5 sposobów na zdrowy kręgosłupzdrowy kręgosłupPoznaj 5 sposobów na zdrowy kręgosłup. Na dokuczliwe bóle kręgosłupa i karku narzekają wszyscy, bez względu na wykształcenie, zamożność czy płeć. Choć lekarze wyróżniają określone grupy zawodowe i kategorie ludzi, którzy z różnych względów są bardziej narażeni  na bóle kręgosłupa i dolegliwości z tym związane.

Grupy najbardziej narażone na bóle kręgosłupa:

  • Sprzedawcy pracujący na stojąco
  • Fryzjerzy
  • Masażyści
  • Pracownicy biurowi i inni wykonujący prace siedzące
  • Kobiety w ciąży i po porodzie
  • Osoby starsze
  • Osoby, które narażone są na częste dźwiganie ciężarów (np. na budowie)

Najlepszą metodą walki z bólami kręgosłupa jest zaniechanie czynności, które się przyczyniają do dysfunkcji układu ruchu. A ponieważ rezygnacja z pracy lub zmiana na inną często bywają niemożliwe, pozostaje stosować się do zasad higieny układu ruchu, czyli dbać o swój kręgosłup.

Przełom w medycynie: krem regenerujący stawy

Zdrowy kręgosłup zasada 1.

Każdego dnia wykonywać umiarkowane ćwiczenia, biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć gimnastykę, żeby mieć zdrowy kręgosłup. Nawet jeśli praca jest obciążająca fizycznie nie jest w stanie zastąpić zdrowego ruchu. Polecane jest pływanie, które niesłuchanie korzystnie oddziałuje na kręgosłup.

Zdrowy kręgosłup zasada 2.

W miarę możliwości dążyć do równowagi w przyjmowaniu pozycji. Czyli nie podpadać w skrajność i siedzieć przez cały dzień, ani też nie przyjmować na wiele godzin pozycji stojącej. Lepsze od stania jest chodzenie. Schylać się delikatnie, na lekko ugiętych nogach. Nie nosić ciężkich torebek. Uważać  na kręgosłup podczas odkurzania, sprzątania, a nawet odpoczywania.

Zdrowy kręgosłup zasada 3.

Zainwestować w domowy sprzęt do masażu ciała. Mogą to być maty masujące, rolki, masażery ręczne. Regularne ugniatanie, obstukiwanie i wibrowanie ciała przynosi ulgę zmęczonym mięśniom, rozluźnia i uwalnia toksyny z organizmu. Ponadto warto kupić dobry materac oraz poduszkę rehabilitacyjną.

Zdrowy kręgosłup zasada 4.

Regularnie się odżywiać, wstawać zawsze o tej samej porze, nie siedzieć do późnej nocy przed telewizorem. Jeść umiarkowane posiłki kilka razy dziennie. Wysypiać się porządnie.

Zdrowy kręgosłup zasada 5.

Ubierać dobrej jakości, bawełniane ubrania oraz buty na niewysokim obcasie, w miarę możliwości stosować wkładki ortopedyczne lub dobre skórzane buty, dzięki którym stopa będzie oddychała i będzie mniej zmęczona. Większość zmian powstałych w kręgosłupie jest nieodwracalnych, ale prowadząc zdrowy i oszczędny tryb życia można zapobiec powstaniu kolejnych.

Co więcej ćwiczenia i rehabilitacja, a także regularne masaże wpłyną na znaczną poprawę komfortu jakości życia. Stosując się do tych 5 zasad, już po kilku tygodniach można odczuć realne zmiany w samopoczuciu. Niech to będą zasady obowiązujące do końca życia i eliminują ból kręgosłupa.

Poznaj sprawdzony sposób na walkę z bólem pleców – Kliknij tutaj >>Powiązane wpisy
Skomentuj wpis: 5 sposobów na zdrowy kręgosłup

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *