, lista zabiegów, które można wykonywać u osób z alergicznymi chorobami skóry jest stosunkowo długa i stale się powiększa. Największą popularnością u alergiczek cieszą się zabiegi głęboko nawilżające (ponieważ oddziałują na głęboko położone komórki skóry i dają o wiele lepsze efekty niż kremy, które działają na powierzchni skóry), delikatne peelingi enzymatyczne, a także relaksujące masaże.

Kiedy dokucza nam alergia na kosmetyki unikajmy peelingów gruboziarnistych i mechanicznych, które podrażniają nam skórę i mogą wywołać reakcje alergiczne. Kobiety ze skórą alergiczną mogą także wykonywać niektóre zabiegi odmładzające i ujędrniające skórę. Do zabiegów tych mogą na przykład należeć fotoodmładzanie, czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Jak w wieku 50 lat wyglądać na 30? Czytaj tutaj >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: Alergia na kosmetyki, czyli alergiczka u kosmetyczki

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *